Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Sharan się grzeje. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Sharan się grzeje. (/Thread-Sharan-si%C4%99-grzeje)



Sharan się grzeje. - a80tdi - 31-08-2012

Witam. Jestem posiadaczem Sharana 1.9 tdi 110km z 98 r. Od jakiegoś czasu po przekroczeniu 100km/h silnik się grzeje. Do 100km/h jest normalnie, wskazówka temperatury dochodzi tak do połowy lecz gdy się go lekko przyciśnie to temperatura zaczyna rosnąć i żeby spadło należy zwolnić tak poniżej setki. Auto oddałem do mechanika, wymienił termostat i jakiś czujnik czy włącznik przy chłodnicy bo komputer mu wykazał że to nie on włącza wentylatory tylko klima. Następnie wymieniłem korek zbiorniczka wyrównawczego bo w starym uszczelka była wykończona. Dodam jeszcze iż odkąd zaczął się grzać ubywa płyn chłodniczy. Stan oleju się nie zwiększa także raczej nie jest to uszczelka pod głowicą. Proszę o pomoc bo monotonna jazda 100km/h zaczyna robić się nudna Wink


RE: Sharan się grzeje. - wesol - 31-08-2012

Ilez razy mozna pisac z enie zawsze jak pad aUPG to musz asie łaczyć wszyskie tryz osrodki- woda, olej i spaliny. Pomyśl chwile czy jak puszcz auszczleka pod glowica to czy moze sie tak trafic ze pusi kanal wodny z komora spalania?? Uszczleka pod glowica moz epasc na kilka sposobow, objawow moze byc kilka takze. Ojciec mial tak ze rano bylo git a jak sie nagrzal to dopiero byly cyrki.


RE: Sharan się grzeje. - a80tdi - 01-09-2012

Mój elegancko pali, czy zimny czy ciepły. Silnik pracuje równo i przyspiesza normalnie tylko że jak mu się da więcej gazu to wtedy zaczyna rosnąć temp i jeszcze wydaje mi się że jest spore ciśnienie w układzie chłodzenia bo gdy odkręcę ten korek od wlewu to zbiornik jest pusty i płyn jak burza wystrzela z przewodu. A i jeszcze jedno. Znajomy mówił że komputer powinien wykazać czy walnięta jest uszczelka pod głowica. Czy to prawda?


RE: Sharan się grzeje. - bartixr - 05-09-2012

tak to uszczelka pod głowicą lub w gorszych wariantach peknięta głowica.


RE: Sharan się grzeje. - dyzio767 - 05-09-2012

potwierdzam- uszczelka.

Choć...kiedyś w Passacie benzynie miałem podobny objaw i okazała sie to pompa wody.


RE: Sharan się grzeje. - sebter - 06-09-2012

Nie chcę kolegi martwić ale miałem identyczną sytuacje w innym samochodzie, okazała się uszczelka pod głowicą + popękana głowica ale głowica popękała najprawdopodobniej od tego że długo tak jeździłem ... Lepiej jak najszybciej ściągać głowice, wymienic uszczelke + planowanie głowicy ze sprawdzeniem szczelnosci ;|


RE: Sharan się grzeje. - bartixr - 06-09-2012


jak głowica jest równa to nie ma po co jej psuć i planować.. a czy nie ma mikro pęknięć to tylko rentgen -bo pod lupą to gówno zobaczysz.


RE: Sharan się grzeje. - pablicito - 13-09-2012

Witam.
Miałem podobny przypadek - Galaxy szybko się rozgrzewał do temperatury optymalnej (strzałka stała idealnie pionowo), przy jeździe na krótkich dystansach (do 100 km) i z przepisowymi prędkościami nic się nie działo - co najwyżej było nieco mokro w okolicach zbiorniczka wyrównawczego.
Ale po zrobieniu trasy 3000 km wyszło - silnik się grzał i wyrzucało płyn przez zbiorniczek wyrównanwczy.
Zrobiłem (a raczej mechanicy zrobili):
- sprawdzenie pompy wody - dobra,
- sprawdzenie i przedmuchanie chłodnicy - dobra,
- wymiana całego zbiorniczka wyrównawczego (na szrocie kosztował mnie komplet taniej, niż sam korek w sklepie),
- sprawdzenie termostatu - dobry.
No i jak zrobiłem uszczelkę pod głowicą - wszystko wróciło do normy i Galaksior śmiga pięknie.
Podsumowanie tego wykładu: USZCZELKA POD GLOWICĄ.
Pozdrawiam


RE: Sharan się grzeje. - a80tdi - 15-09-2012

Mieliście racje, to była uszczelka pod głowicą. Mechanik rozebrał głowicę dał to planowania, wymienił przy okazji parę pierduł i problem znikł Wink Dziękuje za pomoc.