Ocena wątku:
  • 62 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
elegadzko że zapodałes wymiary to już nie będe mierzył co i jak,napewno będzie szybciej sie grzac,a wolniej stygnąć na krótkich postojach.P
Odpowiedz




tak sobie tez pomyslalem ze skoro nie ma u mnie pieca ( wymontowany a rurki zmostkowane) to mozna bylo w zasadzie te rurki zaslepić i tez by nie było przeplywu na tylna ngrzewnice co by w 100% odcieło problem utraty ciepła tymi rurkami. Tylko ze to nie zda egzaminu jak ktos ma sprawny piec i tylko zagacenie pozostaje.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
A czy ktoś z was się orientuje czy dogrzewacz D3W montowany w sharanie 98 można zastąpić D5W. Z tego co się dowiedziałem to 3 i 4 były montowane w tych latach ale czy 5 pasuje nie ma nigdzie takiej informacji albo słabo szukam. W moim padła elektronika Sad zimno mam Sad
Odpowiedz
dzień dobry
Jestem nowym posiadaczem sharana z roku 2002 z silnikiem 1,9TDI mam problem z dogrzewaczem silnika zmieniłem termostat ociepliłem rurki płynu podłączyłem VAG i wyskakuje błąd przegrzanie dogrzewacz po skasowaniu błędów odpala ale po jakimś czasie gaśnie i ponownie jest błąd. Z tego co się orientuje to powinna być dodatkowa papka płynu tylko nie mam pojęcia gdzie ona się znajduje mój piecyk ma symbol B/D5W. Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu doradzić jak usunąć dany błąd. Pozdrawiam
Odpowiedz
pompka na podszybiu od strony kierowcy, za zbiorniczkiem wyrównawczym,
Odpowiedz
Witam sprawdzałem ale na podszybiu od strony kierowcy nie zauważywszy żadnej pompki czy napewno jest ona tam przy tego typie dogrzewacza
Odpowiedz




zdejmij osłone silnika i alumulatora , latarka w rękę i koło zbiorniczka jest taki walec z kroćcami i jedną kostką to pompka
uwaliły się jej szczotki , poszukaj na forum jak je wymienić i z czego dopasować
Powodzenia
Odpowiedz
Dzięki nie wszyscy ślepi widzą mam na myśli siebie już znalazłem tą pompkę szukam na forum jaj ją naprawić ale nie mogę znaleźć
Odpowiedz
odgiąć takie zagniotki na rantach i rozebrac ten silniczek. Dla ulatwienia prac mozna odkrecic Czesc pompujaca od czesci silnika. Bez obawy ze woda poleci bo obie sekcje sa szczelne a ruch obrotowy przekazywany jest poprzez magnes. Wymienisz szczotki i bedzie okej.

Tez ostatnio ( dwa dni temu) regenerowalem tą pompke na podszybiu. Z tym ze ta pompka nie ma nic wspolnego z webastem. Dziala sobie niezaleznie od tego czy piec jest czy go nie ma. Ma za zadanie wymusic obieg plynu przez chlodniczke od egr co zapewne takze powoduje ze mamy cieplej w kabinie.
Aktualnie jeszcze nie mam pieca ale wlasnie 5 minut temu zakonczylem skladanie pieca. Udalo mi sie zakupic prawie nowy piec. Posiada jedynie dodatkowa wtyczke tak jak D5WS od dodatkowej pompki plynu. Jesli rozbuduje uklad do pelnego ogrzewania to bedzie napewno przydatne.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Witam, na tym forum jestem nowy choc sharana mam juz prawie 1,5 roku

jest to anglik 2005r 1.9tdi ASZ

i mam taki oto problem co jakis czas czuje spaliny w aucie, domyslalem sie ze moze to byc dogrzewacz no ale pewny nie jestem, natomiast dzisiaj to sytuacja zszokowala mnie na maksa, wracam z pracy i zaczynam czuc spaliny , patrze w lewo i z otworu z ktorego wychodzi pas pasazera wylatuja chmury siwego dymu, odrazu otworzylem okno i sie zatrzymalem obadac sprawe, dodatkowo wlaczylem dmuchawe tak btw to jechalem z wylaczona dmuchawa. Od momentu startu silnika przejechalem moze 6km.

Po przyjezdzie do domu zasiadlem do lektury na tym forum, no ale nic nie znalazlem podobnego do mojej sytuacji, jakis czas temu probowalem wogole cokolwiek o tych dogrzewaczach znalesc na necie i albo kiepsko mi to idzie albo rzeczywiscie jest problem z informacjami na ten temat.

Podpialem jeszcze vaga w celu sprawdzenia bledow:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 7M3 815 071 B
Component and/or Version: HEIZG. B/D5W 0001
Software Coding:
Work Shop Code:
5 Faults Found:
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -

po wykasowaniu bledu narazie nic nowego sie nie pojawia.

jezeli ktos ma podobne doswiadczenia badz jakies pomysly, dajcie znac

pozdro
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,491 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Jaki tłumik do Eberspacher Hydronic 2-F D5S-F ? necik 3 1,153 26-10-2021, 08:42
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 20,033 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,184 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,065 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,882 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,590 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,841 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,584 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,299 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości