Ocena wątku:
  • 62 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
#91
no ja dzisiaj wyciągnąłem zajęło mi to 40 min i tu zonng. Mam go na stole rozebranego D5Z-F i co najciekawsze jest inna świeca nie wkręcana jak w starszych muszę na gwałt szukać świecy oznaczenie Eberspächer E131 1210 06G . Numer w etka to 7M3963319
Niestety czytałem że kod spalonej świecy nie zawsze przy tym piecu oznacza że to świeca - okazuje się że często pada sterownik bo w tych piecach podobno to norma a te świeczki podobno praktycznie się nie przepalają.

Tak że mam do sprzedania sitko 2 uszczelki i świece.
jeszcze jutro podłącze świece i się upewnię czy na pewno ona.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




#92
Wyjąłem wczoraj pompkę, bo się zacinała. Rozebrałem ją na części pierwsze. Jak ona działa?? Żadnego wirnika, żadnych szczotek, tylko uzwojenie nawinięte na czarny plastikowy bębenek.
VW Sharan '00 1.9 TDI AVG 110KM
VW Sharan '00 1.9 TDI PD ANU 90KM

Odpowiedz
#93
A ktora pompke wyjales od paliwa czy cyrkulacyjna ?.
cyrkulacyjna na pewno ma wirnik...
a jak wyjales paliwowa to jest elektro-magnetyczna dlatego tak pyka ...
polecam youtube tam wszystko mozesz zobaczyc jak dziala i jak rozbierac ...
ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
Odpowiedz
#94
Witam u mnie mruga wyswietlacz od klimatronik,po wymianie chłodnicy od klimy,przez kilka sekud pużniej jest ok ,mam pytanie czy są połączone w jakis sposób,klima a ogrzewanie postojowe?,były właścicel zamontował ogrzewanie postojowe, jeszcze jest na gwarancji mam pilot ale nie wiem jak się włącza i obsługuje, szukałem na forum nic ciekawego nie mogłem znależc,same naprawy ,zamontowane1.9tdi 2002r.może ktoś ma wiedze na ten temat ,prosze o podpowiedz.
Odpowiedz
#95
wyswietlacz bedzie mrugał jak jest jakis blad zanotowany w klimatroniku. vagiem sprawdzisz co jest nie tak.
Co do ogrzewania to na pilocie powinny byc rysunki co i jak. Napewno jednym urchamiasz piec a drugim wylaczasz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#96
a to chyba będzie że nie jest nabita klima,że mruga, co chodzi o pilot to chyba nie jest od ogrzewania próbowałem nim włączyc zero reakcji ,nie ma rysunków ani innych podobnych żeczy.sprawdziłem naklejka jest na pasie przednim gwarncja też jest ,,bo w samym aucie nic nie widac,jak można nią sterowac itp,pozdrawiam
Odpowiedz




#97
moze wlasciciel poprzedni zbajerowal o tym ogrzewaniu postojowym. Masz jakies przyciski/sterownik w kabinie (np w schowku popielniczki itp)?? A moze ten pilot faktycznie steruje ogrzewaniem. W sumie to tez mozesz podpiac vaga i sprawdzic bo moze cos niedomaga to webasto.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#98
(25-10-2011, 21:24)krisb napisał(a): a to chyba będzie że nie jest nabita klima,że mruga, co chodzi o pilot to chyba nie jest od ogrzewania próbowałem nim włączyc zero reakcji ,nie ma rysunków ani innych podobnych żeczy.sprawdziłem naklejka jest na pasie przednim gwarncja też jest ,,bo w samym aucie nic nie widac,jak można nią sterowac itp,pozdrawiam

czesc jesli mozesz to pokaz zdjecie tego pilota...
co do klimy to zobacz ile razy mrugnie gdzies na forum czytalem ze jest to info co jej dolega...
chyba ze mozesz sie pod vaga podpiac...
ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
Odpowiedz
#99
ilosc mrugniec nie ma nic do tego. Sa procedury do wywolania kodu klimatronika ale juz nie pamietam. Jakaś kombinacja klawiszy ale ja bym sie nie bawil w tego typu akcje. Fejs to teych silnikow jest na tyle prosty i tani ze albo sam robisz albo kupujesz za 25 zl i sprawdzasz sobie auto. Bez diagnostyki nawet nie powinnismy tknąć tego tematu. Rownie dobrze moglem napisac ze moze problem z nadmuchem tylnym, przednim, wiatrakami, czujnikami czyli wszystkim co jest z tym powiazane. Czekamy na bledy i jakies foto.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Zdjecia zrobiłem tylko muszę poczekac kiedy córka wróci z internatu ,zabrała kabel , i nie moge się podłączyc pod komputer , samochód kupywałem latem i nie zapytałem co i jak ,najszybciej będzie jak poprostu zadzwonie i się zapytam, i może powie prawdę jak jest,pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,520 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Jaki tłumik do Eberspacher Hydronic 2-F D5S-F ? necik 3 1,154 26-10-2021, 08:42
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 20,057 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,195 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,068 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,889 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,598 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,843 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,592 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,303 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości