Ocena wątku:
ABS - problem
24-12-2011, 00:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2011 00:34 przez plsmart0.)
Post: #11
RE: ABS - problem
Ostatnio miałem auto, gdzie ktoś wstawił po wypadku wstawił z tyłu kompletną belkę z modelu bez ABS i też wymontował diodę z ABS, więc mnie już nic nie zdziwi. Co do tematu to jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ABS działał na nie wszystkie koła. Albo działa, albo nie. Jak zły czujnik się zamontuje to tak jak wcześniej wesol mówił auto przy każdym hamowaniu uruchamiało ABS, a po przekroczeniu pewnej prędkości komputer dezaktywował ABS.

Najczęściej ABS nie działa z powodu niskiego napięcia akumulatora lub przerwania kabla do czujnika.



VW Sharan '00 1.9 TDI AVG 110KM
VW Sharan '00 1.9 TDI PD ANU 90KM
Reklama

24-12-2011, 07:00
Post: #12
RE: ABS - problem
podglad w blokach absu da pełen obrac co dolega. Mnie juz nic nei zdziwi bo mialem czujniki tak uszkodzone ze niby normalnie pokazywal predkość jak sie jedzie ale przy leciutkim turlaniu sie - tak 3, 4 do 7 km/h jedne podawal predkosc 0 a pozostale poprawna czyli te 3-7 km/h. Uklad wychwytywal to jako poslizg i wlaczal abs. Bylo to o tyle nieciekawe ze w korku zwalniajac za pojazdem poprzedzajacym wystepowalo żabkowanie i można było komus przytrąbić w tył. Dziwna sprawa z tym było tez z tego powodu ze generalnie ABS nie powinien sie uaktywnic ponizej predkosci 7 km/h. Dlatego tez przy przegladzie wjezdzajac na rolki i sprawdzajac hamulce jednej osi nie uaktywnia sie nam abs. Rolki sie kreca z predkoscia 5 km/h.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-12-2011, 19:46
Post: #13
RE: ABS - problem
jeśli auto długo stoi czasem pomaga wyczyszczenie czujnika tego którego bład pokazuje Vag , mialem kiedys tak w Golfie stał 3 m-c po odpaleniu silnika błąd ABS tylni czujnik po wyczyszczeniu wszystko działało jak należy.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
26-12-2011, 15:34
Post: #14
RE: ABS - problem
u mnie co jakiś czas zapalała sie kontrolka ABS który przestawał działąć
Vag pokazywał błąd czujnika prawego ale po skasowaniu wszystko chodziło do ponownego zapalenia sie kontrolki
W końcu bieżacej jesieni kontrolka zapaliła sie na stałe i ABS padł - bład prawego czujnika i sporadyczny lewego
zakupiłem czujniki na alledrogo (40PLN za jeden) i za jednym zamachem wymieniłem obadwa z przodu - teraz ABS śmiga bez problemów



21-01-2012, 19:24
Post: #15
ABS - problem
Mam problem w sharanie r 1996 tdi 90km po wymianie półosi a mianowicie po przekroczeniu 10km/h zapala sie kontrolka ABS i abs nie działa problem byl juz raz usuniety u elektryka ale problem pojawił sie znowu nie pamietam kiedy po wizycie u elektryka zapaliła sie znowu. Mechanik twierdzi ze on nic nie uszkodził a półoś była używana prawdopodobnie od tego samego modelu. Prosze o jakies podpowiedzi.
21-01-2012, 19:42
Post: #16
RE: ABS - problem
podpiecie vaga i sprawdzenie bledu ( ktore kolo) mozesz tez sie przejechac i sprawdzic jakie daje odczyty na tym kole. Moze wieniec zebaty jest uszkodzony lub go poprostu nie ma. Ewentualnie sprawdz czujnik predkosci i odleglosc jego od wienca zebatego. Wtyczki rozepnij i popskaj na kablach i przy pompie abs.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: davidovv
21-01-2012, 21:01
Post: #17
RE: ABS - problem
koło lewy przód (od kierowcy) tam gdzie był zmieniana półoś mam tez starą sprawdze czy wszystko jest tak samo porównam wszystko i napisze chyba ze jeszcze cos moge sprawdzic
06-06-2013, 23:59
Post: #18
RE: ABS - problem
Ja mam podobny problem

W zimie po raz pierwszy zapaliła mi się kontrolka od ABS`u. Po krótkim postoju kontrolka zgasła jednak po jakimś czasie zapaliła się znowu. Po podłączeniu VAG pokazał błąd czujnika prawy przód. Czujnik wymieniłem jednak radość nie trwała długo gdyż po kilku dniach błąd znów wyskoczył. Dzieje się tak co jakiś czas. Błąd się pokazuje i po 1-2 godzinach znika. Jak zauważyłem nie ma większego znaczenia pogoda. Może być ciepło, może padać deszcz. Czasami błąd wyskakuje przy niskiej prędkości a czasami przy wysokiej. Jedyne co zauważyłem to kiedyś błąd pokazał się podczas hamowania (w korku) i wówczas pedał zaczą się podnosić tak jakby koło się blokowało.
To co zrobiłem:
- wymieniłem czujnik (firmy Topran - ale tylko taki mieli na sklepie)
- wyczyściłem wieniec
- obejrzałem kable
- obejrzałem wtyczkę przy pompie (żadnego niepokojącego objawu)
- oglądałem kilkakrotnie wtyczkę w nadkolu i również nic niepokojącego nie widzę

Pomóżcie!! Co to może być!!
W jaki sposób sprawdzić prędkość obrotową kół na w VAGu??
14-12-2013, 18:05
Post: #19
RE: ABS - problem
Problem u mnie rozwiązany.
Wymieniony po raz drugi czujnik rozwiązał problem. Pierwszy choć nowy był wadliwy. No cóż od firmy Topran cudów nie można oczekiwać.
13-01-2014, 14:11
Post: #20
RE: ABS - problem
Przerabiałem to też u siebie, tylko że mi przy wymianie łożyska na Mac Personie urwali przewód przy wtyczce (a propos, i tak musiałem sam poprawiać Tongue). Po zlutowaniu i osłonięciu lutu działa bez kłopotu. A znajomy lakiernik powiedział, że do samochodów z naszego rocznika (ok 2000r) lepiej pojechać na szrot i kupić część oryginalną, choć używaną, jak nową. U nas, w Polsce nie ma oryginalnych części w sklepach. To są mniej lub bardziej udane podróbki. Najlepszy przykład to końcówki - samochód z Niemiec jeździ na końcówkach trzy lata (w Polsce oczywiście, bo ile jeździł u niemca to nie wiadomo) ale po wymianie trzeba je mieniać już co roku.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z otworzeniem drzwi robsson 13 1,292 14-06-2023 21:14
Ostatni post: robsson
  Haldex problem/porady siambi 54 13,115 01-05-2023 16:56
Ostatni post: PabloLG
  Problem ze skrzynią biegów/luz wałka yogi32 65 19,737 17-09-2020 20:16
Ostatni post: Niemago
  Problem z postojowkami i kierunkowskazami Posiadacz 9 2,249 30-05-2020 10:14
Ostatni post: Posiadacz
  prawdopodobnie problem z wałem 4 motion kisielek 3 1,288 28-05-2019 13:40
Ostatni post: kisielek
  Problem z wrzucaniem 1 biegu zdroyek 1 804 24-05-2019 21:23
Ostatni post: Romek76
  Problem z temperaturą artur 8 5,400 08-04-2019 21:48
Ostatni post: wesol
  Problem z Parktronikiem bazam 8 3,723 20-01-2019 22:36
Ostatni post: certa
  Nawiew przód - problem/problemy bobbudow 88 57,721 07-01-2019 10:34
Ostatni post: kalamb
  Problem z ogrzewaniem marhof1985 5 2,030 08-07-2017 00:49
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name