Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
ABS - problem - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: ABS - problem (/showthread.php?tid=198)

Strony: 1 2 3


ABS - problem - sajmonwyso - 30-12-2010 00:35

w moim aucie gdy spada temperatura powietrza przestaje dzałać (przerywa) abs . jak to można naprawić i dlaczego tak sie dzieje ???Huh


RE: abs - mokrysedes - 30-12-2010 00:53

Podłącz samochód do Vag-a i sprawdź jakie są kody błędów. Powinieneś sprawdzić też napięcie z akumulatora(jeśli jest mniejsze niż 10,5V to ABS nie będzie działał).


problem z abs - ono79 - 22-12-2011 23:14

witam wszystkich mam sharana 2.0 z sekwencja 1995 mam go od miesiąca i dopiero go poznaje . Wczoraj wystapił problem z abs .Kontrolka od zakupu nie działa myślałem że niema jej ,ale abs działał ale nagle przestał działać sprawdziłem i koła sie blokuja ,wcześniej abs dziąłął czy jest jakiś bezpiecznik odpowiedziałny za abs? w kabinie sprawdziłem i wszystkie dobre a komorze silnika przy chłodnicy sa dwa i też sa dobre .MOze wina któregoś czujnika przy kole?Miałem kiedyś mondeo i jak był walniety czujnik to to koło nie działało w abs ale pozoztałe działy .Widziałem w przednim kole zaizolowany kabel od czujnika przy kostce może w tym tkwi bład .Może ktoś już to przerabiał czekam na podpowiedzi
pozdrawiam


RE: ABS - problem - wesol - 23-12-2011 08:21

Nie ma takiej opcji by w mondku abs dzialal na 3 koła. W sumie to nie istotne. Wszelkie bledy wystepujace w systemie abs dezaktywują go w całości. Chyba ze czujniki beda mylnie pokazywac predkość to abs bedzie aktywny przy kazdym hamowaniu z poslizgiem i bez.
W naszych autach wystarczy podpiac vaga i nie tyle co sprawdzic bledy ale przejechac sie i sprawdzic w blokach jakie predkosci podaje kazde z kół. Bedzie wiadomo co i jak.
Bez vaga to nie jestesmy nic zrobić poza jedynie odpieciem wtyczke i psiknieciem w nie odrdzewiacza. Psikamy we wtyczki przy czujnikach jak i ta duza przy pompie abs.


RE: ABS - problem - ono79 - 23-12-2011 11:20

dzieki bardzo sprawdze pozdrawiam i życze wesołych świąt


RE: ABS - problem - maciek-basia - 23-12-2011 12:03

do wesola ja u siebie miałem przerwany kabel koło kostki i niestety nie zadziałał abs wpadłem w poslizg to było w tamtym roku po wymianie całego czujnika przy kole wruciło do normy czyli koła sie kreca przy gwałtownym hamowaniu i pedał skacze


RE: ABS - problem - daneczek76 - 23-12-2011 14:17

jeśli obojętnie który z z czujników nie dział lub jest uszkodzony System ABS - system nie działa koła się blokują i tyle mamy auto bez ABS.


RE: ABS - problem - ono79 - 23-12-2011 22:31

dziasiaj sprawdziłem czujnik i miał uszkodzony kabelek polutowałem i działa a co do kontrolki to ktos wylutował diode wstawiłem nową i wszystko dziła
pozdrawiam


RE: ABS - problem - daneczek76 - 23-12-2011 23:15

(23-12-2011 22:31)ono79 napisał(a):  co do kontrolki to ktos wylutował diode wstawiłem nową i wszystko dziła
pozdrawiam

niezłe jaja żeby kontrolka wymontować kiedyś kolega miał auto gdzie kontrolka oleju była wymontowana. Jak wmontował okazało się że się świeci na okrągło.Big Grin


RE: ABS - problem - sk4000 - 23-12-2011 23:50

Było niedawno na forum o "rzezaniu" gdzie przewody hamulcowe były młotkiem zaklepane.... wszytko możliwe...