Ocena wątku:
Nawiercane tarcze z przodu...
26-06-2012, 22:33
Post: #11
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
Temat do zamknięcia, staneło na Boschu Tarcze 2x194zł+klocki 146zł+ 100 robota i tyle w temacie, hamuje super(tarcze takie drogie bo to 300mm a nie jak w wiekszosci 288mm)
Reklama

26-06-2012, 23:10
Post: #12
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
W sprawie wierconych tarcz, to nie wiem jak na Sharanie, ale znajomy mając toyote corolle miał zwykłe tarcze i kupił wiercone / to mówił że różnica jest kolosalna ! Tak więc jak obecne tarcze mi się skończą to spróbuje do sharanika z wierconymi :-). Dodatkowo, mykmyk - to założyłeś tarcze 300mm ? I co musiałeś zmieniać? ( Czy oryginalnie masz większe / btb wersja ? )



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
27-06-2012, 06:31
Post: #13
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
mocnijsze wersje czyli asz i btb maja wieksze tracze pod kola nie mniejsze jak 16 cali.
Prosze mi wytlumaczyc jak moga lepiej hamiowac te nawiercane. Niby z jakiego powodu?? Proces hamowania to zamiana energii kinetycznej w cieplną w procesie tarcia. Idac tym tokiem to duza powierzchnia cierna i masa elementów ciernych to duze odprowadzenie ciepla. Nawiercisz to pozbedziesz sie czesci powierzchni ciernej oraz masy ktora oddaje cieplo. Jak ma to niby poprawic hamowanie?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-06-2012, 12:42
Post: #14
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
Tego to ja już nie wiem "jak" nie jestem specem w tej dziedzinie, nie mówie że tak jest na 100% mówię tylko o czym zostałem poinformowany / a i po co znajomy miał by mówić nie prawdę :-)
Z tego co również mi powiedzieli i ma to moim zdaniem sens, to zgodzę się że "proces hamowania to ... w procesie tarcia" a jak mamy nawiercane tarcze to mamy większe tarcie ( jak to nawet na tym forum ktoś pisał że klocki szybciej się zużywają przy takich tarczach ). Dodatkowo co do odprowadzania ciepła to mniej więcej jak z tym że tarcze są wentylowane / po coś to jest ? Tutaj również mamy "dziurki" czy nacięcia czyli swoją drogą jakąś wentylacje + co najbardziej mnie przekonuje gdy jedziemy i depniemy na hamulec to tworzy się "poduszka" ( pył z ścieranych klocków ). I nie jest to "odprowadzane" tak dobrze jak w nawiercanych poprzez rowki / dziurki ?

Ale to tylko moje skromne zdanie i to co usłyszałem/ mogę się mylić :-) w każdym razie jak fundusze pozwolą to spróbuje u siebie założyć wiercone tarcze i zobaczę na "własnej" skórze.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
27-06-2012, 16:41
Post: #15
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
Niestety ale nie jest to tak jak opisales kolego. Pisalem prace inżynierska wlasnie ze skutecznosci ukladow hamulcowych jak kanczylem uczelnie. zawsze liczy sie powierzchnia. Chlodzenia przez te rowki czy nawiercenia nie ma bo i tak vageny maja specyficzna konstrukcje tarcz ktore to zasysaja powietrze srodkiem i wywalaja nazewnatrz. Wszelkie nacinania i nawiercania tylko hebluja klocki co skutkuje ich scinaniem. poduszka sie zadna nie tworzy a jedynie tylko gdy uprawiasz jazde sportowa czyli gaz razem z hamulcem wciskasz ( hamowanie lewa nogą) to przy gladkich tarczach nastepuje szkliwienie okladzin i tarcz oraz zagotowanie ich. Przy nacinanych ten efekt jest nieco zredukowany i taki ich tylko plus jest. Do codziennej jazdy sie to nie przyda a klocki na bank szybciej sie wytrą.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-06-2012, 17:09
Post: #16
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
Dodam tylko, że czysto teoretyczne tarcie nie zależy od wielkości powierzchniSmile
29-06-2012, 06:40
Post: #17
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
Nie jest to niestety prawdą. A "hamowanie" piszemy przez samo H.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-06-2012, 14:24
Post: #18
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
Dodam od siebie, tarcze nacinane - głośniejsze podczas hamowania. Tarcze nawiercane co jakiś czas trzeba, oczyścić otwory. Pył z klocków zatyka te otwory i tarcze mocno się nagrzewają. Dodatkowo jak są pozapychane, to lubią pękać.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
29-06-2012, 16:45
Post: #19
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
przedw wszystkim jakby byly dobre to by producent odrazu zakladal takie. Co to za technologie trzeba miec zeby te tarcze wykonac?? Kazdy producent sie zabija oto by droga hamowania byla jak najmniejsza biją sie ze golf ma chyba ze 40 metrow a meganka 38 m hamowania. To pewnie jakby zalozyl nawiercane to by bylo ze 35m.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-06-2012, 07:10
Post: #20
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
przeczytaj co napisalem wyzej.
Nawiercane/frezowane scinaja zeszkliwione powierzchnie klocka co skutkuje tym ze masz jakby caly czas swierze klocki. Co innego jazda autem do sportu gdzie uzywa sie jednoczesnie pedalu hamulca i gazu. Jezdzisz tak kolego z eprawa nog ana gazie a lewa na hamulcu?? To przede wszystkim trzeba umiec- miec wprawe bo ie tka łatwo. Poza tym silnik to musi miec okoo 300 koni lub nawet wiecej do takiej jazdy. Czasami wybiera sie mniejsze zlo. Nieco mniejsza sila hamowania w trybie miejskim ale duzo sprawniejsza sila hamowania w stylu agresywnym, sportowym na torze np w nurburgu.
Jesli są potrzebne takie hamulce do sportu to ja i tak bym polecil jakies ceramiczne a najlepiej poprostu zapodac duz wieksze z jakiegos auti S i po sprawie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name