Ocena wątku:
Nawiercane tarcze z przodu...
04-06-2012, 19:21
Post: #1
Nawiercane tarcze z przodu...
Ma ktoś jakieś propozycje, szykuje sie do wymiany tarcz i wymysliłem ze coś przykombinuje... Co Wy na to? Polecacie coś?
Reklama

04-06-2012, 20:39
Post: #2
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
slabsze hamowanie na nawiercanych bo mniejsza powierzchnia cierna i zapewne szybsze zużycie klockow tak jak przy nacinanych bo hebluje te klocki jak strugiem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-06-2012, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2012 06:09 przez spuki1.)
Post: #3
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
Proszę bardzo do wyboru do kolorutarcze
04-06-2012, 23:19
Post: #4
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
kolega nie chce sam nawiercac tylo zastanawia sie czy zakup nawiercanych jest dobrym wyjsciem. Nawiercane czy nacinane sa do sportu. To tak jak ze sprzeglem do sportu. Jest dobre ale do sportu a w jedzie miejsckiej poporstu nie zda egzaminu. Nie nadaje sie do takiej jazdy i tyle. Nacinane masz np ATE ( power disc) ale ja wolalbym gladkie. Jedna zasada jest- im wieksz apowierzchnia cierna tym efektywniejsze jest hamowanie. Nacinane maja to do siebie ze zbieraja lekko klocki co powoduje ze nie ma szkliwienia podczas ostrego upalania jakim jest jazda jednoczesna z noga na hamulcu oraz na gazie. Zreszta nawet gdyby mialo cos to dac to i tak predzej zagotujesz plyn hamulcowy od wysokiej temp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-06-2012, 08:00
Post: #5
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
jak kombinować to może CERAMIKA?? żartowałem...:-)
05-06-2012, 08:46
Post: #6
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
lepiej pokombinował bym z założeniem osprzęt od BTB lub VR6 są tam największe tarcza jakie były montowane - tylko trzeba też wymienić razem z zaciskami.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
05-06-2012, 16:34
Post: #7
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
daneczek76 ma rację, szukasz skuteczniejszych hamulców to lepsze klocki i zaciski, np. brembo, ferodo

albo lepiej, niech ci ten użytkownik dobierze jakiś mega zestawik Smile
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20251598
Polecam, ponadto maluje proszkowo i robi dowolne napisy.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
11-06-2012, 09:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2012 09:57 przez daneczek76.)
Post: #8
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
Bardzo dobre są EBC , jest konfigurator i możesz kupić klocki i tarcze do odpowiedniego auta.
i tu masz od OEM po Ultimax Pads , Greenstuff Pads, Redstuff Pads, Yellowstuff Pads

Myśle że green stuff wystarczy.
http://www.ebcbrakeshop.co.uk/
jak bedziesz chciał to mam gdzieś namiar na dystrybutora z Kraków- Wieliczka.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
11-06-2012, 11:58
Post: #9
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
ja mam z tyłu mikody i klocki trw nacinane wiercone wentylowane i nienarzekam moim zdaniem igła a nawet lepiej hamuje od serii ...
11-06-2012, 19:02
Post: #10
RE: Nawiercane tarcze z przodu...
Wymiana na te wieksze od VR6 to nie niesie za soba tez i wymiany jarzma czy nawet zwrotnicy?? Nie sprawdzalem jak to wlasnie jest w SGA czy tylko zacisk i tarcza??
Ja bym brał jak juz ATE- to jedyna firma ktora jest na tyle solidna ze nie ma wtopy. Masz i ATE PD i zwykle tak wiec mozna wybrac gladkie i nacinane. Brembo to szajs niesamowity- bardzo duzo reklamacji jest na krzywienie sie tych tarcz. Ferrodo tez juz nie ten co kiedys choc mysle ze ujdzie ale cena praktycznie taka jak ATE wiec wybór jest prosty. Mikody tez ponoc dobre. Powiem jeszcze ze probowalem tarcze troszke tansze firmy HART i bylem mega zadowolony-chyba zapodam takie na tył.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name