Ocena wątku:
foteliki w wersji Family
04-04-2012, 22:08
Post: #1
foteliki w wersji Family
Witam,
Przeszukałem Forum ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Kupiłem dwa dni temu VW Sharana w wersji Family z zintegrowanymi fotelikami dziecięcymi. Pytanie jest nastepujące. Czy polskie prawo dopuszcza używanie takiego fotela dla dziecka? Mówię tutaj o wersji dla dziecka powyżej 15 kg. Mam problem bo nie wiem czy policmajstry mnie nie zhaltują za jazdę w takim foteliku. Mam dwa samochody ale niestety tylko jeden kpl. fotelików i dlatego tak sobie dumam.
Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi
Reklama

05-04-2012, 10:34
Post: #2
RE: foteliki w wersji Family
dlaczego nie?? jeżeli można jeżdzić na zwykłej podstawce dla dzieci to w takim fotelu tym bardziej,po to jest on zrobiony



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
05-04-2012, 13:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2012 13:04 przez daneczek76.)
Post: #3
RE: foteliki w wersji Family
jak jego rozłożysz i wyciągniesz podnóżek masz jak się nie mylę opis ile kg i w jakiej konfiguracji itd. i chyba numer homologacji. Jest to cześć zintegrowana fabryczne z autem i mogą cie pocałować w ...
Jak by się tak o wszystko czepiali to fotelika kupionego w sklepie nie powinieneś używać jak się nie mylę więcej niż 5 lat, a jak wiemy są odsprzedawane i następne pokolenia na nich śmigają.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
05-04-2012, 14:23
Post: #4
RE: foteliki w wersji Family
Dzięki wielkieza pomoc, sprawdzę ten opis, homologację ewentualną. Ale na wszelki wypadek podjade do smerfów i się po prostu spytam bo jak znam życie co smerf to inna opinia...
Pozdro
05-04-2012, 19:56
Post: #5
RE: foteliki w wersji Family
Mnie ostatnio zatrzymali w Austrii przetrzepali dokładnie samochód sprawdzali wszystko żeby sie tylko do czegoś doczepić.Dzieciak siedział w takim fotelu i nic nawet się nie zainteresował nim a drugi fotelik chicco sprawdzał czy ma homologacje.W Polsce też kilka kontroli i zero problemów



06-04-2012, 21:38
Post: #6
RE: foteliki w wersji Family
Empoli dzięki,
byłem na komisariacie tak na wszelki wypadek... odpowiedz na moje pytanie brzmiała:
"...ja się na tym nie znam niech sobie Pan zadzwoni na 112 i tam się pyta, tu jest tylko komisariat..."
załamka dosłownie...
09-04-2012, 16:45
Post: #7
RE: foteliki w wersji Family
Witam wszystkich,
Mam sharika ze zintegrowanymi fotelikami dziecięcymi, ale niestety nie mogę nigdzie dostać zagłówka. Orientuje się ktoś może, gdzie takowy można dorwać? Sprawdzałem na "alledrogo" i niestety są tylko nowe w kosmicznych cenach, używane są tylko w historii.
23-07-2012, 23:07
Post: #8
RE: foteliki w wersji Family
ja mam pytanie odnośnie zintegrowanego fotelika
chcę dokupić sobie fotel z taki fotelikiem
wyczytałem już, że dziecko musi mieć co najmniej 15kg a jakiś wiek?
Nie wiem czy dziecko 2,5 roku będę mógł w takim posadzić?
Może ktoś zrobić fotkę z dokładnymi oznaczeniami z takiego fotela?
24-07-2012, 19:16
Post: #9
RE: foteliki w wersji Family
:)witam wszystkich od 1,5 roku jestem uzytkownikiem auta family i powiem tak jest to super sprawa z tymi fotelami moje dzieci 2latka i 5 czuja sie po prostu super tyle kontroli policji co miałem nikt sie do niczego nie doczepił niech sie schowaja turany zafiry TROJACZKI w wersjach z fotelami dla dzieci sa SUPERRRRBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin Kaskader
24-07-2012, 20:05
Post: #10
RE: foteliki w wersji Family
heh. No ja dlatego szukalem sharika z tymi fotelami by nie było pozniej problemów z zakupem tego dodatkowego osprzetu. Mimo ze nie jest to az takie drogie takie dodatkowe siedzisko to jednak takie ori jest raczje lepsze z dwóch powodów. Po pierwsze w razie potrzeby dwa ruchy i masz juz zwkly fotel oraz to ze zdemontowany fotelik niefirmowy musisz gdzies zapakowac- albo bagaznik albo do domu/garażu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Montaż foteli 3 rzędu w wersji ciężarowej marcinnowaq 14 7,547 29-01-2014 13:13
Ostatni post: marcinnowaq

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name