Ocena wątku:
Swiecący ESP Sharan AUY
23-02-2013, 11:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2013 14:00 przez prezes.)
Post: #31
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Brak komunikacji
W tym przypadku:

Uszkodzenie albo brak zasilania, lub przerwana sieć Can do czujnika.

Sprawdzić zasilanie na pinach

4 - zasilanie stałe (styk 30) + 12V
5 - zasilanie po zapłonie (styk 15) +12V
1 - masa (styk31)
2 - CAN-L najszybszy i najpewniejszy test to sprawdzenie oscyloskopem, lub przejście na pin 64 sterownika ABS (numer pinu sterownika jest zależny od roku produkcji czy modelu auta).
3 - CAN-H najszybszy i najpewniejszy test to sprawdzenie oscyloskopem, lub przejście na pin 66 sterownika ABS (numer pinu sterownika jest zależny od roku produkcji czy modelu auta).
Jeśli powyższe wymagania są poprawne wymienić czujnik kąta skrętu

Ważne !

Jeśli błąd występuje też z innymi usterkami (brak komunikacji z innymi czujnikami czy sterownikami) możliwe uszkodzenie sieci can typu zwarcie z plus lub masą, możliwe też uszkodzenie sterownika ABS

Skoro mi nie działa to dawkowanie musi być na max a jak by działało to by malało dawkowało


Spoko wracając do tematu esp znalazłem w sieci taką stronę http://vwonline.pl/ własnie idę podziałać z tym tematem.
Reklama

23-02-2013, 15:46
Post: #32
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
dawkowanie jest normalne. Jak sie zatrybia ESP czy tam ASR to zmniejsza dawke chwilowo by zlapac przyczpenosc. Tu nie chodzi o jakies tam spalania tylko o przyczepnosc. Chyba ze masz taki kaprys i zaciagasz reczny i palisz laczka w miescu bo kola miela a ASR i ESP nie reguje. TO wtedy to fakt spalanie bedzies zmial wieksze bo zabawa z mieleniem kapci kosztuje niestety odrobine paliwa.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-02-2013, 17:44
Post: #33
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Udało się Esp znowu działa i nic nie trzeba było wymieniać.
23-02-2013, 20:31
Post: #34
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
to powiedz kolego co było moze ktos bedzie miał taki przypadek jak ty



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
26-02-2013, 00:45
Post: #35
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
(23-02-2013 17:44)prezes napisał(a):  Udało się Esp znowu działa i nic nie trzeba było wymieniać.

Pozostawię to bez komentarza bo ręce same opadają. Jedno jest pewne że koleżeński i pomocny to ty za bardzo nie jesteś.
26-02-2013, 13:52
Post: #36
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Jak juz wczesniej pisalem ze tez mialem problemy z ESP odkad wymienilem przeplywomierz to BEz diagnostyki ESP sie nie zapala mi to wystarczy choc zaraz bedzie ze to nie od przeplywki tylko ..... powtarzam ze diagnostyki Vag nie robilem bo mam tylko kts-a Bosch pozdrawiamSmile
08-09-2013, 10:10
Post: #37
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Witam od 3 dni mam ten sam problem z ESP świeci się kontrolka na VAG-u wyszedł mi błąd z ABS 813 Nadajnik ciśnienia w układzie hamulcowym.czy można to jakoś sprawdzić samemu /
08-09-2013, 12:04
Post: #38
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
blad czujnika cisnienia G214. Nie wiem czy czasem nie jest to ten co jest na pompie hamulcowej. Standardowo sprawdza sie ciaglosc kabli, wtyczki i czujnik.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-09-2013, 12:18
Post: #39
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
ok dzięki sprawdze to a narazie moge z tym jezdzic
26-11-2013, 07:01
Post: #40
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Mam podobny problem, Sharan 2003r TDI ,zapala się ESP a silnik pracuje nierównomiernie. Zaczęło się mam wrażenie od tego jak jechalem po piachu migala kontrolka ESP a samochód ledwie jechał, kolejnym etapem było szarpanie i kontrolka na stale do czasu rozgrzania się auta 60stopni, teraz juz nie pomaga rozgrzanie - ESP pali się chwile po uruchomieniu samochodu i nierównomierna praca silnika to norma. Niestety nie mam rzadnych narzędzi diagnostycznych (nie wiem co kupić) rozumiem że może to być sprawa wiązki elektrycznej dochodzącej do pompowtryskiwaczy i czy da się to zdiagnozować "naocznie"?




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name