Ocena wątku:
Swiecący ESP Sharan AUY
02-03-2012, 23:03
Post: #1
Swiecący ESP Sharan AUY
Witam. Czy ktoś miał taki problem lub wie co mogło paść w sharanie że świeci ESP? wywala taki błąd. Silnik czasami lekko telepie .Innych błędów nie ma w silniku.Błędu nie można wykasować. Proszę o podpowiedzi.


` Adres 03: ABS/hamulce
Numer seryjny sterownika: 7M3 907 379 B
Komponent i/lub wersja: ESP 20 CAN V005
Kodowanie: 18952
Kod serwisu: WSC 02314
Znaleziono 1 błąd:

00778 - Czujnik kąta skrętu kierownicy (G85)
49-00 - Brak komunikacji
Reklama

03-03-2012, 10:34
Post: #2
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
ostatnich dwóch linijek nie rozumiesz??

PRzerwana komunikacja to chyba zrozumiale jest co nie. SPrawdzic kabloteke podmienic czujnik skretu, zrobic adaptacje i bedzie git.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-03-2012, 12:30
Post: #3
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
   



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
 Thanks given by: Bogos , waski78
03-03-2012, 20:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2012 20:34 przez Bogos.)
Post: #4
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
moherydz Dzięki
Czy mógłby jeszcze ktoś napisać jak zrobić tą adaptację po wymianie tego czujnika skrętu. Sory że tak pytam ale pierwszy raz ten temat przerabiam i nie wiem jak i gdzie wchodzić Vagiem aby to poprawnie zrobić.
24-05-2012, 00:28
Post: #5
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Odkopuję temat. Dziś podmieniłem sprawny czujnik G85 i ten sam błąd czyli brak komunikacji.Sprawdziłem przy okazji skrzynkę bezpieczników całą , pompa abs. Napadło mnie coś pogrzebać w radiu bo jakoś dziwnym trafem przestało fungować i nie mogłem go włączyć. Podmieniłem na inne odpaliło i o dziwo czujnik G85 dał sie poprawnie skalibrować i ESP zgasło. Teraz jak przekręcam kluczyk na zapłon i z powrotem to jest Ok nie świeci sie ESP ale jak go zapalę to zaraz sie zapala ale ponowna kalibracja i jest ok.
Pytanie do Fachowców.
Co ma wspólnego radio lub zmieniarka z kontrolką ESP (brak komunikacji)
Proszę o podpowiedz i pozdrawiam.
24-05-2012, 22:36
Post: #6
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Sprawdź czy nie masz zmostkowanego plusa i podtrzymania pamięci na przewodach do radia.



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
24-05-2012, 22:48
Post: #7
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
cześć ja miałem taki sam objaw świeciła kontrolka esp i silnikiem telepało. U mnie winą była wiązka kabli znajdująca się pod pokrywą zaworów od wtryskiwaczy . Sprawdź czy masz błąd napięcioiwy w centrali silnika . Po wymianie wiąski śmigam już 30.00o km i problem nie powrócił.
24-05-2012, 23:22
Post: #8
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
mocherydz- jutro to sprawdzę. Czasami mi wywala błędy w tym czujniku że brak komunikacji a czasami nie prawidłoy montaż lub brak oraz czujnik G85 jest uszkodzony. Czasem wszystkie 3 opcje wywala.

tedek29- czy przy uszkodzonej wiązce na pompki też miałeś podobne błędy?? Ja na silniku nie mam żadnych błędów, ale silnikiem mi troszkę trzęsie jak sie nagrzeje do około 60 stopni. Mam świadomość że to trzeba wymienić. Pozdrawiam hejka
26-05-2012, 00:24
Post: #9
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
dzis nie udało mi sie dużo sprawdzić ale tak z tego wnioskuję że radio mi nie odpala i w tedy nic nie zrobie z tym czujnikiem G85 ,nie zrobi kalibracji. radio odpali to ta kalibrację jakopś za drugim razem przeprowadzi i jest ok na krótko. narka. jeszcze sie ni poddaję .
27-05-2012, 08:26
Post: #10
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
cześć u mnie był błąd wtryskiwacza nr1, lecz nie świeciła kontrolka wtrysku tylko ESP




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name