Ocena wątku:
Schodzace cisnienie po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego
22-02-2012, 09:28
Post: #21
RE: Schodzace cisnienie po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego
ja ci napisałem i kolega wesol że tak ma być. Ale jak dalej nie możesz spać spróbuj kupić korek inny i wymień koszt nie duży a może akurat trafisz.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Reklama

25-02-2012, 23:27
Post: #22
RE: Schodzace cisnienie po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego
ja mialem takie objawy ze po odkreceniu korka plyn sie wylewal gora, weze byly twarde jak kamien no i niestety to byla uszelka pod glowica i 1500pln w plecy Sad po wymianie jest ok
26-02-2012, 08:52
Post: #23
RE: Schodzace cisnienie po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego
jesli plyn sie wylewa po odkreceniu lub nawet bez odkrecania (korek po to ma wlasnie zaworek ktory sie otwiera pod wyzszym cisnieniem) to UPG jak nic. Tu nie ma objawow powyzszych czyli podnoszenia sie pziomu tak ze wylewa plyn no i nie ma ubytków tegoż płynu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-04-2012, 04:37
Post: #24
RE: Schodzace cisnienie po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego
Wroce do tematu bo po ostatniej wymianie czujnika temp. zagotowal mi sie samochod wydaje mi sie ze przez to ze byl za slabo odpowietrzony bo po tym jak sie zagotowal i uposcilem plyn wszystko bylo juz ok ale chodzi mi o to ze jak juz sie zagotowal to w zbiorniczku woda podniosla sie prawie na do pelna cisnienie bylo duze weze twarde a korek cisnienia nie uposcil i teraz sie zastanawiam czy tak powinno byc czy tez ten korek jest walniety bo przez jakis czas mialem spokoj z opadaniem i podnoszeniem plynu ale wczoraj jak jechalem zapalila mi sie kontrolka ze jest niski poziom plynu podjechalem pod dom temp. 90 weze oba cieple i miekkie po odkreceniu korka schodzi cisnienie i plyn wraca powoli na srodek miedzy min a max zakrecam znowu jakis odcinek i to samo i teraz nie wiem co by mozna tu zrobic zeby ten plyn nie chowal sie az tak ze bedzie mi migac kontrolka ze jest go za malo
19-04-2012, 09:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2014 18:44 przez moherydz.)
Post: #25
RE: Schodzace cisnienie po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego
Notka serwisowa:
[Obrazek: attachment.php?thumbnail=735]
Sprawdzanie szczelności, ciśnienia w układzie, prawidłowe ciśnienie otwierania się korka:
[Obrazek: attachment.php?thumbnail=736]



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
19-04-2012, 15:11
Post: #26
RE: Schodzace cisnienie po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego
fajnie zdjecia tylko przyrzad drogi ;]

dzisiaj zauwazylem ze w zbiorniczku jak sie auto rozgrzalo to zrobila sie cienka biala tafla pianki takze to chyba jednak bedzie upg
Panowie moze troche marudze ale zanim zdejme glowice to chce miec pewnosc ze to napewno jest przyczyna dlatego tez zamierzam jeszcze troszke przytestowac samochod i dzisiaj po nocy wykrencilem swiece zeby zobaczyc czy nie sa mokre i czy wypalaja sie rowno moze i z tego co widze to koncowki swiec sa w takim samym stanie tylko ze jedna jest bardziej czarna i wyglada to tak
[Obrazek: img4376cd.jpg]

Pozniej zabralem sie za wymiane korka i jeszcze jedna probe odpowietrzenia na gorce niestety okazalo sie ze kupilem zly korek a tego co ja mam nie mieli takze postanowilem zostawic go bardzo delikatnie nie dokreconego ku mojemu zdziwieniu po przejechaniu ok 10km zagladam do zbiorniczka a tam stan taki jaki byl kiedy dolewalem plynu na zimno bez zadnej pianki itp. odkrecam korek bardziej cisnienie schodzi plyn podchodzi wyzej ponad stan ale to juz raczej normalne bo temp 90 a wczesniej bylo tak ze sie zawsze chowal co mnie zdziwilo ze korek w momencie kiedy upuscilem cisnienie nie uposzczal nadmiaru ktory powstal przy mozna powiedziec rozprzezeniu plynu dopiero zaczal lekko upuszczac gdy bardziej odkrecilem korek niestety bede musial czekac na nowy korek do wtorku bo nawet a aso go nie maja

Jezeli mozecie to napiszcie co sadzicie o wygladzie swiec czy jest to normalne ze jedna jest bardziej czarna niz reszta i co moze byc ewentualnie przyczyna dodam tylko ze auto lekko kopci tak od 3k typowo olejowo znaczy na niebiesko

A i jeszcze jedno pytanie u mnie w samochodzie jest tak ze jak dokrecam korek to 3/4 gwintu idzie lekko a pozniej juz z lekkim oporem czy w waszych samochodach wyglada to tak samo ?
04-10-2012, 21:17
Post: #27
RE: Schodzace cisnienie po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego
troszke pozno ale z racji iz robilem w swoim UPG stwierdzam iz faktycznie wyoskie cisnienie w ukladzie wodnym to poczatku padania UPG. Zreszta jak rozmawialem z Robertem to sam przyznal ze akurat w SGA uszczelka pod glowica stanowi powazny problem. Poprstu pada dosc czesto. Przegrzewaja sie te silniki w tej budzie. Po wymianie UPG psykniecia z korka czy to zimnego silnika czy to goracego sa tak nieznaczne zeby mozna bylo mowic ze sie cokolwiek zauwaza. Wczesniej przy odkrecaniu był bulgot, upust duzego cisnienia oraz zmiana poziomu plynu chlodzacego. Odrazu powiadam ze UPG do roboty jak sa takie objawy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie/niskie ciśnienie w układzie chłodzenia. marcin01081985 80 18,980 11-01-2019 00:40
Ostatni post: pikolo
  AUY - jak mocno wkręcić korek zbiornika wyrównawczego. meon 6 9,304 03-05-2018 21:55
Ostatni post: element07
  Ciśnienie oleju - za duże toma126 8 3,883 31-03-2018 15:10
Ostatni post: wesol
  Korek zbiorniczka chłodnicy robitak 9 4,982 02-02-2015 12:53
Ostatni post: robitak

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name