Ocena wątku:
Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
02-02-2012, 10:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2012 10:53 przez daneczek76.)
Post: #11
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
sprawdź kable pod autem przy lewym tylnym kole koło dogrzewacza, mogą być uszkodzone , przegniłe , najczęściej leci świeca i sitko do wymiany.
szczodry uzupełni profil ( model, silnik, itp) będziemy wiedzieć o jakim Sharanie rozmawiamy i może coś więcej powiem.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
 Thanks given by: szczodry
Reklama

02-02-2012, 11:28
Post: #12
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
bylem ale nie wysiedzę pod samochodem .. cholernie zimno Smile) echh muszę pojechac do mechanika chyba ,, a gdzie dokladnie znajduje sie to sitko i swieca ?? kolo tego dogrzewacza bo widzę taki maly tlumniczek a nadnim wiekszą puszkę pewnie tam w srodku ?? Smile)
02-02-2012, 11:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2012 11:36 przez daneczek76.)
Post: #13
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
tak dokładnie tam w środku ta puszka z której wychodzi rura do tłumika to piec, dogrzewacz, najlepiej było by wyciągnąć dogrzewacz na stół i rozebrać sprawdzić naprawić, zobaczysz co masz za model. A węże w samochodzie które wchodzą do dogrzewacza zmostkować na czas naprawy i szukania części do pieca.
O jak ładnie profil uzupełniłeś, tak trzymać.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
02-02-2012, 11:38
Post: #14
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
chyba sie za to wezmę Smile zaraz ,myślę ze nie ma tam duzo odkrecania Smile) nie zrozumiałem tego ostatniego zdania Smile " a węże w samochodzie które wchodzą do dogrzewacza zamostkowy na czas naprawy i szukania części do pieca"
02-02-2012, 12:14
Post: #15
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
do pieca wchodzą dwa węzę (które ida od silnika) z cieczą chłodzącą które piec podgrzewa aby był cieplejszy silnik jak i powietrze w nagrzewnicach. Te węże po odpięciu z pieca trzeba złączyć razem na czas naprawy pieca. Oprócz tego masz taki jeszcze malutki 3 wężyk którym płynie paliwo do pieca ale jego łatwo zatkać jakąś małą śrubką aby ci ropa nie kapała w czasie jazdy. Kostkę którą odepniesz od pieca też zawiń jakąś folią aby ci syfu do niej nie naleciało.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
02-02-2012, 16:53
Post: #16
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
a rozwiązałeś problem zapachu bo mam to samo :/
03-02-2012, 09:58
Post: #17
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
układ wydechowy nieszczelny
03-02-2012, 12:42
Post: #18
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
jeszcze nie rozwiązałem problemu tego smrodu Sad myślę nad odgrzybieniem,,układ wydechowy mam szczelny
03-02-2012, 18:27
Post: #19
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
jeśli nie wydech , to może "smażący" się wentylator lub rezystorek odpowiadający za prędkość wentylatora ?
04-02-2012, 13:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2012 13:09 przez szczodry.)
Post: #20
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
rezystor zmieniłem na wakacjach 2011 . bo stary był już wiele razy "naprawiany"
udało mi sie kupić po okazyjnej cenie rezystor z T4 i od tamtej pory chodzi bez zarzutu .. co do zapachu zazwyczaj na zapalonym silniku i przy postoju czuć ten smród na 2 biegu nawiewu jak już daje na 3-4 jest ok
może spróbować cos takiego http://allegro.pl/motip-do-czyszczenia-o...37719.html




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name