Ocena wątku:
Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
01-02-2012, 18:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 18:58 przez szczodry.)
Post: #1
Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
Witam Serdecznie
Koledzy w moim sharanie puszczając nadmuch przy postoju zapach dostający sie do srodka był bardzo nie przyjemny ( zapach silnika , spalanej ropy) Dlatego zmieniłem Filtr kabinowy na nowy z węglem aktywnym ,, niestety sytuacja ta nie wiele dała ,, czemu tak jest ? zaznaczam ze dzieje sie tak gdy samochód stoi ,, w czasie jazdy wszystko działa jak należy..

i jeszcze jedno jechałem dziś do pracy a mam do niej 50 km .. temperatura nic nie ruszyła ,,, a jak już ruszy powiedzmy na 70stopni zaraz opada jak zjeżdżam z gorki Smile Sad((( to znaczy ze termostat nie trzyma i do wymiany ?????
Reklama

01-02-2012, 23:32
Post: #2
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
kolego, a dogrzewacz ci dziala ?
02-02-2012, 00:17
Post: #3
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
jezeli mowimy o webasto .. niestety nie
02-02-2012, 09:25
Post: #4
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
Weboasto a dogrzewacz to różnica, dogrzewacz uruchamia się po zapaleniu silnika i ma za zadanie dogrzać silnik jak i bude samochodu. A webasto odpalić możesz przed rozruchem silnika, czego w dogrzewaczu bez przeróbek nie zrobisz.
Co do smrodu może masz nie odgrzybiony układ i dlatego masz smród.
Co do spadku temperatury może to być wina niedogrzanego samochodu ze wzglądu na brak działającego dogrzewacza. Także najlepiej jak odpalisz samochód daj nadmóch na przód na minimum tylny nadmuch wyłącz i wtedy sprawdź czy nie będzie troszkę lepiej, oczywiście jak dasz znowu nadmuch dasz na max to ci wskazówka temperatury może spaść szczególnie gdy auto stoi a nie jedzie.(bo na postoju wolniej się nagrzewa)



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
02-02-2012, 09:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2012 10:00 przez kotlet.)
Post: #5
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
ciekawa teoria , hmm- a jaką masz definicje na dogrzewacz firmy Webasto . czy to już jest dogrzewacz czy jeszczw webasto
Webasto tak jak Eberspreher to po prostu nazwa firmy produkującej piecyki , które dzielimy na potocznie zwane "mokre" i "suche "
02-02-2012, 10:15
Post: #6
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
tylko np przy takich mrozach jak teraz mogę zostawić samochód zapalony na 15 min wł ogrzewanie na 1 bieg i temperatura nie dzwignie sie ani trochu .... (tak jest bo sprawdzałem)
02-02-2012, 10:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2012 11:08 przez daneczek76.)
Post: #7
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
nie mówimy o firmie tylko o potocznym słownictwie , ale jeśli się juz czepiasz to w Sharanie masz Firme Eberspacher.
Dokładnie
Grzenie postojowe potocznie - webasto i tu firmy są takie jak Webasto jak i Eberspacher

dogrzewacz - odpalający się przy odpalającym silniku i tu w sharanie Firme Eberspacher i modele Hydronic I i II.

tu masz strony prawda że dwie różne firmy:
http://www.eberspaecher.pl
http://www.webasto.pl

Zamieściłem wytłumaczenie dla mylących i potocznie nazywających dodatkowe ogrzewania:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...71#pid9671

Co do silnika Co to jest 15 minut na biegu jałowym, ale jak bys się te 15 min przejechał było by napewno lepiej.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
02-02-2012, 10:28
Post: #8
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
kolego "daneczek76" Pisałem na samym poczatku ze jezdzę do pracy mam 50 km i nawet po pokonaniu tego dystansu wskazowka temperatury delikatnie sie przesunie nie osiagając nawet 70 stopni
co do ogrzewania ok juz rozumie mam dogrzewacz ( niesprawny ) ale mam Smile pasowało by go teraz jakos uruchomic hmmm
02-02-2012, 10:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2012 10:39 przez daneczek76.)
Post: #9
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
Tak jak pisałeś wcześniej termostat też może być przyczyną najlepiej sprawdź :
ZRÓB MAŁY TEST:

Najlepiej sprawdzić to rano kiedy silnik nie jest ciepły proponuje Zaplic samochód i dotknąc górnego węża gdy się auto będzie nagrzewać górny wąż przy chłodnicy powinien być ciepły a dolny Powinien być zimny dopuki termostat się nie otworzy ( czyli ok 87 - 90 stopni się otwiera) Jeżeli po paru minutach pracy silnika zobaczysz że dolny wąż robi się ciepły i ma podobna temperature jak górny to znaczy żę termostat wisi i sę nie zamyka, jeździsz na otwartym czyli na dużym biegu..
_________________



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
02-02-2012, 10:42
Post: #10
RE: Nadmuch ( nieprzyjemny zapach)
ok ,, dzieki zaraz biegnę Smile i robię test Smile)
a mozesz mi jeszcze podpowiedziec od czego zaczać sprawdzanie dogrzewacza ?
co mogło w nim siąść ? ze jest nie sprawne




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name