Ocena wątku:
3 fotelik zintegrowany
04-04-2019, 09:49
Post: #11
RE: 3 fotelik zintegrowany
Bo w ogóle temat tyczy się tylko modelu 7N . Nie mieszajcie ze starszymi 7M to są całkowicie inne fotele 4 kids
Reklama

04-04-2019, 14:03
Post: #12
RE: 3 fotelik zintegrowany
Jasne, że to są różne samochody, ale akurat ten element jest tak samo:
środkowy pas jest z sufitu, a foteliki dziecięce mają swoje pasy.
04-04-2019, 16:42
Post: #13
RE: 3 fotelik zintegrowany
Foteliki korzystają z normalnych pasów , nie mają swoich. Przełożenie fotelika na środek nie stanowi problemu.
Nie wiem czy można wstawiać, ale w linku można zobaczyć jak to wygląda

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen...Bqh3X.html

https://allegro.pl/oferta/skory-skora-fo...7553764702

Pas przepuszcza się tylko przez oczko przyczepiane do pałąka.

Pytanko czy da radę rozebrać fotelik i to pozamieniać części ale widzę że to muszę sprawdzić sam (a na to brak czasu z racji 3 pociech).Jak słusznie ktoś zauważył Vw raczej by nie inwestował w oddzielną konstrukcję fotela środkowego. Dam znać jak znajdę chwilkę na pogrzebanie
04-04-2019, 18:49
Post: #14
RE: 3 fotelik zintegrowany
(04-04-2019 16:42)ciniak11@wp.pl napisał(a):  Foteliki korzystają z normalnych pasów, nie mają swoich.

A to przepraszam za mądrowanie się.
04-04-2019, 21:08
Post: #15
RE: 3 fotelik zintegrowany
Jeszcze oparcia są identyczne 4kids i normalne w 2gim rzędzie . Ale siedziska z racji tego że zwykłe są stałe a 4 kids podnoszone mają całkowicie inny stelaż . Nie da się pozamieniać elementów . I tak handlarze sprzedają całe fotele .
07-05-2019, 23:38
Post: #16
RE: 3 fotelik zintegrowany
Jestem nowy na forum więc proszę nie bić.

Standardowy fotel w drugim rzędzie można przerobić na 4Kids. Każdy z trzech foteli w ma te same wymiary (przynajmniej tak ma moja Alhambra 7N). Różnica polega tylko na mechanizmach składania/odchylania oraz umiejscowieniem tych mechanizmów dla L/P skrajnego fotela. Swojego Seata przerabiałem z 5 os. na 7 os. i praktycznie każdy z foteli rozbrajałem przekładając i przerabiając tapicerki. Dokupiłem przy tej okazji dwa fotele 4Kids, niestety oba prawe skrajne. Wystarczyło przełożyć siedziska i teraz mam lewy i prawy.
Na przeróbkę potrzeba ok. 1-2 godz (w zależności od umiejętności manualnych). Wypinamy dwu pinową wtyczkę (w przypadku środkowego fotela są o ile dobrze pamiętam 2 wtyczki) pod fotelem od czujnika zapięcia pasów. Następnie odpinamy metalowe klipsy z wiązkami przypięte do konstrukcji szyn. Odkręcamy 4 śruby typu TORX mocujące szyny do podłogi.
Po wymontowaniu fotela demontujemy siedzisko (gąbka razem z tapicerką) z naszego fabrycznego fotela. W dokupionym 4Kids należy delikatnie zdemontować plastikowe osłony chroniące przed zabrudzeniem butami. Od spodu siedziska odkręcamy 4 nakrętki kluczem 10 mocujące mechanizm podnoszenia siedziska dla dzieci. W fabrycznym są już wykonane 4 otwory w metalowej wytłoczce siedziska pod mechanizm 4Kids. Najwięcej jest zabawy z ponownym zamontowaniem mechanizmu siedziska dla dzieci - są tam pręty zespawane blachą i gwintowanymi szpilkami. W razie czego potrzebny jest ktoś ze zgrabnymi rączkami aby wsunąć je od strony oparcia między elastyczny materiał osłaniający mechanizm i odpowiednio naprowadzić wszystkie 4 szpilki gwintowane w fabryczne otwory wytłoczki siedziska.
Po przykręceniu siedziska 4Kids montujemy osłony z tworzywa sztucznego i mocujemy fotel w samochodzie. Proponuję przed wkręceniem śrub posmarować gwint preparatem zabezpieczającym odkręceniu (dostępny w małych tubkach w sklepach motoryzacyjnych).

Dla mnie największym problemem nie było przerobienie foteli ale zdobycie foteli w tej samej tapicerce. Całych kompletów nie jest wiele dostępnych a pojedynczych foteli 4Kids jeszcze mniej.

Jeżeli chodzi o zagłówek tzw. rogal dla dzieci dedykowany do 7N to jego gabaryty nie wychodzą poza obrys foteli więc spokojnie 3 szt. się zmieszczą.
08-05-2019, 10:43
Post: #17
RE: 3 fotelik zintegrowany
No brawo brawo Rolleyes
Czyli można powiedzieć , że siedzisko 4kids i standarowe są zamienne na tym samym stelażu całego siedzenia . Oparcie zostaje to samo .
Trzeba dobrać tylko tą samą tapicerkę .

   
Czy miałeś elektryczne podłączenie zajętości fotela ?
To jest związane z siedziskiem czy tylko z punktem do zapinania pasa bezpieczeństwa ?
   
08-05-2019, 21:48
Post: #18
RE: 3 fotelik zintegrowany
Po rozbrojeniu siedziska w moim przypadku nie było żadnych czujników zajętości. Wiązki z 2 pinowymi wtyczkami są doprowadzone do lewego i prawego zapięcia pasów w fotelu środkowym.

Wydaje mi się, że przy przeglądaniu aktualnej oferty Seat widziałem modele z pakietem bezpieczeństwa w którym skrajne fotele w drugim rzędzie mają również boczne poduszki. Być może te wersje foteli mają czujnik zajętości, aby w razie bocznego uderzenia aktywować w/w poduszkę, ale aż tak bardzo nie zgłębiałem tego tematu.
08-05-2019, 23:34
Post: #19
RE: 3 fotelik zintegrowany
Oki czyli "zajętość" fotela sie robi zwykłym przełącznikiem w zapince pasa . Nie będziemy wnikać jak to jest jak by były boczne poduszki w fotelach skrajnych . Czyli przeróbka jest możliwa i prosta do opanowania .
09-05-2019, 05:53
Post: #20
RE: 3 fotelik zintegrowany
Nie jest pewny czy zajętość fotela ma coś do odpalania poduch. Po mojemu zawsze było i chyba będzie że poduchy są odpalane zależnie od rodzaju strzała, kolizji. Czyli odpalają albo same pasy, albo poduszki czołowe i pasy oraz konfigurację bocznych z innymi zestawami.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fotelik dla dziecka Maciej_F 1 642 30-09-2021 09:53
Ostatni post: ADI_Sharan

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name