Ocena wątku:
Popychacze/samoregulatory hydrauliczne - objawy/awarie/wymiana/problemy
22-09-2015, 19:16
Post: #21
RE: popychacze 1.9 AHU
żarówke jedną , ale już np./ świece 4 , a w benzynie ile świec się wymienia , też pewnie 4 , dlatego pytam
Reklama

22-09-2015, 19:45
Post: #22
RE: popychacze 1.9 AHU
Jelsi jedna swieca ci siadzie to wymien sobie wszystkie ale jesli za tydzien znowu ci siadzie to wymienisz tez 4 czy juz tylko jedną. Poza tym wymien tez 4 odrazu cewki zaplonowe jak masz osobno po sztuce na jedna swiece jak taka cewka kosztuje okolo 400 zl sztuke. Wymieniaj ile chesz ale ja uwazam ze wymienei sie to co jest zepsute. Jesli czesci sa w miare tanie to mozna wymienic komplet. Ja jakos przy wymienie UPG nie wymienialem 10 innych rzeczy i jakos jezdze. Popychacze wymienilem tez kiedys osobno, poporstu bylo podejrzenie ze klepią to wymienilem. Generalnie lepiej wymienic jeli klepia albo sa zatarte choc na necie znajdziesz tez filmik naprawy takich popychaczy przez rozebranie i wymycie w srodku. Poczytaj co pisal mamwi w jego przygodzie. Czemu czasami jest tak ze siadaja pewne elementy najczesciej tylko na okreslonym garze to juz tajemnica mechanikow chyba ze sam rozszyfrujesz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-09-2015, 23:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2015 23:17 przez mamwi.)
Post: #23
RE: popychacze 1.9 AHU
Widzisz, u mnie nic nie było widać, a miesiąc wcześniej wymieniałem rozrząd. Cykał, to cykał, pewnie stary diesel tak ma - to było moje myślenie. Poza tym krzywki skutecznie wszystko zasłaniają. Zrób jak Wesoł pisze - zdejmij dekiel, zobacz w jakim stanie masz wałek, czy zimmering nie puszcza, może dojrzysz coś na szklankach, może rozrząd od razu, jak wymiana nie daleko...

Po wymianie szklanki na morzem wróciłem do domu (na tym porżniętym wałku rozrządu) i wszystko było gitara. Ale po chyba trzech dniach znowu zacząłem słyszeć cykanie. Więc wymieniłem wszystkie szklanki. Tak profilaktycznie. Jak je wyjąłem, to na jednej z nich, na denku było widać cień - przy poruszaniu szklanką refleksy światła obracają się na szlifowanej powierzchni, a przez środek jakby cienki włos ktoś położył. Prawdopodobnie to było mikro pęknięcie. Koszt szklanek jest stosunkowo nie wielki, więc nie wiem, czy jest sens wymieniać jedną, a za miesiąc lub dwa drugą. W starym samochodzie one już swoje wylatały, więc po kolei będą padać.
(22-09-2015 19:45)wesol napisał(a):  Czemu czasami jest tak ze siadaja pewne elementy najczesciej tylko na okreslonym garze to juz tajemnica mechanikow chyba ze sam rozszyfrujesz.

To się nazywa "planowe postarzanie produktu". Jest na You Tube film właśnie o czymś takim - "Spisek żarówkowy" się nazywa. Niejednego złapało zdziwienie.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
24-09-2015, 01:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2015 01:20 przez RAFFEN.)
Post: #24
RE: popychacze 1.9 AHU
Ja jak kupiłem swojego sharana to było słychac popychacze.Razem z rozrządem kazałem je wymienić i mam spokój.Koszt nie wielki więc nie ma co się pie...lić po jednej sztuce.



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
26-09-2015, 14:57
Post: #25
RE: popychacze 1.9 AHU
wczoraj odebrałem auto od mechanika , wymienił mi wszystkie szklanki + zimering , autko od razu inaczej pracuje , po wymianie mechanik lał po woli olej i mówił że za 2 godziny odpali dopiero auto , czy tak każdy robi ?
26-09-2015, 16:53
Post: #26
RE: popychacze 1.9 AHU
No nie, lanie powoli to przesada. Ale odpalenie po pół godzinie to tak, szklanki muszą pozbyć się nadmiaru oleju z zaworka. Czekać dwie godziny to strata czasu.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
30-08-2018, 23:54
Post: #27
Popychacze hydrauliczne wymiana/problem
ostatnio w moim afn wymieniłem popychacze hydrauliczne (szklanki)na firmę- INA ponieważ stukały po zrobieniu 10tys.+- robiłem ostatnia trasę Niemcy-Polska i z powrotem w obie strony 180km/h+- i od tamtej pory przy obciążeniu np z większego biegu przy większej ilości gazu słychać ten sam stukot czy to znów szklanki czy one maja tak pracować.
przed wymiana prócz stukania była twarda praca silnika teraz kultura pracy jest cichsza i jakby delikatniejsza ale stukanie wróciło wymieniać znów nowe popychacze ?
31-08-2018, 09:23
Post: #28
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Witam.

No wiesz, co 10 tyś.km wymieniać szklanki, to trochę porażka Wink. Może tylko jedna jakaś felerna się trafiła. Przede wszystkim jak wyglądają krzywki na wałku rozrządu, możliwe też że szklanki zostały uszkodzone przez niewłaściwy montaż/pierwsze uruchomienie, a może po prostu olej jest do du... albo problemy z układem smarowania i przy wyższych obrotach nie ma prawidłowego "napełniania" szklanek. Czy ktoś zadał sobie trud i obejrzał/ocenił stan elementów, z którymi "współpracują" szklanki, zrobił pomiar ciśnienia oleju, czy nie ma widocznych "złogów smoły" po zdjęciu pokrywy zaworów.

Pozdrawiam
 Thanks given by: Sianko
31-08-2018, 09:34
Post: #29
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Coś mi świta że te pierwsze TDI miewały problemy z zawysokim ciśnieniem. Podpieralo to szklanki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: Sianko
31-08-2018, 11:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2018 11:19 przez Sianko.)
Post: #30
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Sam wymienialem na oko walek nie wygladna na powycierany nie ma odbarwien dolkow czy czego kolwiek mierzyc nie mierzylem bo nawet nie wiem jakie wymiary powinien miec szklanki montowalem oproznione ale dobrze posmarowane olej zmienilem z 10w40 na 5w40 nie pamietam firmy ale bralem najlepszy jaki mieli w sklepie pod pokrywa wszystko czyste bylo nie liczac czarnego oleju jak to w dieslu ;P
Cisnienia oleju w sumie nie sprawdzalem
A ktory czujnik sprawdzic bo tam na chlodniczce oleju mam dwa. Misa i smog byla czysta jak dwa lata temu zmienialem uszczelke a staram sie dbac o oleje i te sprawy
Jak wymienialem stare szklanki najbardziej wytarte byly dwie na 3cim cylindrze




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana łożyska/poduszki na kolumnie McPersona kajdan 3 162 08-02-2024 23:41
Ostatni post: kajdan
  Wymiana tarcz hamulcowych tyl piotrb79 0 210 19-08-2023 22:21
Ostatni post: piotrb79
  Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy artak_09 145 24,904 04-06-2023 21:34
Ostatni post: Stefano
  Wymiana przedniego błotnika juniormater 1 405 23-03-2023 10:02
Ostatni post: Niemago
  Wymiana dwumasy sharan 4motion Bogos 49 12,720 12-03-2023 00:18
Ostatni post: PabloLG
  Wymiana blendy juniormater 3 499 06-03-2023 22:07
Ostatni post: Bogos
  Czy to UPG/uszczelka pod głowicą? - objawy/problemy/rozwiązania itp. - temat zbiorczy marecki_name 262 41,789 30-10-2022 12:28
Ostatni post: wesol
  kolory nadwozia, ile jest odcieni czarnych ? Wymiana drzwi w kolorze. m-blue 4 1,227 19-11-2021 18:54
Ostatni post: wesol
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 981 19-10-2021 07:06
Ostatni post: leo
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,402 17-07-2021 21:18
Ostatni post: cierny

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name