Ocena wątku:
LPG seat alhambra 1.8T
17-05-2014, 16:36
Post: #51
RE: LPG seat alhambra 1.8T
za wlew pod klapką często doliczają 50zł ale jest to bardzo wygodne



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Reklama

17-05-2014, 17:26
Post: #52
RE: LPG seat alhambra 1.8T
ja bym sobie widzial choć jeden przypadek zeby ktos wywalił bak ten na bene i wstawil tam na lpg. niech nawet bedzie i 80 litrów ale tak zeby kola zapasowego sie nie wyzbywac no i bak paliwowy by byl maly na 20 litrow i po sprawie.
ciekawe czy ktos kiedys tego dokona.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-05-2014, 22:13
Post: #53
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Tylko 50zł? Jak za darmo.
Bez benzyny? Może kiedyś. Ale póki rozruch na sucho jest nieprzyjemny dla silnika to raczej nie. Chyba że wstawi 10l kanisterek na benzynę. Poza tym, parownik musi osiągnąć odpowiednią temperaturę nim zacznie pracować więc auto by musiało mieć ogrzewanie postojowe podpięte chyba pod niego a to by podwoiło koszt instalacji.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
17-05-2014, 22:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2014 22:26 przez smok_wawelski.)
Post: #54
RE: LPG seat alhambra 1.8T
KRK 100 pod klapką
Nie bez benzyny - wesol pisze przecież
Cytat:no i bak paliwowy by byl maly na 20 litrow i po sprawie
cyzli podobnie jak Ty
Cytat:wstawi 10l kanisterek na benzynę

Tyle że koledzy - kiedyś jak stacji było mało to może miałoby sens - teraz ich jak mrówków - no chyba że poza PL chcemy pooszczędzać np. bracia Madziarzy drogawy lpg mają Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
18-05-2014, 00:17
Post: #55
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Opłaca opłaca. Mnie litr benzyny kosztuje 1.60Euro a litr gazu 0.70Euro. Spalanie jak się podniesie nawet o 20% to i tak jestem do przodu.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
18-05-2014, 09:15
Post: #56
RE: LPG seat alhambra 1.8T
lpg daje oszczednosc ale jak sie duzo smiga. Mialem lpg kiedys i tez myslalem ze to tak kolorowo jest. Niestety ta roznica w cenie litra skorygowana o zwiekszone spalanie to nie wszystko. Dochodza problemy rozne no i tej benzyny tez troszke ubywa jak sie jezdzi malo. Wszelkie problemy z instalacja czy tez utrudnienia w naprawach nie licze.
Ja bym wywalił bak na benzyne a wstawil gazowy. Jakis maly zbiorniczek na bene z pompka mozna zawsze wmontowac gdziekolwiek jest miejsce. Pompki paliwowe sa nawet uniwersalne na przewód wiec nie byloby problemu z tym. Butle w bagazniku sa tak samo dretwe jak butla w miejscu kola zapasowego. Poza tym moznaby pomyslec o mega duzym zbiorniku na lpg.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-05-2014, 10:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 10:33 przez K9Darek.)
Post: #57
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Ja mogę doliczyć różnicę w podatku rocznym. 1.9 diesel by mnie kosztował 400 Euro. 1.8T w benzynie 130 Euro.. Cena zakupu wygląda podobnie. Diesel jest droższy. Poza tym trudniej o automat.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
18-05-2014, 23:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 23:13 przez goozik.)
Post: #58
RE: LPG seat alhambra 1.8T
(18-05-2014 09:15)wesol napisał(a):  lpg daje oszczednosc ale jak sie duzo smiga. Mialem lpg kiedys i tez myslalem ze to tak kolorowo jest. Niestety ta roznica w cenie litra skorygowana o zwiekszone spalanie to nie wszystko. Dochodza problemy rozne no i tej benzyny tez troszke ubywa jak sie jezdzi malo. Wszelkie problemy z instalacja czy tez utrudnienia w naprawach nie licze.
Ja bym wywalił bak na benzyne a wstawil gazowy. Jakis maly zbiorniczek na bene z pompka mozna zawsze wmontowac gdziekolwiek jest miejsce. Pompki paliwowe sa nawet uniwersalne na przewód wiec nie byloby problemu z tym. Butle w bagazniku sa tak samo dretwe jak butla w miejscu kola zapasowego. Poza tym moznaby pomyslec o mega duzym zbiorniku na lpg.
Pomysł jest świetny wesol!Nawet nie wpadłem na to:)Tylko te zbiorniki ciśnieniowe tak się nie wpasują dokładnie zamiast baku(z reguły owalne są),ale temat wart rozważenia...po co przy LPG wozić tyle powietrza w zbiorniku na petrol?



Galaxy AUY
19-05-2014, 17:53
Post: #59
RE: LPG seat alhambra 1.8T
A zastanawialiście się nad jedną sprawą?
Wyobraźcie sobie że pojechaliście na wakacje a tu instalka pada w piątek wieczorem a w niedzielę trzeba wracać i macie 500km do przejechania.. A tu brak baku na benzynę lub 10 litrowy starczający na max 60-80km.. Uuu..



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
19-05-2014, 19:53
Post: #60
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Jak rozmawiałem ze znajomymi, to mówili że zimą po mieście (oczywiście nie wielkości Wrocławia czy Warszawy) jak dojeżdżają do pracy, to że rzadko kiedy przełącza się na gaz. W takim wypadku to bez sensu taki mały zbiornik. Nie wiem jak to wygląda, bo nie miałem LPG.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name