Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: LPG seat alhambra 1.8T
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8

kalhambra

Witam. Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Mam pytanie odnośnie instalacji sekwencyjnej LPG do seata alhambra 1.8T 20v, w automacie. Jak to się sprawdza i jakie jest spalanie takiego autka?
Ja do swojego sharana 1.8T automat, wstawiłem instalację Stag 300 premium z reduktorem do mocniejszych silników ( chyba silver). Jestem bardzo zadowolony. Ważne jest , żeby wybrać dobre wtryskiwacze gazowe. Ja mam HANA. Zapomnij o tańszych Valtek.
Spalanie przy mieszanej jeździe - ok 12,5 l (nie jeżdżę oszczędnie).
ja w manualu mam brc seq24 spalanie średnie 11,5l/100km też nie jeżdżę oszczędnie
w mojej stopce jak klikniesz na spalanie wyskoczy historia spalania mojego auta
ja nie wiem kazdemu malo pali a mi srednio 13-14 w wiekszosci po miescie jezdze sterownik kme nevo, parownik zavoli i wtryski waltek i dosc czesto szarpie mi na gazie jak zimny wtedy jade do gazownika usuwa bledy i znow na 3 miechy spokoj a tak nie powinno byc tylko nie wiem gdzie przyczyna?
(07-06-2013 17:56)ARTUROO#1948 napisał(a): [ -> ]ja nie wiem kazdemu malo pali a mi srednio 13-14 w wiekszosci po miescie jezdze sterownik kme nevo, parownik zavoli i wtryski waltek i dosc czesto szarpie mi na gazie jak zimny wtedy jade do gazownika usuwa bledy i znow na 3 miechy spokoj a tak nie powinno byc tylko nie wiem gdzie przyczyna?
Nie masz dobrze ustawionej mapy na gazie. Przez to rozjeżdża się benzyna z gazem. Błąd mieszanki, w skrócie komputer samochodu dostaje głupawki.
Doinwestuj i zamień te valteki na coś lepszego.
Zainstalowali mi gaz w malutkim mieście Sierpc i cieszę się bezobsługową jazdą na LPG.
na Valtekach szału nie będziesz miał

Ja dla porównania mam 2,0 ale sterownik tak jak u ciebie KME NEVO, parownik TUR, a wtryski OMVL REG i nie mam żadnych problemów. Wiadomo, że przy turbo musi to być trochę lepsze.
Ostatnio rozmawiałem z kolegą, który mi montował gaz i też zasugerował, że u ciebie winne są wtryski.
Generalnie Valteki maja tendencje do przelewania, są malo precyzyjne rozjezdzaja sie po kilku tyś km. Proponuje wstawic dobra wtryski i dobrze zrobić regulacje najlepiej przez Vag-a wtedy jest sie pewnym na jakiej mieszance sie jeździ.
i znów jak jest zimny na gazie z wolnych mi poszarpuje trochę
chociaż tak źle teraz nie jest spalanie w trasie 9-10 bez żadnego wysiłku po mieście przy bucie 15 litrów przy normalnej jeździe 13 czyli jak mi się wydaje spalanie w normie jak na 1,8T
znów mi się wszystko rozjechalo o_O samochód muli się na lpg przy mocnym depnieciu poszarpuje totalna tragedia.Jadę dziś do gazownika na totalną zjebe i pyt jakie wtryski mają iść zamiast valteka iczy sterownik kme nevo zostawić czy wrzucić staga ?
wszedzie piszą że dobre są niebieskie hana
ostatnio kolega gazowal Alhambre 1,8 T dla mojego innego kolegi i ma KME NEVO + HANY i nic się nie rozjeżdza. Nie czarujmy się, czerwony valtek to budżetówka.

Tak samo jak najpopularniejszy w polsce zestaw Stag 4 Eco + Alaska + Czerwony Valtek , a później się dziwić , że ludzie narzekają na LPG
ja mówiłem mu przy zakladaniu że doplace do lepszej listwy to krzyczal ze ta jest bdb i szkoda kasy ale wczoraj byłem u niego i w poniedziałek założy mi hanki zielone
a parownik zavoli dobry jest ?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie