Ocena wątku:
LPG seat alhambra 1.8T
16-05-2014, 21:42
Post: #41
RE: LPG seat alhambra 1.8T
piszą, że zavoli nie nadaje się do doladowanych silników. U mnie smiga super, nie ma żadnych spadków ciśnienia nawet przy pełnym bucie. Mało pali i ma dobre osiągi. Na dupohamowni nie czuje różnicy między pb a lpg .



seat alhambra 1,8T
Reklama

17-05-2014, 01:47
Post: #42
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Smoku, to gdzie w Opolskim wyszłoby mniej z takim samym zestawem? Zakładając że oprogramowanie i montażu nie zrąbią?



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
17-05-2014, 01:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2014 02:40 przez smok_wawelski.)
Post: #43
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Sorry - chciałbym pomóc ale nie mam pojęcia napisałem na podst. Krakowa i zdziwiła mnie różnica bo akurat temat przerabiałem na świeżo
Firmie w której robiłem wystawiłem laurkę w Polecamy TUTAJ bo naprawdę super chłopaki do klienta podchodzą - ale cena ok. 3000 to była wyjściowa bez rabatu dla stałego klienta bo mi jeszcze mówili że coś tam może opuszczą za wierność Smile W cennikach na stronce chyba mają ciut wyżej ja po prostu podjechałem i pogadałem bo alternatywna była przekładka - poszło w końcu na przekładkę
Dodam jeszcze że nie łączą mnie żadne stosunki rodzinne ani koleżeńskie z tą firmą - jestem tylko zwykłym klientem, który robił u Nich 2-gie auto.

Może cena to regionem idzie nie wiem, może być też sprawa że mój silnik to staruszek a u Ciebie inny nowszy może też tędy cena chodzi. Rozmawiałeś gdzieś w okolicy z paroma firmami żeby rozeznać poziom cen ?

Moja rada szukaj sensownego gaziarza na miejscu - koleżanka poszła za ceną choć ją namawiałem do mojego gazownika zrobiła gaz kawałek od chałupy i się ukichała przy końcu gwar. jak się zaczęło pitolić to co prawda wyegzekwowała naprawy ale na dojazdy na benzynce trochę wybuliła zatem pewnie warto może 100-200 więcej a pod ręką - zwróć też uwagę na okres i warunki gwarancji, przeróżne f-my przeróżnie mają, popytaj gdzieś o opinie ludzi co robili w danej f-mie - sorry że rzeczy oczywiste piszę absolutnie nie mam Cię za głupola ale tak dla przypomnienia napisałem te rzeczy bo czasem ktoś w ferworze walki zapomina.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
17-05-2014, 06:53
Post: #44
RE: LPG seat alhambra 1.8T
coś dużo jak za instalację do 4-ro cylindrowego silnika.
Ja za brc zapłaciłem 2700 STAGA z Haną proponowali mi ok 50-100zł taniej



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
17-05-2014, 10:51
Post: #45
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Moment moment... A to nie jest 5-cylindrówka przypadkiem?
Jeśli 4-ro to by wychodziło chyba max.2800zł.
W tym warsztacie raz zakładałem gaz już 10 lat temu i byłem bardzo zadowolony. 4 lata śmigałem bez problemów.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
17-05-2014, 11:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2014 12:08 przez smok_wawelski.)
Post: #46
RE: LPG seat alhambra 1.8T
No i właśnie - 5 garnuszków - to ja na razie przygotówkę tylko robię do zgięcia grzbietu, wlezienia pod stół i zrobienia hau hau - bo może będę odszczekiwał swoje powyższe posty a może mi się upiecze Smile

Tak Darku tyle mniej więcej - różnica tylko jeszcze też na jakim sterowniku, baku i sposobie wlewu, 4 garnki stag-isa z bakiem 47l pod auto bez bajerów to nawet mniej wyjdzie koło 2600zł zrobi - tyle że nie ma sensu taki mały bak dawać.

5 cio cylindrowy będzie droższy do zagazowania - tak to jest przy technice i pieniądzach - najpierw trzeba dokładnie zdefiniować o czym się mówi a później ile to kosztuje. Ja też domyślnie przyjąłem 4 garnki sorry.

Dobra uściślijmy zatem jeszcze raz - co i czym mamy do zagazowania:
5 garnuszków
i dalej idąc co tam teraz chcesz włożyć
STAG-ISA czy STAG-Premium, inny, jakie inne bebechy instalacji ?
Jaki zbiornik, gdzie wlew, inne dodatkowe opcje jak np. system lubryfikacji gniazd zaworowych.
To wszystko robi cenę a niekiedy diabeł śpi w szczegółach.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
17-05-2014, 13:32
Post: #47
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Co do silnika to jeszcze nie wiem który dokładnie będzie bo zakup jest w planie.
Tak szczegółowo nie planowałem. Ogólnie to:
Sterownik: STAG 300 ISA2
Przewody: FARO 0,8(proponowali 0.5 albo 0.6 ale pamiętam że mi w starym Mondeo 1.8i czasem nie wyrabiało przy pełnym depnięciu.
Wtryski: HANA, pewnie zielone.
Zbiornik na 100% pod spodem, wielkości jeszcze nie ustaliłem ale pewnie 70-ka.
Wlew: chciałbym mieć pod klapką wlewu paliwa co poskutkuje z pewnością podniesieniem ceny ale w Mondeo jakiś debil mi pod domem zajechał zderzak właśnie tam gdzie miałem wpust i.. poszło się bujać po kosztach.
Ja cię przepraszam ale.. lubryfikacja gniazd zaworowych?! A to co za pomysły?? Magnetyzer do tego też dają?



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
17-05-2014, 14:24
Post: #48
RE: LPG seat alhambra 1.8T
nie bylo pieciocylindrowca w sga. Wszystkie 4 cylindrowe poza 2.8 ktory byl 6 garowy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-05-2014, 16:17
Post: #49
RE: LPG seat alhambra 1.8T
zbiornik wal jak największy nie będziesz się potem wnerwiał na częste tankowanie i faro 8mm będzie ok, na mniejszych przekrojach potem są spadki ciśnień i [automat-usunięto wulgaryzm]



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
17-05-2014, 16:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2014 16:30 przez K9Darek.)
Post: #50
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Nie? Kurde, a byłem pewien.. Ostatnie 15 lat śmigam tylko BMW i Fordem XD
Dzięki za oświecenie. Sytuacja jest klarowniejsza. Tak więc max 2700-2800zł. Plus ewentualne zmiany jak właśnie 70l bańka i wlew pod klapką.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name