Ocena wątku:
Wydech sharan
24-02-2018, 20:40
Post: #11
RE: Wydech sharan
(03-02-2018 22:27)marcin1621 napisał(a):  [quote='wesol' Na przelotowych jest głośno.

Na przelotach nie przejdzie przeglądu w zgodzie z prawem.chyba że dasz w łapę i ktoś jakimś cudem się podłoży.tak samo jak od tego roku będzie problem bez katalizatora przejść. Ja będę kombinować z głośnościa i katalizator będę dokladal.na 99 procent nie będzie tłumików końcowych bo musiałbym mieć dwa.a na 2 nie ma miejsca.
[/quote]

Udało się dzisiaj ogarnąć w końcu mój wydech. Plany i założenia były ambitne.wykonanie jak na własne możliwości perfekcyjne.wydech wisi i wygląda.ale odgłos który wydaje podczas jazdy grozi pękaniem szyb sąsiadów na blokowisku. Jakieś sugestie na delikatne wycuszenie diabła?
Reklama

24-02-2018, 22:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2018 22:50 przez fmichal86.)
Post: #12
RE: Wydech sharan
Ja też planuje u siebie robotę z wydechem w ayl, plan mam taki pierw wywale pierwszy tłumik a końcowy przerobię tak żeby wygięte rurki obciąć i wyciągnąć dwie z kwiasiaka pod zderzak.

Miałem kiedyś passata b3 Vr6 swoja droga zajebie auto żałuję że go sprzedałem i tam zrobiłem tak że wyjechał pierwszy tłumik ta patelnia i końcowy został i było godnie przy bucie a przy normalnej jeździe i na wolnych było prawie jak seria.

A jeśli chodzi o twój to opisz dokładnie co zrobiłeś co. Masz na aucie
25-02-2018, 12:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2018 12:25 przez marcin1621.)
Post: #13
RE: Wydech sharan
A jeśli chodzi o twój to opisz dokładnie co zrobiłeś co. Masz na aucie
[/quote]

U mnie seria wyglądała tak: kolektor wydechowy oryginalny,pucha po kacie,tłumik środkowy i do końca już rura.chodziło to średnio fajnie. Słychać było metaliczny dźwięk spalin uderzających w pustą przestrzeń po kacie itd. Teraz ma zrobione tak: oryginalny kolektor wydechowy flansza i ... jedziemy katalizator wlot wylot 3" dalej rura 3" do t-pipe 3"/2.5"/2.5 I dalej już poza auto dwie rury 2.5". Fota poniżej.


Załączone pliki Miniatury
   
25-02-2018, 16:01
Post: #14
RE: Wydech sharan
Nie znam się na budowaniu wydechow ale wg mnie jest źle. Ja bym zrobił rurę od poczatku a tłumik na końcu, nigdy nigdzie nie widziałem takie konfiguracji jak u ciebie. Wydaje mi się że z zasady taki jak u ciebie będzie ku*ewsko głośny
25-02-2018, 18:16
Post: #15
RE: Wydech sharan
(25-02-2018 16:01)fmichal86 napisał(a):  Wydaje mi się że z zasady taki jak u ciebie będzie ku*ewsko głośny

Wydech jest mojego projektu więc nie mówię że nie jest o źle zrobiony. Taki miałem widzimis.gdyby było miejsce po prawej i lewej stronie na dwa tłumiki końcowe to tak zapewne bym zrobił.prawdopodobnie jutro zacznę konstruować tłumik środkowy i zamontuje to tam.zobavzymy jaki będzie efekt.
25-02-2018, 21:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2018 21:53 przez dyzioNR1.)
Post: #16
RE: Wydech sharan
Powiem Ci daj film z yt jak to grzmi, bo mnie na standardzie zaspokaja dźwięk. A to co skonstruowałeś, to kiedyś mi przez ręce motocykl przeszedł z pustą końcówką....

W sumie pod spód nikt nie zagląda... wyciąłbym tylko w zderzaku półkole na drugą rurę i dał jakieś spokojne końcówki z Ultera, co by na końcu ładnie wyglądało. Nie muszą być dokręcane, oni fajne mają do "wspawania". Nawet nie wystające, tylko równo z końcem zderzaka...

a o zbiornik podtlenku Ci nie wali? Mocno zawieszony?



150KM -> 150kW Tongue
26-02-2018, 20:50
Post: #17
RE: Wydech sharan
(25-02-2018 21:50)dyzioNR1 napisał(a):  a o zbiornik podtlenku Ci nie wali? Mocno zawieszony?
wydech wisi sztywno.nawet nie spodziewałem się że tak się będzie zachowywał.w zderzaku to pokole co jest będę zaklejal.mam zderzak do malowania więc śladu nie będzie. Jeżeli uda mi się wrzucić na Youtube to dam.linka.albo mogę Ci podesłać na maila. Końcówki wydechu będą nawet przymierzalem się do 2uch podwójnych bo jest na to miejsce. Prawdopodobniie wszystko zostanie obwiniete bandazem.termoizolacyjnym.Jak chcesz szybciej to daj na priv maila to podeślę.
26-02-2018, 23:18
Post: #18
RE: Wydech sharan
To filmik z ty
https://youtu.be/OuOReDmoT6Y
27-02-2018, 10:22
Post: #19
RE: Wydech sharan
Jak na filmik z neta i głos z kompa to jest ogień w szafie.
Jak dla mnie trooooochę za głośno do rodzinnego kombi.
Najlepszą opcją moim zdaniem jest zostawienie wszystkich tłumików poza ostatnim. Jest wtedy ładnie cicho w środku a dopiero jak się gaz depnie to ryczy. I nie ma bulgotu świadczącego o braku tłumików.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
27-02-2018, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2018 22:29 przez dyzioNR1.)
Post: #20
RE: Wydech sharan
Dobreeee Big Grin

Dla mnie też byłoby za głośno, już mi syn po trasie mówi "taaaatoooo" jak wyprzedzam Smile

Kumpel miał kiedyś tigrę 1.4 (!), wydech przy deptaniu warczał jak w subaru - na prawdę, a przy jeździe na co dzień był jak seria. Coś takiego bym mierzył.

To to torpeda, sąsiedzi by mnie zjedli Smile (nie to, żebym się przejmował) Wink



150KM -> 150kW Tongue




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name