Ocena wątku:
Dodatkowe zegary z Scirocco
21-12-2017, 12:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2017 13:34 przez Maciej_F.)
Post: #6
RE: Dodatkowe zegary z Scirocco
No to lecim dalej . Część elektyczna ( która okazała się łatwiejsza ) .

Na 99% trzeba wymienić gatewaya (19)
Na taki co obsługuje dodatkowe zegary ( W insallation list gatewaya musi być
B9 ) .
Przykład skanu mojego starego bez B9:
   
i takiego z B9
   

Zabawa z wymianą bramki (19) jest opisana tutaj:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=10818

Gateway , który dobierzecie musi obsługiwać wszytkie elementy wyposażenia PR jakie dotąd macie .
Jeszcze jedna wtopa , jeśli macie panorama dach to gatek musi obsługiwać CAN rozszerzony :
   

Kodowanie wiadomo odbywa się przez ''odptaszkowanie '' sterowników w installation list .
Acha , jeszcze jedna ciekawostka . Przy wymianie gateway'a gubi się dane akumulatora . Trzeba jeszcze raz wpisać swój akumulator ( a dokładnie pojemność )
    .

To teraz przechodzimy do budowy wiązki podłączeniowej . Tak z zapasem potrzeba 1 mb by spokojnie ją przełożyć od zegarów do schowka środkowego .
Lista podłączeń pinów :

.docx  wiazka do licznika.docx (Rozmiar: 27.69 KB / Pobrań: 32)

I główny schemat podłączeniowy zegarów :

   

Wykorzystujemy wtyczkę do zegarów 6R0972930 , zastosowałem także gniazdo-wtyczka by móc w przyszłości odąłczyć schowek z zegarami od stałej instalacji . ( a nawet okazał się niezbędny ten podział instalacji)
Pomoże nie zaszkodzi : dwa przewody CAN zrobiłem na skrętkę jak VW przykazuje .
Tak zgrubnie wygląda wykonana instalacja ''goła''
   
   
Wiązkę po zamontowaniu zabezpieczyłem taśmą parcianą do kabli - wyszedł oryginał Smile

To czas montować . Spokojnie , teraz czeka nas biurowa robota na siedzeniu kierowcy : Tongue
Wydłubujemy zegary tutaj opis :
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=10925

Mamy dostęp do wtyczki wskaźników :
   
I widać jak ją rozebrać , bo będziemy się dolutowywać do pięciu kabelków .
Wiązkę wskaźników odłączamy od karoserii ( można ja wtedy jeszcze troszkę pociągnąć . I ściągamy taśmę parcianną . .
Za chwilę dalszy ciąg programu bo się załączniki nie mieszczą .....




Wiadomości w tym wątku
RE: Dodatkowe zegary z Scirocco - Maciej_F - 21-12-2017 12:51

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name