Ocena wątku:
Dogrzewanie się blokuje, funkcja REST działa słabo
24-01-2022, 10:59
Post: #1
Dogrzewanie się blokuje, funkcja REST działa słabo
Witajcie.
Mam Sharana z 2012 roku (2.0TDi 170KM). Od pewnego czasu sporadycznie blokuje mi dogrzewacz. Po odblokowaniu i wykasowaniu błędów jakiś czas jest dobrze, a później znów się blokuje i cała operacja od nowa.

Błędy jakie wyskakują to:

1. 01444- Under-Voltage Shut-OFF (automatic) [intermittent]

2. 01410- Heater Over-temp [intermittent]

3. 02551- Heater Unit Locked [intermittent]

Dodatkowo śledząc forum, zauważyłem u siebie jeszcze przypadłość funkcji REST- przy rozgrzanym silniku dogrzewa tylko chwilę, później leci chłodne powietrze. Czy wszystko wskazuje że to pompka V55? Gdzie ona się znajduje w tym modelu? I czy ma ona nr 7N0 965 561? Możliwe jest, aby przez tę pompkę wywalało mi błędy dogrzewacza i go blokowało? Mogę ją jakoś sprawdzić VCDSem?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pomoc w rozwiązaniu problemu.
Reklama

24-01-2022, 11:53
Post: #2
RE: Dogrzewanie się blokuje, funkcja REST działa słabo
1. Automatyczny wyłącznik który działa gdy napięcie spadnie poniżej założonego progu czyli odcina piec aby można uruchomić auto. Albo masz coś z prądem albo akumulator dokonuje żywota. Masz jeden czy dwa ?
2. Przegranie pieca czyli najprawdopodobniej pompka obiegowa leży
3 tu nie mam wiedzy prawdopodobnie po kilku nieudanych startach piec się blokuje
24-01-2022, 12:36
Post: #3
RE: Dogrzewanie się blokuje, funkcja REST działa słabo
Akumulator raczej OK, bo wymieniony rok temu, napięcie ładowania dobre. Nawet mam powyłączane systemy start/stop a akumulator był wkodowany po wymianie.

No właśnie ta pompka V55 nie daje mi spokoju, rzekomo też ma wpływ na tą funkcję REST a to u mnie się łączy.
24-01-2022, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2022 22:50 przez Stefano.)
Post: #4
RE: Dogrzewanie się blokuje, funkcja REST działa słabo
Ta pompka jest przy piecu, z prawej strony, pod zbiorniczkiem płynu spryskiwacza, na dole pod podłużnicą, możesz zrobić jej test, wchodząc w ogrzewanie /18/ i test elementów /03/.
Jak będziesz wymieniał pompkę, to sprawdź przy piecu zasilanie, na 2-pinowej wtyczce pod obciążeniem, kable czerwoy i brązowy, nie dwa białe, bo te są od świecy. Błędy przegrzania mogą być powodem niesprawnej pompki obiegowej przy Webasto, Thermo Top EVO-VEVO.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak wyłączyć dogrzewanie? cava 5 240 26-12-2023 22:35
Ostatni post: Bogos
  Sharan 7N nie działa webasto SlayerHW 2 500 22-11-2022 19:00
Ostatni post: wesol
  Funkcja REST lukasiasty 30 8,610 09-10-2017 20:14
Ostatni post: lukasiasty

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name