Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dogrzewanie się blokuje, funkcja REST działa słabo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Mam Sharana z 2012 roku (2.0TDi 170KM). Od pewnego czasu sporadycznie blokuje mi dogrzewacz. Po odblokowaniu i wykasowaniu błędów jakiś czas jest dobrze, a później znów się blokuje i cała operacja od nowa.

Błędy jakie wyskakują to:

1. 01444- Under-Voltage Shut-OFF (automatic) [intermittent]

2. 01410- Heater Over-temp [intermittent]

3. 02551- Heater Unit Locked [intermittent]

Dodatkowo śledząc forum, zauważyłem u siebie jeszcze przypadłość funkcji REST- przy rozgrzanym silniku dogrzewa tylko chwilę, później leci chłodne powietrze. Czy wszystko wskazuje że to pompka V55? Gdzie ona się znajduje w tym modelu? I czy ma ona nr 7N0 965 561? Możliwe jest, aby przez tę pompkę wywalało mi błędy dogrzewacza i go blokowało? Mogę ją jakoś sprawdzić VCDSem?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pomoc w rozwiązaniu problemu.
1. Automatyczny wyłącznik który działa gdy napięcie spadnie poniżej założonego progu czyli odcina piec aby można uruchomić auto. Albo masz coś z prądem albo akumulator dokonuje żywota. Masz jeden czy dwa ?
2. Przegranie pieca czyli najprawdopodobniej pompka obiegowa leży
3 tu nie mam wiedzy prawdopodobnie po kilku nieudanych startach piec się blokuje
Akumulator raczej OK, bo wymieniony rok temu, napięcie ładowania dobre. Nawet mam powyłączane systemy start/stop a akumulator był wkodowany po wymianie.

No właśnie ta pompka V55 nie daje mi spokoju, rzekomo też ma wpływ na tą funkcję REST a to u mnie się łączy.
Ta pompka jest przy piecu, z prawej strony, pod zbiorniczkiem płynu spryskiwacza, na dole pod podłużnicą, możesz zrobić jej test, wchodząc w ogrzewanie /18/ i test elementów /03/.
Jak będziesz wymieniał pompkę, to sprawdź przy piecu zasilanie, na 2-pinowej wtyczce pod obciążeniem, kable czerwoy i brązowy, nie dwa białe, bo te są od świecy. Błędy przegrzania mogą być powodem niesprawnej pompki obiegowej przy Webasto, Thermo Top EVO-VEVO.
Przekierowanie