Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysokie obroty
#1
Witam ostatnio zauważyłem że mam wysokie obroty, jade na miasto i powiedzmy ze wskaznik na wolnych obrotach wskazuje około 9000-9500 obr/min czyli jest dobrze,a po pewnym czasie podnosi sie do około 1050-1100 obr/min nie mija tej pierwszej kreski powyżej 1000 obr/min. i tak jeżdzac utrzymuje te obroty na tym poziomie a po jakims czasie wraca tak jak powinno. W czym może byc problem??
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz




#2
Też tak mam. To chyba coś na zasadzie przyspieszacza zapłonu lub coś w tym stylu. Wydaje mi się, że jest ok.
Odpowiedz
#3
Nie może być ok bo wcześniej tak nie miałem dopiero teraz przez pare dni tak sie zaczeło dziać
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
#4
Miałem tak we wcześniejszym aucie też tdi, uszkodzony okazał się czujnik temperatury.
Odpowiedz
#5
Umawiałem się z moim Sharikiem że powymieniam rozrządy,wszystkie płyny itp i bedzie mi służył przez lata bezawaryjnie a tu 'zonk' z obrotami,a miałem dobre zdanie o tym aucie i co sie okazało?? nadal mam bo znalazłem przyczynę,i to nie wina samochodu tylko pieprzonego gryzonia (mysz,szczur itp) otwieram maskę a tu wióry lecą z wygłuszenia maski. przygladam sie bliżej temu całemu zajsciu a tam kabelek przegryziony.Ten kabelek znajduje sie przy jakiejs kostce,otwierajac maske patrzysz w dół przy przegrodzie do aku w dole jest własnie jakas kostka i teraz po złaczeniu kabelka i wpietej kostce jest ok a jak zgasze auto wypnę kostke to odpala, i po chwili obroty same rosna Smile a jak zgasze i wepnę kostke po odpaleniu obroty nie rosną.tylko zastanawia mnie jeszcze jeden przewód co idzie za filtrem powietrza jest koncówka albo wypieta albo przegryziona,jest to gumowy przeżroczysty wąz w jakimś pancerzu i idzie pod przegrodą i biegnie do prawej strony i tam jest wpiety w jakieś urzadzenie nie wiem co to.??
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
#6
RAFFEN mam pytanko odnośnie wygłuszenia maski. Dziś otworzyłem maskę i zdziwienie bo na wygłuszenie maski na wysokości silnika jest poszarpane. Pierwsza myśl, że się opuściła i się stopiła od silnika, ale żadnych śladów nadtopienia, żadnego swądu tylko jak to ująłeś "wióry". A pytanie czy jesteś pewien, że to jakiś gryzoń? Nadmienię, że mój poprzedni Sharan miał w podobny sposób i w tym samym miejscu tak "oprawione" wygłuszenie z tym, że jak go kupowałem to zbytnio nad tym się nie zastanawiałem i nic się poprzednikowi nie działo. Ale teraz to się trochę zdziwiłem, bo raptem dwa tygodnie nie zaglądałem pod maskę a tu niespodzianka. Co do gryzoni auto parkuję pod blokiem i nie słyszałem od sąsiadów opowieści o gryzoniach w aucie.
SHARAN, 2007 1.9 TDI 115 KM 4 MOTION
Odpowiedz




#7
W Niemczech bardzo popularne są owe "gryzonie" w niektórych miastach ponoć dużo tego jest i wiele aut sprowadzonych ma "poobgryzane" wygłuszenie maski ( mój stary sharan miał nawet bardzo ... ale to wymieniłem, ten ma troszkę przygryzione : D
A gryzonie ( ale to już w PL ) są bardzo nie przyjemne ... i ich prace mogą być kosztowne, znajomemu co miał Audi A6 2007 rok bodajże gryzoń narobił szkód na 2,5 tyś zł.
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz
#8
Wymień czujnik temperatury, i posprawdzaj wszystkie wezyki od filtra powietrza az do miejsca za akumulatorem tam masz dwa takie ala silniczki krokowe do nich wchodzą po 3 wezyki moze którys jest przetarty lub sparciały. Koszt malutki a efekt duzy. Powodzenia
Odpowiedz
#9
Zacząłem się teraz zastanawiać, bo mam tak samo, nie zawsze, ale czasami mu tak obroty podnosi. Może jak chłodno to bym się nie dziwił, ale ostatnio też tak miałem. Możecie pokazać na fotce który to czujnik? Dodam, że wskaźnik temperatury silnika nie stoi w pionie, tylko pomiędzy środkową a wcześniejszą kreską.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad 1.9 TDI ASZ 131km P1855 35-00 falujące obroty po rozgrzaniu pomóżcie bo rece opadaja k.gajewsky 2 146 24-02-2024, 10:45
Ostatni post: k.gajewsky
  Nie równe obroty Sharan mk1 1997sharan 6 397 16-11-2023, 12:25
Ostatni post: 1997sharan
Question Spadające obroty po dodaniu gazu raventes 21 4,937 16-02-2019, 10:24
Ostatni post: wesol
  BRT-Wysokie spalanie na biegu jałowym 1.5l/h slawek_sp1 23 15,880 08-07-2018, 21:03
Ostatni post: wossi_2008
  Jakie obroty silnika? Wojtek1303 3 1,979 01-04-2018, 07:10
Ostatni post: wesol
  falujące obroty/szarpanie skrzyni szymonw 8 3,400 06-03-2017, 12:45
Ostatni post: kalamb
  Obroty silnika z automatem Marcusos 16 6,324 30-01-2017, 21:17
Ostatni post: wesol
  1.9 TDI ASZ - Silnik wchodzi na obroty a auto nie przyśpiesza Maaraz 11 7,636 17-08-2016, 16:35
Ostatni post: PAMONIUSZ
  AUY po odpaleniu ma nierówne obroty, po czym ustają mjoker 8 3,004 24-07-2016, 06:35
Ostatni post: wesol
  Po nocy podwyszone obroty 1050 obr 110 KM donkol 0 892 05-05-2016, 20:29
Ostatni post: donkol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości