Ocena wątku:
AUY Pęknięty tłok
07-09-2017, 19:19
Post: #21
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
Być może że przy ściąganiu głowicy uszkodzileś kable od czujnika temperatury i z tąd to falowanie. Poszarpywanie ???? Być może że i też to wina czujnika lub kabloteki. Sprawdź,vagiem
Reklama

07-09-2017, 20:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2017 20:22 przez mustang727.)
Post: #22
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
Ok sprawdze. Tylko ze przed awaria tez tak falowal a nawet bardziej Undecided

Tak na wolnych tak faluje a czasami nawet mocniej tak jakby przygasal a poszarpuje przy bardzo delikatnym przyspieszaniu od 1500 do 1800 czasami do 2000rpm. Z tym ze poszarpywanie nie jest to tak ze mam tak codziennie...po prostu sie zdaza.
07-09-2017, 22:45
Post: #23
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
A jak wygląda u Ciebie połączenie elektryczne na pompowtryskach. Może już listwa el.nie łączy?? To jeśli chodzi i szarpanie.
08-09-2017, 07:32
Post: #24
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
Konektorki podoginane, przejscia posprawdzane miernikiem wszystko niby git :/
15-09-2017, 21:52
Post: #25
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
Zauważyłem jeszcze ze auto zaczęło więcej palić teraz we wrzesniu. Do roboty mam okolo 35 km(praktycznie sama trasa) w jedna stronę. I tak zawsze zalewałem za 30 zł to mi widziałem na wskaźniku ze jeszcze zostawało a teraz masakra ... wciąga ropsko w oczach ehhh wydaje mi się ze za 30 zł to nawet teraz nie zrobię 70km ;/....

Co jeszcze... gdy postoi tak z 1-2 dni bez jeżdżenia to rano w tych temp. co mamy nie odpali na raz tylko zakręci trochę dłużej rozrusznikiem.

I cały czas się zastanawiam czy nie popełniłem błędu z grubością uszczelki pod głowicą.... bo teraz mam...

-mniejsza prędkość max (około 160-170)
-zdecydowanie większe spalanie
-rożnie bywa z tym odpalaniem rano

Chyba że na to wszystko mogły by mieć wpływ pompo-wtryski ?? (pomimo dobrych logów)???IdeaHuh mogło się coś z nimi stać jak leżały 1,5 tygodnia w kartonie ???
16-09-2017, 10:27
Post: #26
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
Miałem ja, kuzyn i znajomy to samo wymień pompowtrysk (oczywiście jak już zmienisz słupek w wymianę tloka się nie baw) ten który podlewał.Mam kpl idealnych pompek jak coś pisz na priv
16-09-2017, 16:44
Post: #27
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
Logi nie wykluczą np. nieszczelności na jednym pompowtrysku także nie ma co też tak wierzyć na 100% że jest ok. Ogólnie to taki problem może występować przy nieszczelnej instalacji On,z oringami na czele.Czujniki juz ogarnołeś ,jak masz ustawiony rozrząd, jakieś zadymienie występuje jak juz złapie???

(16-09-2017 10:27)stefanello napisał(a):  w wymianę tloka się nie baw
Jesli założył taki jak ma być to co to przeszkadza????
16-09-2017, 18:25
Post: #28
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
Jesli oringi walniete to pod obciazeniem beda na 200% szalec korekcje.

Tloki radze w komplecie wymieniac z racji takiej ze one sa fabrycznie dobierane do takiego samego wystawania z bloku oraz to ze musza tyle samo wazyc. Setki razy to powtarzam ale widac ludzie wiedza lepiej. Kiedys na forum mastersa Marek opisywal modyfikacje auta swojego a rozebral go do rosolu. Tloki sie wazy do jednej wagi potem korby do jednej wagi potem zaklada korby na tloki i wtedy dowaza tez do rownej wagi. Po tym po zalozeniu tlokow w bloku i walu na korby sprawdza sie wystawanie tlokow z glowicy by ustalic jaka mamy zastosowac uszczelke czy z jednym karbem czy z dwoma czy trzema. Na tlokach jest informacja fabryczna czy to nominaly czy juz szlify.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-09-2017, 19:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2017 19:56 przez mustang727.)
Post: #29
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
(16-09-2017 16:44)Bogos napisał(a):  Logi nie wykluczą np. nieszczelności na jednym pompowtrysku także nie ma co też tak wierzyć na 100% że jest ok. Ogólnie to taki problem może występować przy nieszczelnej instalacji On,z oringami na czele.Czujniki juz ogarnołeś ,jak masz ustawiony rozrząd, jakieś zadymienie występuje jak juz złapie???

(16-09-2017 10:27)stefanello napisał(a):  w wymianę tloka się nie baw
Jesli założył taki jak ma być to co to przeszkadza????

Tloki komplet zalozylem od innego AUY.

Czujnik temp sprawdzilem Vagiem i jak na blacie jest 90 to na vagu 89.2 przy wolnych obrotach z tym ze byl blad czujnika g62 zwarcie do masy, skasowalem go dzisiaj zobaczymy moze jednak i czujnik troche walniety albo gdzies zwarcie na kablach sie robi.

Rozrzad ustawiony na blokady i synchronizacja na 0 czasami skacze na -0.6

A zadymienia nie ma wogule nawet na pelnym gazie nawet rano jak odpalam to nic nie kopci procz pary wodnej ale brak zadymienia to raczej zasluga tego dolozonego DPFa a spaliny maja specyficzny taki kwasny zapach

Po poligonie jak ogarne sobie druga flansze i kawalek rury to zobacze jak auto jezdzi bez tego ustrojstwa
(16-09-2017 10:27)stefanello napisał(a):  Miałem ja, kuzyn i znajomy to samo wymień pompowtrysk (oczywiście jak już zmienisz słupek w wymianę tloka się nie baw) ten który podlewał.Mam kpl idealnych pompek jak coś pisz na priv

Stefano to nie jeden tlok mi pekl tylko 3 szt. Z tym ze jeden pekl na wylot ze kompresja uciekala. Tloki caly komplet zalozylem z innego AUY. Na 1 stronie sa zdjecia tych tlokow. Tylko czy lejace wtryski mialy by takie dobre korekcje jak u mnie? Logi wrzucałem na poprzedniej stronie.
18-09-2017, 20:36
Post: #30
RE: 1.9 AUY Pęknięty tłok
To tylko mogę sobie wyobrazic ile taki remont może kosztować u tego marka.
Tak jak już wiesz miałem ten sam problem z tłokiem i wymieniłem tylko jeden i auto już dwa lata jeździ bez zająknięcia. Z ciekawości żuciem ich na wagę i różnica to była taka co brudu za paznokciem. Czyżbym miał aż takiego farta??
Jaka różnica wagi jest dopuszczalna???biorac rownież nierówny nagar na tłokach.
I ostatnie. Przyjeżdżając do warsztatu z pękniętym tłokiem jednym tłokiem ,a mechanik twierdzi ze trzeba wymienić 4 tłoki to.??? Ilu z was zostawi auto u niego"?????"?

(16-09-2017 18:25)wesół napisał(a):  Tloki radze w komplecie wymieniać
Setki razy to powtarzam ale widac ludzie wiedza lepiej.

A Ty wesol tez wymieniasz 4-6 na raz....




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pęknięty wąż od turbiny gdzie szukać? Dawid2542 11 5,401 04-03-2015 16:45
Ostatni post: piwek86
Photo AUY - pęknięty zawór Bogos 18 10,247 02-05-2014 12:03
Ostatni post: DDiablo

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name