Ocena wątku:
Wymiana dwumasy sharan 4motion
02-02-2023, 15:08
Post: #31
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
Pogoda mizerna a garażu brak. Na diagnozę poczekać musimy. Ale jak coś dam znac



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
Reklama

06-02-2023, 22:35
Post: #32
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
Ja założyłem Valeo do 6biegowki 2.0 brt i się turlam bez problemów. Krótkie i długie trasy. Nie oszczędzaj, bierz Valeo jak chcesz sztywne ..
06-02-2023, 22:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2023 22:43 przez PabloLG.)
Post: #33
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
No ja wyjechałem do pracy auto do mechanika poszło. Ale wstępnie jestem umówiony na jednomas . Ale będzie dzwonił. Jak rozbierze. I wtedy napewno Valeo wpadnie. Oszczedzac. Na aucie nie lubię. Bo musi jeździć w trasach. No i dzięki za info.
Dużo ludzi i znajomych co dlubia auta odradzało mi sztywne koło. Ale na szczęście mechanik gdzie dalem auto też jest zdania jak my. Powiedział że kładzie tego sporo. I wrócił jeden gość po 6 latach bo skończyła się tarcz. Wymiana tarczy docisku i lata dalej.



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
06-02-2023, 23:52
Post: #34
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
(06-02-2023 22:43)PabloLG napisał(a):  No ja wyjechałem do pracy auto do mechanika poszło. Ale wstępnie jestem umówiony na jednomas . Ale będzie dzwonił. Jak rozbierze. I wtedy napewno Valeo wpadnie. Oszczedzac. Na aucie nie lubię. Bo musi jeździć w trasach. No i dzięki za info.
Dużo ludzi i znajomych co dlubia auta odradzało mi sztywne koło. Ale na szczęście mechanik gdzie dalem auto też jest zdania jak my. Powiedział że kładzie tego sporo. I wrócił jeden gość po 6 latach bo skończyła się tarcz. Wymiana tarczy docisku i lata dalej.

A wymiana DM na JM to nie oszczędnośc??

Powiem Ci tak. Jak się uda i nie będą napier... te cudowne sprężyny w tej cudownej jednomasie to wkładaj.

Jak będą naparzać te spreżyny a Tobie to nie bedzie przeszkadzać to też zakładaj.
A tu masz to co chcesz VALEO https://youtu.be/gkIMKEpZNOE To akurat moje auto lecz już inne sprzęgło.
Powodzenia i pozdrawiam.
07-02-2023, 01:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2023 01:44 przez petec.)
Post: #35
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
standardowa odpowiedź admina #1: u mnie działa. po dobrych kilku tysiącach kilometrów. Może błąd w montażu albo felerny egzemplarz? ile przebiegu po zmianie?

I nie, nieoszczędność. Koło sztywne jest niezniszczalne (pomijając jakieś wstawki o telepaniu jak w ursusie przez niektórych), i lepiej przenosi zwiększoną moc.

Nie wymieniłem z oszczędności. Dwumas (sprawny) leży sobie. Wymieniłem komplet + wysprzęglik + pompa bo chciałem. Od nowości był komplet. Dostanę po łbie? Big Grin
07-02-2023, 08:13
Post: #36
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
Ja to eidze tak. Sprężynki jak są luźne to nawet tego nie zakładam. Tak jak dwumas. Są luzy to żegnam. Ludzie disc często nic nie myślą. Zakładają nowe to maha przekonanie że musi być dobre bo jest nowe. Ja zakładam lepsze j tyle. Umnie w jednym touranie mam Valeo i pięknie chodzi. W drugim mam też Valeo i jest dobrze. W trzecim jest ori jednomas chyba luka ale ma 320 tys nakulane i na jalowych słychać pobrzekiwania co jakiś czas. Ale chyba ma prawo po 320 tys km.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-02-2023, 19:27
Post: #37
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
(06-02-2023 23:52)Bogos napisał(a):  
(06-02-2023 22:43)PabloLG napisał(a):  No ja wyjechałem do pracy auto do mechanika poszło. Ale wstępnie jestem umówiony na jednomas . Ale będzie dzwonił. Jak rozbierze. I wtedy napewno Valeo wpadnie. Oszczedzac. Na aucie nie lubię. Bo musi jeździć w trasach. No i dzięki za info.
Dużo ludzi i znajomych co dlubia auta odradzało mi sztywne koło. Ale na szczęście mechanik gdzie dalem auto też jest zdania jak my. Powiedział że kładzie tego sporo. I wrócił jeden gość po 6 latach bo skończyła się tarcz. Wymiana tarczy docisku i lata dalej.

A wymiana DM na JM to nie oszczędnośc??

Powiem Ci tak. Jak się uda i nie będą napier... te cudowne sprężyny w tej cudownej jednomasie to wkładaj.

Jak będą naparzać te spreżyny a Tobie to nie bedzie przeszkadzać to też zakładaj.
A tu masz to co chcesz VALEO https://youtu.be/gkIMKEpZNOE To akurat moje auto lecz już inne sprzęgło.
Powodzenia i pozdrawiam.

Dzięki za radę. Wiesz oszczędność 300 zł to sobie życia nie uloze.
Chodziło o to że na jednomasie wezmę tą markę uznana za lepsza. Wiesz co do filmu ładnie pokazane klasa.
A pytanie teraz czy to było na każdym biegu czy tylko takie ruszanie itp. auto będę odpalał. Przejeżdżam 100 km do autostrady i pozostałe 700 km jak nie ma korków to wypinam bieg 3 razy. Na granicy i 2 razy na zjeździe. Auto jest plan trzymać. Miałem 5 lat temu Sharana i tam nie padł mi dwumas tylko wysprzeglik. Ale że naprawa była w de to poszedł cały zestaw sachsa dwumas sprzęgło itp. bardziej mnie wkurza w aucie np jak oporowe słychać na postoju. Ale jak już jadę i coś tam będzie sobie pukać. Dopuki pojadę raczej nie będzie mi to przeszkadzało. A napewno np jak padnie turbo to będę patrzył na jakieś inne plus mapę coś. Więc bardziej też przyszłościowy zabieg



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
07-02-2023, 21:45
Post: #38
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
Można wyczytać na forum że miałem początkowo że 116 koni zrobione 160. Wpakowałem jednomas. Chodziło to bezbłędnie. Żadnych dźwięków czy innych wibracji czy co tam ludzie wypisują. Przyjeżdżali do mnie czasem ludzie by się przejechać i zobaczyć jak to jest na jednomasie i nie mogli wyjść z podziwu. Potem zapakowałem inne wtryski inne turbo inny IC i zrobiłem na tym 205 koni I 444 Nm. Autem tym upalalem dość ostro. Targałem przyczepę z drewnem i nigdy nic mi się tam nie działo że sprzęgłem. Wiele wiele razy na budziku miałem 230 km/h z przyczepa to tak do 180km/h ganialem. Raz dobiłem do 220 ale zesrany byłem dobrze. Wpakowałem jednomas też do golfa 4 który też miał 170 koni I pięknie gania. Nadal gdzieś w okolicy gania. Trzy tourana mam na jednomasie. Nie wiem skąd te pogłoski z jakimiś problemami. Zakładałem też do peugeotach 607 2.9 hdi jednomas i też pięknie to chodziło. Kilka transporterów 2.5 tdi zalizylem z jednomasa od 2.4d. Zero problemów.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-02-2023, 22:23
Post: #39
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
Oby u mnie też tak było. Myślę że problemy na jednomasie mogą mieć ludzie którzy jeżdżą na wysokich biegach z niskimi oobrotami silnika. Wtedy ta tarcz woła o pomoc napewno. Myślę że większość autostrad będzie sprzyjać. A i nieraz jakas przyczepę i pociągnę. Po jakims czasie napewno zdam relacje



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
07-02-2023, 23:44
Post: #40
RE: Wymiana dwumasy sharan 4motion
Ja też jeździłem na np 3 biegu z obrotami po 1500 i dość często sandał w podłogę. Potrafił powoli przyspiesza,AC do około 1900 obr kiedy to turbo się już budziło i przy 2100 mielił już kołami. Tyle co ja skatowałem ten jednomas to żaden dwumas by nie dał rady. A jeden dwumas u siebie zabiłem robiąc test przyspieszenia na ćwiartki w vcds. Jest tam taka opcja że włączasz funkcje pomiaru na cwiare czy też i do setki i jak ruszysz z piskiem że auto ruszy do przodu to zaczyna się pomiar. Zrobiłem kilka takich startów i było po dwumasie. Jednomas takie rzeczy przyjmował na luzaku. Cały pić jednomasy polega na tym że już możesz zapomnieć o jakimś tam dbaniu o dwumas by nie ruszać tak czy siak by nie przyspieszać na wysokich biegach itp. Zobacz Ja miałem niuton o 150 Nm większy od serii który szedł od około 2000 obr tak mniejwiecej 350Nm potem przy 2500 było coś koło 420Nm by przy 2700 było 444 i tak do 4000 obr było na tym mniejwiecej poziomie. Dlatego szedł jak szatan bo zwykły tdi ma jakiś tam szczyt około 300 Nm w wąskim zakresie gdzieś koło 2000-2500. Potem leci w dół. Dlatego seria przyspieszasz fajnie w tych obrotach a umnie przyspieszał cały czas. Dlatego ja mówię że umnie na ekspresówce na odcinku 3.5 km praktycznie od prędkości 50km/h rozpędzał się do 230km/h. Nie to że się pod koniec bujał i bujał by cis tam ugrać jeszcze. Mi się poprostu kończyła skrzynia biegów. , jej przełożenia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana łożyska/poduszki na kolumnie McPersona kajdan 3 192 08-02-2024 23:41
Ostatni post: kajdan
  Wymiana tarcz hamulcowych tyl piotrb79 0 218 19-08-2023 22:21
Ostatni post: piotrb79
  Wymiana przedniego błotnika juniormater 1 417 23-03-2023 10:02
Ostatni post: Niemago
  Wymiana blendy juniormater 3 516 06-03-2023 22:07
Ostatni post: Bogos
  kolory nadwozia, ile jest odcieni czarnych ? Wymiana drzwi w kolorze. m-blue 4 1,244 19-11-2021 18:54
Ostatni post: wesol
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 993 19-10-2021 07:06
Ostatni post: leo
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,204 16-06-2021 21:44
Ostatni post: Kony
  Poduszka,airbag fotela. Wymiana yark 0 1,225 24-04-2021 21:53
Ostatni post: yark
  Wymiana przewodu klimatyzacji 2 strefowej Bogos 12 6,354 31-10-2020 17:30
Ostatni post: Viper
  Wymiana czy regeneracja półosi Chmielu 0 696 17-05-2020 07:54
Ostatni post: Chmielu

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name