Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana dwumasy sharan 4motion
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam.
Jutro mam sharana 08 1,9 AUY na wymianę sprzęgła. Nic by w tym nie było dziwnego poza tym że to 4motion. Mimo że jest tutaj na skandynawi tego dość dużo to przyjdzie mi to robic pierwszy raz w 4motion. Mam pytanie do was ,czy wyjdzie ta skrzynia bez odkręcenia przystawiki?? .Z czym ewentualnie mieliście problemy przy tej operacji.
Jutro jak już bende miał auto to jakoś temu dam radę ale każda podpowiedz
na pewno się przyda. Z drugiej strony to b.mało takich tematów na necie także wujek gogle zrobi też swoje. Pozdrawiam.
Osobiście nie byłe przy operacji ale mechanik mój nie miał problemów. Obawiał się 4Motion bo kiedyś namęczył się podobno przy wymianie dwumasy w Golfie ale w Sharanie poszło gładko
Boguś myślę że lepiej będzie odkręcić przystawkę i robić bez kombinacji, ja przynajmniej bym tak zrobił niż się męczył, niby robota spokojna ale z tym 4 motion może być mała zabawa, jak coś zrób parę zdjęć na przyszłość
Witam. Dziś miałem zacząć to kręcić ale telefon z roboty wszhstko przekreslil. Zamiast być w garaż j to jestem w Oslo.Hehe. Dzięki panowie za wszelkie podpowiedzi. Wychodzi na to że nie trzeba będzie targać silnika. Big Grin
Prawdopodobnie szybciej wyjdzie cała skrzynia niż szarpanie się z tą przkładnią, która siedzi bardzo ciasno.
Dziś na tyle co czas pozwolił udało się wytargać cała skrzynię z przystawką.
Muszę powiedzieć że robota lekko siłowa , a takiej nie lubię.Montaż będzie pewnie robiony bez przystawki bo jakoś tego kolorowo nie widzę. C.D.NShy
Mam skrzynię z przystawką na podłodze w garażu :-)
Kiedyś z ciekawości próbowałem tą przystawkę odkręcić, wyszły wszystkie śruby, przystawka lekko dała się odsunąć i dalej nichuchu... Były brechy, młoty...
W pewnym momencie gdzieś z pomiędzy zaczął cieknąć olej...

Ja na Twoim miejscu bym jej nie demontował. Trzy razy wyciągałem skrzynię z przystawką i to w dodatku z 2.8 gdzie pole manewru jest znacznie mniejsze. Trzeba było się naszarpać ale nawet raz w oczekianiu na pomocnika udało mi się tego kloca złożyć samodzielnie :-)
Zawiodłem się na Tobie skimir. hehehe. Żartuję !!!!!
No nic. Teraz i u mnie leży skrzynia na podłodze i miałem właśnie jutro próbować rozczepić tą przystawkę. Teraz słyszę od Ciebie że raczej tego sie nie da.
Ale!!!! Jestem takiego zdania że "ludzie to składali i ludzie to rozbiorą".
Może ktoś się jeszcze wypowie co to robił????
Witam.

Jeżeli odkręciłeś wszystkie śruby to odejdzie, pisałem już o tym:

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=8749

Pozdrawiam
Tolus
1. Zamontuje potem na aucie tą przekładnie bez większych problemów???.
2.Te uszczelniacze to jeszcze benda do ponownego użytku??
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie