Ocena wątku:
powietrze w ukadzie zasilania
25-10-2011, 22:20
Post: #1
powietrze w ukadzie zasilania
witam, mam sharana 1.9 tdi na pompowtryskiwaczach, od jakiegoś czasu silnik dziwnie się zachowuje tj; problemy z odpalaniem, jak jest cieply to bardzo cieżko go zapalić ( czasami sie nie da) a jak już zapali to jest zamulony i dopiero po chwili wchodzi na obroty. przeczytalem na innych postach że wina może leżeć po stronie ukladu zasilania ( zapowietrzenie) i wykonalem tak jak panowie poradzili.
wypielem filtr i przewód zasilający poączylem z przewodem przeźroczystym bezpośrednio do pompy wysokiego ciśnienia. po odpaleniu nie bylo żadnych pęcheżyków pompa elektryczna ok, cisnienie jest. nastepnie to samo zrobilem na powrocie bezpośrednio przy króćcu tejże pompy i tu niespodzianka mnóstwo pęcheżyków powietrza.
I tu moje pytanie : skoro do pompy wys. ćisnienia dochodzi czyste paliwo a na przelewie jest zapowietrzone to w którym miejscu sie zapowietrza. na pompie nie ma żadnych wycieków. mogę ją odkręcić ale boję się ją rozebać bo niewiem co tam zastanę. nadmienię jeszcze, że niedawno wymienialem pompowtryski ale wszystko dzialalo tak jak trzeba,
może ktoś mial już podobny problem, dzieki za odpowiedz
Reklama

26-10-2011, 06:56
Post: #2
RE: powietrze w ukadzie zasilania
ja mysle ze to nie tu lezy problem. Codziennie odpalam oba tdi i np w golfie slychac wyraznie jak bombelkuje sobie. Nie ma to znaczenia jesli masz pompke elektryczna w baku. Odpowietrzy sie sam przed samym rozruchem.
Jak byly wymieniane pompki( kto to robił i jak) jakie to sa te pompki ( uzywki czy nowe) Z jakim oznaczeniem?? Dobrze by bylo zrobic logi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-10-2011, 09:52
Post: #3
RE: powietrze w ukadzie zasilania
Myślisz że wina leży po stronie PD ? Znam podobny przypadek ciężkiego odpału na ciepłym tylko że w golfie v 105 KM , tam jeszcze pompki nie były ruszane , póki co temat nieogarnięty . pozdr
26-10-2011, 10:01
Post: #4
RE: powietrze w ukadzie zasilania
póki co to czekamy na odpowiedz kolegi odnosnie grzebania przy pompkach- co tam włożył i skąd one sa. Czy wsadzone tak na pałe czy moze z apomoca specjalistycznych przyrządów itd. Czy oznaczenia na pompkach sie zgadzaja na tych co ori siedza czy zapodal pierwsz elepsze jakie sa dostepne i tansze. Czy stan ospalania si epogorszyl przed czy po wymianie pompek. Tylko te info musi byc rzetelne a nie ze mi sie wydaje czy tak mysle itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-10-2011, 11:04
Post: #5
RE: powietrze w ukadzie zasilania
Możesz polecić godny warsztat ;-) , który ( w razie jak by co ) trafnie zlokalizował by usterkę i skutecznie naprawił 1,9 auy
26-10-2011, 22:54
Post: #6
RE: powietrze w ukadzie zasilania
witam. wlasnie skończylem montaż pompy wys cisnienia, rozebralem ją na częsci pierwsze i nic nie znalazlem wszystko wygląda na ok, uszczelnienia ( oringi są cale) na oko nic nie widać zlożylem wszystko tak jak trzeba. po odpaleniu nadal jest powietrze na wyjściu z pompy ( na zasilaniu jest ok). już sam nie wiem gdzie może lapać powietrze. P.S. czas jaki mi to zajelo to ok 3 godziny
27-10-2011, 08:37
Post: #7
RE: powietrze w ukadzie zasilania
to musi byc gdzies nieszczelnosc na wezyku przed pompa tandemową. Powiem ci ze jak odpalam golfa ASZ to tak zabulgocze w baku az sie tesciowa pytala co to takiego. Auto mimo tego sciaga majtki z [automat-usunięto wulgaryzm] i zadnych innych negatywnych skutkow nie zauwazylem. Zreszta powiem ci ze rozbieranie pompki tandemowaje wcale nie jest dobrym pomyslem. Do niekotrych nie ma zestawow uszczelek w razie co a lubia sobie te pompeczki podciekać. póki pompuje jedna i druga pompka to wydaje mi sie ze nie powinno miec to znaczenia. Czyba ze powietrze dostaje sie gdzies od czesci pompki vac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-11-2011, 21:43
Post: #8
RE: powietrze w ukadzie zasilania
witam, zdecydowalem sie wymienic pompe wys. cisnienia. koszt 200 zl. wszystko dziala, zadnych pęcherzyków powietrza. autko smiga, pali na DOTKNIĘCIE pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Powietrze w układzie paliwowym icon4 12 6,077 18-11-2018 15:07
Ostatni post: zager123412
Wink Zapowietrzony układ zasilania alhambra 2004 115KM pawello2 1 1,982 14-10-2015 11:37
Ostatni post: suhhar
  lewe powietrze z turbiny kermit 6 6,396 15-04-2014 20:38
Ostatni post: kermit
  1.9TDI-powietrze w układzie paliwowym. grzegorz79 15 49,544 28-11-2013 18:54
Ostatni post: maciej94
  Układ zasilania paliwa w AUY lech181 11 14,068 26-12-2012 14:55
Ostatni post: wesol
  Problem z odpalaniem, powietrze w układzie paliwowym. plsmart0 5 8,771 29-04-2012 14:35
Ostatni post: piotrek_1980

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name