Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy (/showthread.php?tid=4904)



Co to jest moduł komfortu? - marecki_name - 03-02-2010 00:36

Jak w temacie. W internecie nie mogę tego znaleźć. Proszę o odpowiedź.


RE: Co to jest moduł komfortu? - sharan_97 - 04-02-2010 01:22

Witam

moduł komfortu odpowiada za np.:

- zamykanie drzwi z zamka w tylnej klapie;
- dosuwanie szyb kluczykiem;
- odsuwanie szyb kluczykiem;
i tym podobne przyjemne szczegóły Smile


RE: Co to jest moduł komfortu? - rokito - 23-03-2010 14:04

A nie wiecie czy da się tak ustawić w sharanie żeby szyby zamykały się po zamknięciu samochodu Smile bez potrzeby przytrzymania kluczyka ??


RE: Co to jest moduł komfortu? - sharan_97 - 01-04-2010 14:44

chyba się nie da Smile ale na 100% nie wiem Smile a moduł komfortu odpowiada też za to jak np włączysz ogrzewanie przedniej i tylnej szyby to wyłączy się żeby nie rozładować aku Smile


RE: Co to jest moduł komfortu? - niebieski91 - 24-04-2010 00:32

odpowiada tez np. za gaśnięcie swiatełka w kokpicie hehehe
po przekręceniu kluczyka albo po zamknieciu auta po kilku sekundach albo za jego właczenie po wyjeciu jkluczyka

sa fajne alarmy z modułem domykania szyb -

nie chce cie wprowadzać w bład ale chyba gdzieś czytałem że jak masz alarm to z pilota też sie szyby domykaja ale to nie na pewno


RE: Co to jest moduł komfortu? - marecki_name - 24-04-2010 02:30

Wiem że mój znajomy w Audi 80 z fabrycznym centralnym z pilota miał dosuwane szyby z automatu Smile
a w znajomy w Pasku B5 miał jeszcze taki bajer ze po otwarciu drzwi z pilota szyby o ile przed zamknięciem były otwarte ustawiały się do poprzedniej pozycji Smile


RE: Co to jest moduł komfortu? - sharanista - 13-05-2010 23:54

(23-03-2010 14:04)rokito napisał(a):  A nie wiecie czy da się tak ustawić w sharanie żeby szyby zamykały się po zamknięciu samochodu Smile bez potrzeby przytrzymania kluczyka ??

potwierdzę słowa kolegów niebieskiego i sharan97, aby uzyskać pełne 100%... są alarmy które posiadają domykanie szyb...czyli na wyjściu centrali na 17s pojawia się sygnał +12v aby domknąć szyby...

w chwili obecnej sam montuje alarm...tzn prowizorycznie zamontowałem w zimę i szukam chwili aby to zakończyć... z powiadamianiem na pilota do 1900m na otwartym terenie , pilot w kieszeni mówi mi czy ktoś uderzył mi w auto lub zbliżył się do niego na dłużej...
w swoim czasie zrobię wątek z fotkami Wink... gdzie co i jak podłączyć mniej więcej (może to oglądać potencjalny złodziej Wink )... tajemnicą również zostaną owiane tylko odcięcia np. paliwa itp....to one są najważniejsze Wink

POZDRAWIAM


RE: Co to jest moduł komfortu? - marecki_name - 15-05-2010 23:36

To ja będę chciał fotki na PW Smile


RE: Co to jest moduł komfortu? - atimos - 19-08-2010 15:32

witam

z tego co mi wiadomo to jeśli masz moduł komfortu w autku i dostęp do VAGa to jest to możliwe procedurą poniżej. Zanim jednak coś zmienicie spiszcie zawartość 'XXXXX' na karteczkę dla ew. przywrócenia poprzednich ustawień.

1. Select Control Module -> [zakładka Comfort]
2. [35-Cent. Lock]
3. [07-Coding]
w polu cyfr XXXXX wyswietli sie kod zaprogramowanych juz funkcji.
Dodajesz do niego wartosc 00064 , na opuszczanie i podnoszenie szyb
pilotem.

np.: dla XXXXX = 01020 dodajemy 00064 > sumujemy i
wpisujemy wynik w pole XXXXX. W tym przykładzie to
będzie 01084.

4. [Save] lub [Do it]

Wychodzimy i teoretycznie powinno działać.

pozdrawiam


RE: Co to jest moduł komfortu? - Jabol - 19-08-2010 19:28

Z tego co wiem w wiekszosci VW jest tak jakby ukryta opcja uruchomienia domykania szyb z pilota ,trzeba to zrobic przez vag w Passacie B5 kolega z forum Passata uruchomił mi tą opcje w ciągu 5 minut .
Podłączył kompa pod port diagnostyczny i przy pomocy jakiegoś czeskiego programu coś przestawił ,po załączeniu alarmu wszystkie cztery szybki szły do góry.
Koszt takiego zabiegu 1 Tyskie 0,6 Smile