Ankieta: Jaką naprawę turbosprężarki preferujecie:
Wymiana na używaną
Regeneracja w warsztacie specjalizującym się w naprawach turbosprężarek
Zakup regenerowanej fabrycznie przez firmę Garret
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
 
Ocena wątku:
Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
21-04-2014, 19:11
Post: #21
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
nowa oryginał sztuka kosztuje 2150 zł do auy miałbym dac za regeneracje 2200 zł ? trochę nie tak albo niezrozumiałem twojego posta kolego Bogos Smile
Reklama

21-04-2014, 19:24
Post: #22
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
(21-04-2014 19:11)piwek86 napisał(a):  nowa oryginał sztuka kosztuje 2150 zł do auy miałbym dac za regeneracje 2200 zł ? trochę nie tak albo niezrozumiałem twojego posta kolego Bogos Smile
Oczywiscie mialem na mysli 2.200zl za nowa orginalna Garrert.Chyba nie myslales ze namawiam kogos do regeneracji za 2 klocki hehehehe !!
Ja regeneruje za te 600-800zl
21-04-2014, 19:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2014 19:40 przez wesol.)
Post: #23
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
Tylko mi tu nie piszcie o gwarancji na turbo po reg za 600czy tam 800 zł bo to nie do wygrania jest.
Co do używek to owszem też jest ryzyko ale to trzeba umieć taka kupić by była dobra.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-04-2014, 19:52
Post: #24
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
(21-04-2014 19:36)wesol napisał(a):  Tylko mi tu nie piszcie o gwarancji na turbo po reg za 600czy tam 800 zł bo to nie do wygrania jest.
Co do używek to owszem też jest ryzyko ale to trzeba umieć taka kupić by była dobra.
tautaj kazdy z nas ma po troche racji. Ale przewaznie na koncu wygrywa cena, bo kasa musi grac.
25-08-2014, 19:25
Post: #25
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
podłączę się pod temat - bo u mnie po wyjęciu suszary, mimo, że ponoć luzów nie ma, to są powypalane łopatki przy przebiegu 180tyś... brałem pod uwagę zakup nowej właśnie za 2200 garretta, albo KKK za 1900 brutto. O KKK nie słyszałem do czasu jak nie docytałem że np oryginalnie do wersji 130KM było pchane właśnie KKK. Podpowie ktoś jak to się ma jakościowo - na jakiś zagramanicznych stronach czytałem debaty co lepsze i generalnie to ponoć te same sprzęty? Jakieś uwagi w tym temacie?
Przyznam, że dając turbo do czyszczenia i przeglądu od razu zakładałem, że w razie W kupię nową, ale teraz przy okazji wizyty w warsztacie, zrobiłem rozrząd (1150), do turbyny trza doliczyc olej i filtry w przypadku wymiany i tu jak doliczę nowe turbo to się zastanawiam czy nie lepiej się porządnie opić i zacząć jeździć roweremSmile i tak od nowej przechodzą mi myśli ad kupna regenerowanej, albo zakup KKK, skoro do KKK są części a do garretta tylko zamienniki, albo nie ma ( teoretycznie).

Decyzja do jutraSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
25-08-2014, 20:42
Post: #26
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
Przede wszystkim łopatki sie nei wypalaja bo nie ma takiej opcji. Stal sie nie wypali od tak sobie od ognia. Jesli juz to powywijalo je lub poszczerbiło łopatki od ciala obcego. Mowa o czesci gorącej.
Czesc zimna to czesc zrobiona z alu wiec tu nie ma ognia i tylko luzy moga spowodowac ze sie lopatki wywiną. Co do turbin to wersje 130 i 150 konne ale w SGA mialy KKK ale 130 i 150 KM leony, golfy itp juz mialy garrett'a. Nie jest to turbo taki super eleganckie co wlasnie tez przeklada sie na cene. Czemu uzywke KKK od 130 mozesz kupic za 400-500 zl a garretta robionego we Włoszech musisz dac 600-800 zl. Juz garrett robiony w Rumuni jest tanszy od włoszki. Jakość kolego jakość. Dziwne to Twoje auto bo jak juz Ci kiedyś pisałem mial byc taki wylizaniec a masz wade za wadą.
KKK ma inna budowe tak wiec nie licz na to ze cos ci podpasuje z czesci do garretta. JAk przyjdzie ci keidys rozebrac KKK by wyczyscic geo to sie zdziwisz odrobine i pewnie klekniesz. Poza tym w przypadku tuningu to garrett jest wydajnieszy.
W garrett czesciej sie zacina geo ale w kkk robia sie luzy na pierscieniu i jest wtedy brak kontroli nad doladowaniem. Nie licz na to ze ci ktos sprzeda taki pierscien osobno. Po co do turbiny olej jak nie przejechal swojego i filtry to nie wiem- wymyślasz.
Co ty tam w tym rozrzadzie wymieniales ze 1150 zl dales to ja nie wiem- chyba ze w ASO ale to twoja sprawa. Ja przedwczoraj wymienilem w golfie ASZ swoim i pasek okolo 120 zl plus pompa wodna 150 pozadnej firmy bo juz popuszczala plyn. Rolki jakbym chcial to tez nie majątek. Z regeneracji nic dobrego nie wyjdzie predzej czy później.
Co moge ci poradzić w tym przypadku? kup turbo uzywke w dobrym stanie i przestan wymyslać.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-08-2014, 22:55
Post: #27
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
najrozsądniej to kupić uzywkę z gwarancją , nie czarujmy się że ktoś zregeneruje za 600zł , no chyba ze to Pan Kazio z szopy
25-08-2014, 23:11
Post: #28
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
też nie ma co się czarować, że gwarancja w razie czego coś da... chyba, że kupisz i założysz u jednego gościa, który i tak CI nie zagwarantuje, że turbo jak się rozsypie to wszystko w ramach tego zrobi, a jedynie wymieni turbo... tyle, że często rozsypane turbo idzie w silnik, a kupno i montaż w dwóch różnych miejscach to już kompletna abstrakcja. jeden zwali na drugiego, zła turbina/ zły montaż. Tak źle i tak nie dobrze, a nie ma to jak mieszkać w wiosce, gdzie wszystko jest daleko i nie ma nic na miejscu...



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
25-08-2014, 23:16
Post: #29
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
Miałem przymusowa regeneracje 2 lata temu za 700 złociszy po 2 latach puscila olej i luzu było 3mm gora-dół. Kolejna regeneracja juz w innym miescie i warsztacie tu wyszło 1200 zł. zobaczymy co bedzie. Pierwsze wrazenia po pierwszej regeneracji zbierala sie strasznie ciezko od 2100 i ciagnela do 3500 obrotów, a teraz jest o wiele lepiej. Zbiera sie juz przy 1400 i przy 4600 zaczyna dopiero slabnac "ciag".
26-08-2014, 07:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2014 07:49 przez wesol.)
Post: #30
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
(25-08-2014 23:11)m-blue napisał(a):  tyle, że często rozsypane turbo idzie w silnik,

Co ty tam piszesz. W jaki silnik, co znowu wymyślasz. Nigdzie nie idzie. Jak nie wiesz to nie pisz głupot bo ludzie to potem czytają i roznosza takie herezje. Turbo siada to sie wirnik ukreca i jest grzechotka. Wymieniasz turbo i lecisz dalej.

Ta ankieta jest bezsensowna bo tu glosuja ludzie co sie kompletnie nie znają i nie maja bladego pojecia na ten temat.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  regeneracja gniazd pod pompowtryskami? m-blue 9 20,508 11-02-2016 14:17
Ostatni post: cheap001
  Problemy z turbosprężarką AUY KrzysiekM 1 1,651 17-01-2016 12:32
Ostatni post: KrzysiekM
  Regeneracja turbiny, skrzyni biegów i przeróbka wtrysków ( pytanko ) _Robert_ 18 12,514 06-06-2013 20:25
Ostatni post: wesol
  dwumas regeneracja - warto ? Question 12 13,610 12-05-2013 13:33
Ostatni post: m-blue
  Regeneracja pompowtrysków rafik114 5 3,724 19-08-2011 17:33
Ostatni post: rafik114

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name