Ocena wątku:
Dylemat przy wyborze silnika
27-03-2014, 01:57
Post: #51
RE: Dylemat przy wyborze silnika
(26-03-2014 23:33)Scrappy napisał(a):  
(26-03-2014 23:00)Czerwony napisał(a):  
(26-03-2014 22:09)KoKaH01 napisał(a):  Wiem że to już nie temat w tym wątku ale póki mam Was ,,pod ręką" to wole się wszystkiego dowiedzieć a mianowicie czy w modelach od 2006 sa siedzenia z mocowaniem ISOFIX??
Mocowania foteli w podłodze są jednakowe - czy fotel jest z isofix, czy bez. Fotele zawsze możesz wymienić lub dokupić gdyby były nie takie jak trzeba. Lepiej patrz na ważniejsze rzeczy w samochodzie. Fotele to tylko "galanteria".
Ale ISOFIX to mocowanie, do fotelika. Ikoledze chodzi o to, czy fotele w tych rocznikac były wyposażone w to mocowanie. Wink

Scrappy... no weź... wkręcasz czy co? Smile

Tak, zrozumiałem pytanie i chciałem grzecznie odpowiedzieć, że nie ma ono większego znaczenia. Niezależnie, czy fotele z Isofix były na wyposażeniu fabrycznym w tych latach, czy w innych - w najgorszym razie kolega sobie wymieni jeden albo kilka foteli. Chodziło mi o to, że mocowanie samych foteli w samochodzie jest uniwersalne i pozwala na każdą zamianę niezależnie od rocznika samochodu i fotela.

Szukając samochodu trzeba zwracać uwagę na tyle rzeczy (naprawdę ważnych i potencjalnie kosztownych), że możliwość skrócenia listy kryteriów choćby o jedną pozycję jest - moim zdaniem - pomocna.

Powodzenia w poszukiwaniach!
Reklama

27-03-2014, 08:44
Post: #52
RE: Dylemat przy wyborze silnika
tez mi sie to wydaje sensowne. Lepije niech uwaza by zakupic fure w motorem w miare zdrowym i przeniesienie napedu zeby bylo okej. uz nie wymagam sprawnego dogrzewacza czy innych rzeczy.
W sumie to powiem szczerze ze nie slyszalem o isofix w sga. Jesli sie takowy znajdzie to powinna byc informacja z tym napisem na samym siedzeniu w postaci wszyswki na materiale lub wytloczenia na plastiku w miare widoczny mmiejscu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-03-2014, 10:34
Post: #53
RE: Dylemat przy wyborze silnika
Właśnie o to chodzi że każde auto które posiada ISOFIX ma tzw. metkę na obszyciu fotela. nie spotkałem się jeszcze ze zdjęciem 2-go rzędu gdzie byłaby doskonale widoczna owa metka. Dzisiaj odwożąc syna do przedszkola pojeździłem trochę po utohausach bo w samym zittau jest sieć chyba 5-ciu salonów ,,LUST,,. Były pozamykane więc zamierzam przed odbiorem syna podjechać i rozejrzeć się. pozdro
27-03-2014, 21:24
Post: #54
RE: Dylemat przy wyborze silnika
Lipa nie znalazłem nic...chociaż stał wypasiony Outlander z pakietem sportowym na feldze 20' Big Grin ale zejdźmy na ziemięTongue na weekend po nocce ruszam dalej w niemcy,narazie okoliczne wioskki i miasta w sachsen. pozdro
28-03-2014, 00:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2014 00:16 przez DDiablo.)
Post: #55
RE: Dylemat przy wyborze silnika
A co to jest jak nie isofix?
Oczywiście żadnej metki o isofix nie posiadam, ale uchyt jest jak widać.


Załączone pliki Miniatury
   
28-03-2014, 01:05
Post: #56
RE: Dylemat przy wyborze silnika
isofix jest systemem mocowania fotelików dla dzieci dla mnie durny ogólnie z zasad a dwa nie każdy fotelik ma ten system, przereklamowana rzecz jak dla mnie.



Tutaj działam www.klubzafira.pl
28-03-2014, 07:16
Post: #57
RE: Dylemat przy wyborze silnika
klik to jest pare fotek obrazujacych system ten i oco chodzi. Szybko wpinasz fotel i wypinasz kiedy masz taka potrzebe. Nie musisz sie palowac z przeciaganiem pasów itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-03-2014, 12:27
Post: #58
RE: Dylemat przy wyborze silnika
dla niektórych durny sposób dla noworodka najbezpieczniejsza opcja podróży. Jest to też jak wesol napisał najłatwiejsze i najwygodniejsze. pozdro. A właśnie może ktoś z Was spotkał się z użytkownikiem GRAND Espace IV 2.0dci 150KM??
29-03-2014, 19:54
Post: #59
RE: Dylemat przy wyborze silnika
nikt nie napisał o Espace, więc może ktoś wie jak się sprawuje 1.8TDCI 125KM w nowym galaxy??
06-04-2014, 22:15
Post: #60
RE: Dylemat przy wyborze silnika
ja jezdzilem alhambra 1.9 tdi z 2001 roku z przebiegiem 210tys km (przebieg oryginalnywo -w anglii latwo to zweryfikowac) no i straszne mam doswiadczenia z tym autem,jak kupilem to odrazu kierownica na turbinie byla do roboty pozniej podcisnienia do tego intercooler i po drodze jeszcze kilka czujnikow od podcisnienia ogolnie po 18 miesiacach odechcialo mi sie mimo,ze autko bylo doprowadzone do stanu uzywalnego to jakos mnie do siebie nie przekonalo no i te przyspieszenie to tez byla jakas porazka...wiec kupilem sobie vr6 z 2001 roku z przebiegiem 150tys km zalozylem gaz i smiga az milo;)troche problemow bylo na poczatku z bledami na vagu ale jakos wszystko udalo sie tanim kosztem naprawic i tera tylko gaz tankuje i smigam;)szczerze polecam ten silnik,fajnie brzmi i nawet przyspiesza w miare mimo masy,chodz wydaje mi sie,ze galaxy ktore kiedys mialem w automacie zbieralo sie lepiej?moze dlatego,ze moja alhambra nadal troche przymula przy starcie ( od 1800 do 2500 obrotow) ale pozniej jest juz calkiem fajnie;)pozdrawiam i polecam jeszcze raz vr6 Smile




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na co zwrócić uwagę przy zakupie Sharana showmelinks 2 1,565 31-10-2021 19:40
Ostatni post: showmelinks
  Prośba o poradę przy zakupie Alhambry Pitutek 3 1,961 12-05-2019 12:50
Ostatni post: Pitutek
  2.0 i 2.3 FORD - opinie oraz na co zwracać uwagę przy kupnie Scrappy 6 5,308 08-03-2015 02:16
Ostatni post: rodzynek
  Pomoc w wyborze Alhambra rafciux 9 5,870 01-08-2013 22:57
Ostatni post: bartixr
  Prosze o pomoc w wyborze Dzyrooo 47 28,076 09-05-2013 16:41
Ostatni post: Moro

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name