Ocena wątku:
Montaż oświetlenia przestrzeni nóg.
26-10-2016, 13:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2016 14:01 przez wiesiek.)
Post: #1
Montaż oświetlenia przestrzeni nóg.
Nie znalazłem podobnego tematu więc założyłem nowy. Proszę o usunięcie gdyby taki temat już był.

Zamontowałem u siebie oświetlenie przestrzeni nóg z przodu oraz pasażerów z tyłu i postanowiłem trochę to opisać dla osób które także chciałyby takie oświetlenie zamontować.

Tutorial na podstawie którego to robiłem, z dużą ilością zdjęć opisujacych krok po kroku jak zdemontować przednią tapicerkę znajduje sie tutaj, niestety jest on po niemiecku.

Kupiłem na Allegro lampki wraz z wtyczkami od VW Passat B5 (3b094741). Proponuję szukać lampek z czarnymi dekielkami zasłaniajacymi żarówke, zwłaszcza jak będą montowane z tyłu pod siedzeniem kierowcy i pasażera, gdyż żarówka mocno się nagrzewa.
   
Wiązkę musimy wykonać sami, lampki połączyłem równolegle i użyłem przewodów 0,5mm bo takie miałem. Pin 1 lampek łączymy z masą samochodu, natomiast pin 2 lampek z pinem 50 środkowej (białej) wtyczki sterownika. Sterownik znajduje sie nad bezpiecznikami (lewa strona pod kierownica) i najpierw musimy odkręcić dwie śrubki mocujące gniazdo bezpieczników aby można było wyciągnąć wtyczkę ze sterownika.
   
Kabel z masą przykręciłem po lewej stronie deski rozdzielczej. Pin który pasuje do wtyczki sterownika ma nr 000979025e.
   

Miejsca na lampki z przodu są już uformowane, trzeba tylko wyłamać plastiki zaślepiające.
   
   
Z tyłu pod siedzeniami znajdują się fabrycznie przygotowane miejsca na lampki, musiałem tylko wyciąć na szerokość lampek kawałek plastikowej listwy przyszytej do tapicerki foteli (wersja Comfortline). Wycięcie zrobilem na glebokosc ok. 3 mm od szwu biegnacego wzdłuż listwy. Jeżeli wytniemy za dużo nie będzie można wcisnąć listwy pod lampkę i będzie ona górą lekko zasłaniać padające światło. Plastikowa listwa jest zahaczona pod fotelem za 4 metalowe uchwyty, można ją bez problemu ściągnąć w celu wycięcia.
   
   
Po zamontowaniu wszystkiego musimy jeszcze wykonać kodowanie. U mnie pierwsze kodowanie było już fabrycznie zrobione i lampki świeciły od razu.
09-Cent. Elekt. > 07-Coding > long coding helper > Byte 20 > Bit 0 (Footwell Lights installed)
   
Jeżeli chcemy aby lampki świeciły także podczas jazdy to ustawiamy: 09-Cent. Elekt. > 07-Coding > long coding helper > Byte 12 > Bit 5 (Footwell Lights with Terminal 58d active).
   
Intensywność światła podczas jazdy możemy ustawić w przedziale 20%-100% w komputerze samochodu. U mnie jest niemieckie menu, ale ustawienia są obok ustawień Coming/Leaving Home.
   

Niestety wszystkie lampki są ze soba połączone i po otwarciu których kolwiek z drzwi wszystkie lampki zapalają sie jednocześnie (przód i tył). Nie wiem, ale myślę że w wersji Highline jest podobnie.
Reklama





Wiadomości w tym wątku
Montaż oświetlenia przestrzeni nóg. - wiesiek - 26-10-2016 13:59

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Montaż Easy Open karolgasior 2 1,224 13-01-2019 03:01
Ostatni post: karolgasior
  Oświetlenie przestrzeni auta (Ledy w lusterkach). szczyku 10 3,374 22-12-2018 21:40
Ostatni post: szczyku
  Montaż tempomatu sharan patarek 15 7,956 24-02-2018 20:08
Ostatni post: szczyku

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name