Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
#13
Sorki Raventes, umknęła mi Twoja wypowiedź, już odpowiadam:

"Ustawiali Ci te kąty prawidłowo, czy zmierzyli i tak zostawili ??"

Rzekomo coś ustawiali w geometrii, co dokładnie nie wiem, ale to dość dziwna sprawa bo najpierw jak poprosiłem o dokumentacje (w spisanej ugodzie zobowiązali się udostępnić mi dokumentacje) to byli zdziwieni i napisali (tu cytat)
"problem ściągania samochodu (w Pana rozumieniu) został wyeliminowany poprzez wymianę opon co potwierdził Pan przy odbiorze samochodu z serwisu.
Wszystkie czynności wykonywane podczas ostatniej wizyty Pana w naszym serwisie osobiście z Panem omówiłem.Proszę o sprecyzownie jakiej dokumentacji Pan oczekuje od nas."

Odpisałem więc:
"nigdzie nie podpisałem, że został on wyeliminowany przez wymianę opon. Zresztą wielokrotnie zwracałem uwagę, że na innym komplecie opon problem występował.

Zwróciłem się do Państwa z prośbą o dokumentację ponieważ (o ile dobrze pamiętam) podczas naprawy zostały wykonane zmiany w geometrii i zbieżności samochodu i chciałbym zobaczyć jak wyglądały ustawienia przed i po naprawie."

To mi nagle niewiadomo skąd przesłali jakiś wydruk z geometrii (gdzie poza marką samochodu nie ma żadnych danych identyfikacyjnych typu VIN, albo nr rejestracyjny) na którym jest informacja "kompensacja bicia obręczy", a mi żadna obręcz nie biła w tym aucie, a wszystkie felgi mam w stanie bardzo dobrym.

"Piszesz, że przy 40 km/h jest bardzo głośno w samochodzie, ale skąd dobiega ten hałas ?? Z silnika, czy może z zawieszenia?? Czy hałas wraz ze wzrostem prędkości zmienia swoje natężenie??"

To już jest rozwiązana sprawa. Za pierwszym razem twierdzili, że opony Bridgestone Potenza mają głośną charakterystykę pracy i nie docierało, że po zakupie tego hałasu nie było. Oni wiedzieli swoje. Za drugim razem uznali, że opony są wyząbkowane i stąd ten hałas, a nie z charakterystyki pracy. Ale ich zdaniem, nie oznacza to, że przy pierwszej wizycie opony również były wyząbkowane.

"Te otarcia plastik o plastik - skąd dobiega ten dźwięk??"

To także rozwiązany problem - za pierwszym razem powiedzieli, że producent nie wymyślił sposobu jak to naprawić,a w protokole wpisali "nie zaobserwowano", a za drugim razem nagle już wiedzieli, że to taśma poduszki powietrznej.
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy - przez vwjetta.pl - 06-12-2012, 16:55

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jak kupić auto grażyny 14 6,615 01-02-2014, 12:48
Ostatni post: RAFFEN

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości