Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Nie wiem wesol, rozbiere to, poznam działanie i organoleptycznie może zrozumiem. Nie pamiętam, żebym miał gdzieś w poprzednich autach półoś z podporą..
Czytałem, że to nie powinno być istotne, to też zamówiłem komplet praktycznie na przód z obiema półosiami. Podpora może już mieć wpływ. Nie wymienię to oddam, bo tak jest ustalone.
Będę robił z mechanikiem - pomagał mu, liczę na jego pojęcie.
Dodatkowo mam luz na kolumnie, więc zacznę od tego i bujnę się 140. Dramatu nie ma choć irytuje. Może i luz na przekładni kierowniczej jest i to tam jest problem. Nie wiem.
Na pewno dam znać. Przynajmniej teoretycznie znam już dogłębnie budowę tego podzespołu.
Dzięki

150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz




Pisalem chyba setki razy. Drgania to przeguby wewn i lozysko na podporze. Sama podpora nie ma tu nic do rzeczy. Wiem co mowie bo jakby mi drgalo przy 120 czy 140 km/h to przy 220 to by jaja urwalo w kabinie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
U mnie nasilają się 120-140. Max speed też nie ma tak, żeby jaja się kołysały, wszystko jest odczuwalne, ale delikatne.. Może nie 220, ale ze 215 leciałem dłuższą chwilę i coś tam na kiero czuć, ale nie trzęsienie całą budą Smile
Dalszą część moich wypocin będę kontynuował w dedykowanym wątku, co by tu nie zaśmiecać. ostatnią część tego co tu jest można tam przenieść.
150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz
U mnie jest tak samo jak u kolegi dyzio. Mam drgania na kierownicy. Wymienione opony były i niedawno półosie. Przy skręcie cisza, zero dziwnych dźwięków, bez zmian przy przechyłach czy wzniesieniach, zaczyna się delikatnie od 90kmh i nieznacznie wzrasta do Vmax, dodanie gazu również niewielki ma wpływ na to.
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz
Albo tttm albo jakies drobne juz zuzycia czesci typu dwumas itp.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Nie mam pojęcia co to tttm. Dwumas od dawna padnięty, ale nie nie pogarsza a wcześniej tego nie było.
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz




Ten typ tak ma -tttm
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Big Grin Jeszcze nie słyszałem
Kolejne pytanie
Czy 215/70R16 zmieściłyby mi się czy już byłaby tarka?
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz
Sprawdź tu - chyba za duża różnica w średnicy
8,87% = 61,5 mm może już trzeć.

https://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienni...Calculator

150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz
Moze banalne... ale pierwszy raz przelałem olej i mam za dużo. Jak odessac aby nie trzeba było pod auto wchodzić.?
Miezkam w bloku... próbowałem przez bagnet uszczelniajac gumową podkladka pimoeszy strzykawka a kroccem bagnetu ale chyba strzykawka za mała. na bagnecie mam ok 3 mm ponad załamanie górne czyli myślę ok 300ml za dużo.
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra 07 1.9TDI-Stuki w zawieszeniu. Pytania Dawidos01111 24 9,470 17-12-2016, 07:56
Ostatni post: tdgums
  Nowy samochód, nowe pytania skimir 8 4,901 17-09-2016, 23:00
Ostatni post: wesol
  Uszczelka pod głowicą - inne niż SGA - pytania marecki_name 22 13,978 22-03-2014, 14:28
Ostatni post: kaskader

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości