Ocena wątku:
  • 62 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
Janusz to urobiony jest aktualnie po pachy. Ale zawsze mozna mu wyslac piec to go zrobi.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




(15-11-2016, 00:25)phantom napisał(a): Witam. Przeczytałem te 40 stron o dogrzewaczu i mam już mętlik w głowie ;/ w moim przypadku problem z dogrzewaniem wygląda następująco. Szarik 1.9 tdi 2005 automatyczny dogrzewacz D5ZF. Auto latem osiągało 90 stopni, obecnie auto łapie może z 80 stopni w środku leci ciepłe powietrze. Podgrzewacz nie włącza się więc zacząłem od sprawdzenia bezpiecznika nr 12 jest OK, następnie wyjąłem czujnik na podszybiu i zrobiłem zworę, piecyk nie wystartował. Dziś sprawdziłem pompkę podgrzewacza tzn. na krótko z aku i słychać, że membranka chodzi więc jest sprawna, w kablach do pompki prądu brak, ale nie miałem już zwartego czujnika na podszybiu (temp. na klimatroniku 1 stopień) trochę były zasyfione piny więc przeczyściłem papierem ściernym niestety bez skutku, rozpiąłem kostkę przy podgrzewaczu wszytko ładnie sucho. Przy sprawdzaniu VCDS nie widzi podgrzewacza... nie łączy się z nim. Jakieś pomysły ?? Sad Myślę nad wysłaniem podgrzewacza do Stefano ale chyba powinienem poszukać prądu w poszczególnych elementach, poratujecie jakimś schematem i poradą jak to ogarnąć. Z góry dziękuję. Zdrówko Wink
EDIT: Zapomniałem dopisać, że ostatnio przy -3 stopniach włączyłem zapłon i po chwili wyłączyłem aby sprawdzić płyny przed trasą otworzyłem maskę i podczas sprawdzania pod komorą zaczęło coś się tj. rozpędzać nie było to cykanie... po chwili zaczęło zwalniać aż do pełnego wyciszenie... może mieć to związek z podgrzewaczem ?

Sprawdź bardzo dokładnie przewody przy dogrzewaczu . ostatnio też robiłem gościowi i miał zgniłe dwa przewody w środku że gołym okiem nie było widać, po zarobieniu przewodów dogrzewacz ruszył Big GrinBig GrinBig Grin
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
Tak Marcin, przewody oczywiscie może sprawdzić, tylko w tych modelach aut z piecami D5Z-F, D5W-F, D5S-F, przewody przy złączu 8-mio pinowym są osłonięte dość fajnie po obydwu stronach dodatkową plastikową osłoną i ich nie widać. Niestety na 99 % siada w piecu elektronika.
Ostatnio mamy coraz więcej takich piecyków Hydronic II, ze sterownikami juz naprawianymi przez szpeców, nie tylko z Allegro, oczywiście niesprawnych. To co jest tam polutowane, a właściwie 'poklejone' to maaasakra, poprostu złom...
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
W ogóle te dogrzewacze to porażka. Stefano wymysl cos lepszego ,na miarę 22wieku. Konstrukcja i elektronika jest to kitu. Twoja hybryda jest ok,ale kiedys przyjdzie tez na nią czas. Jak jest to rozwiązane w nowych autach ? Moze byc cos zastosował z innych nowych aut i cieszył sie bezawaryjnością ok. 10 lat.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
jest ake trzeba trochę elektryke przerabiać. Mercedes ma podgrzewacz elektryczny. Minus tego, że podgrzewanie na wylaczonym silniku raczej wykluczone.
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
Myślisz, ze jak nowe to jest lepiej? To raczej błąd ;-) w wielu elementach jest gorzej i to ci co mają i ci co przy tym robią wiedza najlepiej. "Projektują" teraz księgowi a nie specjaliści dlatego problemów więcej ;-) chcesz mieć spokój na 10 lat kup czołg :-)
Odpowiedz




Oj tam.. opel zafira jak ma rozwiązane ? ,nie zdążyłem sprawdzic gdyz kuzyn juz sprzedał swoja. Nie zawsze nowe oznacza złe,każdy z nas chcialby jezdzic w miare nowym i sprawnym autem.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
Elektrycznym nic nie ogrzejesz. Mam w touranie ptc ale to prawie nic nie daje. jeszcxe jak sa te dogrzewacze na seieczkach zarowych to tez moc smueszna. alternator 140 amperowy to ma moc naksymalna jakues 1600 wat. tyle konsumowac tez nie mozesz. To ile taka elektryczna grzala moze miec. Bywaja 600 i 900 watowe. Nawet nie polowa suszarki.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Dziś sprawdzałem jeszcze raz bezpieczniki co się okazało... pod numerem 9 powinien być bezpiecznik od grzanych stołków ale na ściądze jest również znaczek podgrzewacza (bodajże takie 3 faliste pionowe strzałeczki) a tam brak bezpiecznika. Niestety dziś było 10 stopni więc mino wszystko podgrzewacz by się nie załączył, jak zacząłem rozbierać podszybie to zaczęło padać ;/ Pojechał do kuzyna na kompa i mimo włożonego bezpiecznika komp dalej nie widział podgrzewacza. Jutro zacznę szukać prądu znalazłem jakąś instrukcję więc coś pokombinuję z tym prądem.
PS. Ile bezpieczników jest od podgrzewacza? jakie numer ?? dzięki
Odpowiedz
W zależności od modelu auta. Była zmiana w numeracji rozmieszczenia bezpiecznikow .Inaczej mam u siebie w sharanie 05 rok inaczej jest u ojca w seacie 99 rok i jeszcze inaczej mówił mi Janusz przez telefon. Wiec najlepiej bedzie jak ściągniesz instrukcjie z forum i po omacku sam namierzysz. Tak zrobiłem i doszlem ktory bezpiecznik jest od pieca D...
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,511 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Jaki tłumik do Eberspacher Hydronic 2-F D5S-F ? necik 3 1,154 26-10-2021, 08:42
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 20,049 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,192 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,066 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,888 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,594 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,843 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,591 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,303 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości