Ocena wątku:
  • 62 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
jaki masz dogrzewacz model? po drugie w innych watkach sa manuale z rozpisana kabloteką moze akurat do twojego dogrzewacza.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




SmileWitam i pozdrawiam wszystkich.
Bardzo długo jeżdziłem różnymi golfami ale los sprawił że zamieszkalem w anglii i kupiłem sobie dwa miesiące temu seata alhambre. Auto super o którym zawsze marzyłem.
rok 2004 alhambra tdi se tiptronic 1.9 diesel 85[115].
Miesiąc temu wymieniłem oleje i mechanik skasowal mi info servis która zapalała się na pulpicie.
Od tego jakby dnia zauważyłem że strasznie kopci pod moim autem,no i tak zaczeła się zabawa z dogrzewaczem czy vebastem.
Przeczytałem wszystkie posty ktore piszecie ale postanowilem napisać o swoim problemie.
Czy możliwe że został wprowadzony jakiś błąd w czasie kasowania servisu i to ma wplyw na odpalanie webasta?. Nie mam pojecia co mam zamontowane bo nic nie pisze w książce czy to podgrzewacz czy webasto. Jak mogę to wylączyć aby nie odpalalo bo tutaj jest ciepło lub zmienić temperaturę?.. Czy mogę tym jakoś sterować?-przeszukałem- zero zegarów.
Wiem że już inni o tym pisali ale zawsze warto zapytać.pozdrawiam



Odpowiedz
jeżeli nie ma nigdzie zamontowanego włacznika,to sprawdz w podsufitce w zegarku moze tam masz a jak nie to możliwe ze masz zwykły dogrzewacz który automatycznie się włacza około od 5 stopni i w dół.
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
dogrzewacz włącza się przy temperaturze poniżej 5 - 10 stopni na zewnątrz w zależności od typu dogrzewacza i jego modułu sterującego.
Jeśli nie masz zegarów do ustawiania czasu kiedy ma się włączyć to jest to zwykły dogrzewacz , oczywiście możesz sobie go przerobić na grzanie postojowe jest to opisane w innych watkach.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
Rano odpalilem auto.Po może około 2 minutach leciutko zaczął dymić z tlumniczka. Odpalił bez dymu i pracował może 5 minut. Potem się wylaczył i znowu po paru minutach zacząl startować i mocno juz dymić, odpalił w tumanie dymu. Po krotkiej jezdzie wyłączyłem motor a gdy ponownie odpaliłem to znowu to samo-odpalanie w dymie,zaskoczyl i juz spokój.
Jak dlugo to ustrojstwo ma pracowac,do jakiej temperatury bo ostani raz gdy chciał odpalić temperatura była na kotle około 50 st.
Odpowiedz
jak pamiętam wyłącza się dopiero przy osiągnięciu temp. chyba 75 stopni
jak masz rocznik 2004 to masz pewnie d5 - czyli ten mocniejszy
i jak pamiętam to w autaach po lifcie z D5WZ czujnik odpala dogrzewacz poniżej 8-10 stopni
nie wiem czemu Ci to przeszkadza - ja chciałbym żeby mój (przed liftem) załaczał sie poniżej 10 stopni bo szybciej łapie odpowiednie parametry temperatury a to przekłada sie na spalanie i na komfort dla silnika - (nominalna temperatura pracy jest szybciej osiągnięta )
co do chmury dymu to nie wiem co Ci powiedzieć - może tylko twoje subiektywne odczucie wskazuje na to ze to chmura- a jeżeli jest ona tylko przy odpaleniu "pieca" to ja naprawdę nie widziałbym żadnego problemu

Odpowiedz




jak kolega wyżej napisał, ja też marzę o sprawnym dogrzewaczu, w moim wyskakuje błąd grzałka, czy tam świeca? i od tej pory wieki trwa zanim się nagrzeje,chyba z 10km plus postój przed ruszeniem około 2minuty.
w cześniej starczyło te dwie minuty plus 3km
SHARAN TREND 85kw TDI 6SG
obecnie Foka
Wrocław
Odpowiedz
Po 3 km w życiu ci diesel sie mnie zagrzeje do swojej temperatury, Fakt że juz po paru km dmucha ciepłym ale temperatura płynu te swoje 90 stopni osiagą po 10-15km jazdy i kilkuminutowym postoju przed wyruszeniem.
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
codziło mi o to, że po tym czasie jest już odczuwalny komfort jazdy
SHARAN TREND 85kw TDI 6SG
obecnie Foka
Wrocław
Odpowiedz
tak ale co z tego jak dopiero średnio po 7 km i 20 minutach jazdy po mieście bez sprawnego dogrzewacza masz na szafie 60 stopni oleju a silnik ma 90 stopni (oczywiscie nawiee ogrzewania w środku na minimum aby jak najszybciej się nagrzał silnik i nie dostawał po dupie, na tył wyłączony nawiew) i tak naprawdę jeszcze go pałować nie możesz bo powinien minimalnie miec 70 stopni aby jakoś dynamicznie śmigać. A więc lepiej naprawić dogrzewacz bo zdrowiej dla silnika i szybciej cieplej w aucie.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,487 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Jaki tłumik do Eberspacher Hydronic 2-F D5S-F ? necik 3 1,153 26-10-2021, 08:42
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 20,031 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,184 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,065 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,882 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,589 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,841 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,582 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,299 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości