Ocena wątku:
  • 62 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
Sarkrz. Najpierw sprawdź gruby czerwony kabel przy wtyczce od pieca, bo może gubi gdzieś napięcie. Następnie do sprawdzenia świeca, bo może już dostatecznie nie grzać i piec na wolnych obrotach nie odpala. I na koniec luty w sterowniku, bo jak się rozgrzeją to potrafią nie łączyć dokładnie i czasem piec odpali, a czasem nie.
Po prostu Twój piec potrzebuje więcej powera, żeby odpalić, więc szukaj gdzie go gubi. Alternator na zwiększonych obrotach mu ją dostarcza i dlatego piec odpala.
U brata na przykład w MB Vito, jak siadała świeca to przy odpalaniu pieca wszystkie światełka wewnętrne delikatnie mrugały.
Odpowiedz




Sprzawdz czy działa pompka na podszybiu bo moze piec sie przegrzewa bez cyrkulacji płynu. Przy wiekszych obrotach wymusza lepszy obieg glowna pompa wody.
Odpowiedz
W minutę to mało prawdopodobne, ale....Big Grin
Odpowiedz
(24-11-2014, 10:56)norbic napisał(a): Sprzawdz czy działa pompka na podszybiu bo moze piec sie przegrzewa bez cyrkulacji płynu. Przy wiekszych obrotach wymusza lepszy obieg glowna pompa wody.

Przerabialem to, na 100% pompka . Po wymianie pompki piecyk pięknie hula
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
Stefano, właśnie tak mam, źle mi utkwiło w pamięci. Inaczej nie wejdzie. Dzięki wszystkim za pomoc i porady
Odpowiedz
(24-11-2014, 10:56)norbic napisał(a): Sprzawdz czy działa pompka na podszybiu bo moze piec sie przegrzewa bez cyrkulacji płynu. Przy wiekszych obrotach wymusza lepszy obieg glowna pompa wody.

(24-11-2014, 14:23)marcyb3 napisał(a): Przerabialem to, na 100% pompka . Po wymianie pompki piecyk pięknie hula

Dokładnie tak jak pisza obydwaj Panowie!

W modelach po lifcie z piecem D5xx pompa mechaniczna z silnika przy wolnych obrotach, prawie nie przepycha płynu przez tylna nagrzewnicę i piec. Eksperymentując przy piecu z niedziałająca pompką na podszybiu , wstawialiśmy kawałek przeźroczystej rurki z nitką w miejsce pieca i płyn na wolnych obrotach silnika praktycznie stoi. Przy większych obrotach silnika, płyn lekko sie przesuwa, a dopiero działająca elektryczna pompka daje mu kopa.
W starszych modelach MK1 układ obiegu płynu jest troszkę inny i brak też jest w układze dodatkowej pompki płynu, ale na wolnych obrotach silnika, płyn przesuwa się powoli, lecz w miarę dobrze i zdąrzy odbebrać ciepło z wymiennika w 3-kilowatowego pieca D3WZ.
W nowszych modelach gdzie jest piec o wiekszej mocy 5 kW, dodatkowa elektryczna pompka musi ciagle pracować.

Tak przy okazji;
W samochodach z przekaźnikiem czasowym 430, centralna elektryka instalacji auta;
1. włącza elektryczną pompkę płynu po 120 sek po przekręceniu kluczyka na zapłon, lub jego odpaleniu.
2. wyłącza po 190 sek po zgaszeniu silnka lub wyłaczeniu samego zapłonu, jeśli wczesiej na chwilę był włączony.


P.S.
Piszę to po to, bo wielu kolegów ciągle dzwoni, że wysłana i wymieniona moja pompka nie chodzi.
A tutaj trzeba jak widać troszkę cierpliwosci ruszy. I Bingo!!!

Pozdrawiam.

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




Jeśli to pompka, to trochę więcej czasu potrzeba niż minutę, żeby piec się przegrzał. Sam rozruch i przedmuch pieca trwa dłużejHuh A może posta źle zrozumiałem Wink
Podłącz najlepiej vaga będziesz miał czarno na białym.Big Grin
Odpowiedz
witam.
pompka była winna , a raczej brak szczotek.
po wymianie szczotek śmiga a piecyk się nie wyłącza na wolnych.
dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Kolego Stefano a czy ta pompka to powinna głośno chodzić?? u mnie jakoś głośno trybi.
Odpowiedz
Ta pompka na podszybiu powinna chodzić cichutko. Dopiero po zgaszeniu silnika powinieneś ją usłyszeć, ale też niezbyt głośna wtedy jest. Hałasuje jak jest problem ze szczotkami, albo gdzieś się przenoszą wibracje po przewodach na budę.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,493 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Jaki tłumik do Eberspacher Hydronic 2-F D5S-F ? necik 3 1,153 26-10-2021, 08:42
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 20,035 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,186 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,065 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,883 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,591 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,842 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,585 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,301 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości