Ocena wątku:
  • 62 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
Świeca i sitko wymienione. Piec działa, sitko było całe, a świeca grzeje po podłączeniu do aku, więc nie wiem jaka przyczyna.
Odczytałem VAGiem błędy i był jeden "Napięcie na zacisku 30". Skasowałem i na razie się nie pojawia. Czy to mogło pojawić się przez zmostkowanie czujnika na podszybiu dla testów?
Odpowiedz




(22-11-2014, 23:21)adamlop napisał(a): Świeca i sitko wymienione. Piec działa, sitko było całe, a świeca grzeje po podłączeniu do aku, więc nie wiem jaka przyczyna.
Odczytałem VAGiem błędy i był jeden "Napięcie na zacisku 30". Skasowałem i na razie się nie pojawia. Czy to mogło pojawić się przez zmostkowanie czujnika na podszybiu dla testów?

Zmostkowanie czujnika na podszybiu nie generuje takiego błędu. Jesli masz taki błąd to bedziesz miał problem z zasilaniem pieca czyli ten czerony kabelek. Przyjzyj mu sie bardziej dokładnie. od wtyczki do dogrzewacza i w stronę progu lub zasniedziało w wtyczce.
Odpowiedz
Dobrze, że działa. Smile Cieszy nas to bardzo Big Grin Ale...nie było dobrym pomysłem sprawdzanie świecy na akumulatorze, bo jest na 8V ,więc mogłeś ją uszkodzić.
I chyba nie taki diabeł straszny w tym piekiełku pod autem siedzi Big Grin
Odpowiedz
Oczywiście sprawdzałem starą świecę Wink
Wogóle to próbowałem wyciągnąć sitko do góry, bez wyjmowania tego ustrojstwa co podaje paliwko. Dopiero po zdjęciu okazało się że ponad godzine walczyłem z kołnierzem sitka, który był skierowany do dołu (ps. inaczej nie pasuje) Wink
Odpowiedz
No właśnie świece sprawdzamy na piecu 9 przynajmniej ja tak robię. Tu masz podgląd jak ma ten kołnierz pójść poz.17 strzałka czerwona.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Na rysunku jest wersja sitka bez kołnierza. Zresztą jak pisałem, nie było problemu, bo kołnierz wejdzie tylko "od spodu".
Trzeba wykręcić czujnik płomienia 21, potem wyjąć zawleczke 19 i krecąc lewo prawo wyjdzie nam 16. Potem pakujemy sitko od dołu, kołnierzem na dole, zmieniamy siemeringi, wciskamy i składamy w odwrotnej kolejności.
Odpowiedz




(23-11-2014, 07:29)adamlop napisał(a): Oczywiście sprawdzałem starą świecę Wink
Wogóle to próbowałem wyciągnąć sitko do góry, bez wyjmowania tego ustrojstwa co podaje paliwko. Dopiero po zdjęciu okazało się że ponad godzine walczyłem z kołnierzem sitka, który był skierowany do dołu (ps. inaczej nie pasuje) Wink

Możesz miec słabo juz grzejacą świecę. Boguś dał ci fajny opis, tylko tam jest sitko bez kołnierza. Sitko wchodzi w gażnik od strony swiecy i kołnierz musi być od strony gwintu świecy. Czyli nie tak jak piszesz wyzej!
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
Już sam nie wiem gdzie jest od góry a gdzie od dołu, wiem że jak wykręciłem świece, to nie mogłem wyjąć sitka do góry, okazało się, że przeszkadzał kołnierz na dole. Musiałem wyjąć cały ten "gaźnik", wtedy od spodu tego gaźnika wyjąłem sitko. W "gaźniku" był uskok średnicy akurat taki który idealnie pasował na kołnierz sitka, tak że schowało się całe.
Odpowiedz
Już nie kombinuj tylko popatrz na rysunek nizej, domalowałem ci tam sitko z kołnierzem w prawidłowej pozycji, wkładasz go do 'gaźnika' z tej strony gdzie jest gwint do swiecy. A na fotce widać kawałek wystającego sitka z tej cieńszej strony.
Chyba teraz to już jasne.


Załączone pliki Miniatury
   
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
witam.
powiedz mi stefano co może być.
jak piec ruszy i stoję na wolnych obrotach to za minutę pompka przestaje tykać i piec przechodzi w fazę przedmuchu a następnie się wyłącza i dopóki nie zgaszę auta i nie odpalę ponownie to się nie uruchomi.
natomiast jak trzymam na gazie 1300-1400 obrotów to jest wszystko ok.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,492 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Jaki tłumik do Eberspacher Hydronic 2-F D5S-F ? necik 3 1,153 26-10-2021, 08:42
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 20,035 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,184 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,065 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,882 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,590 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,841 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,584 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,300 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości