Ocena wątku:
  • 62 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
mam podobny problem i dowiedziałem się że to sprawa wentylatora (dmuchawy) w ogrzewaczu na pewno silnik elektryczny nie osiąga odpowiednich obrotów
Odpowiedz




kolega Emader i wioslo61. W waszym przypadku macie do wymiany sitko w piecyku. Zwrócić szczególną uwagę na poprawny montaż tego sitka inaczej będzie to samo lub podobnie.Natomiast jeśli była by to pompka to by było na Vag przegrzanie urządzenia grzewczego.Pozdro
Odpowiedz
Bogos dzieki, bede musial sie jak najszybciej za to wziasc, gdzies tu chyba byla instrukcja jak sie za to zabrac???

pozdro
dobra przeczytalem instrukcje ale nie bylo tam nic napisane o sitku ;/
Odpowiedz
Ja mam na 100% do naprawy silniczek dmuchawy sprawdzalem na kompie I to wykazal reszta na 100 sprawna
Odpowiedz
silniczek mozesz zregenerowac. jesli nie to mam taki na sprzedanie lub ewentualnie na allegro szukaj. Jezeli chodzi sam silniczek to moze problemem jest ustawienie przerwy miedzy tależem wiatraka a obudowa. Tam musi byc bardzo mala przerwa ustawiona szczelinomierzem.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Ja sciagnalem tlumik od dogrzewacza i jezdze juz tak drugi tydzien i poki co nie zauwazylem dymu w kabinie
Odpowiedz




tlumik na piecu ma za zadanie wyciszyc ten gwizd a nie zmniejszyc zadymienie czy cos w tym stylu. Bez tlumika swiszczy jak odrzutowiec.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Emader miałem ten sam problem ze spalinami w samchodzie jesli chcesz że by spalin było mniej odkręć nie tłumik od dogrzewacza a tą drugą rurkę która idzie do progu auta ona zasysa powietrze (z wewnątrz samochodu) do dogrzewacza. Niestety dzieje się tak dlatego że masz błęd pamięci w swoim dogrzewaczu - co skutkuje nie zawsze włączającym się szczególnie przy zgaszeniu silnika silniczkiem który dmucha powietrzem a także wydmuchuje spaliny.(co skutkuje cofajacymi się spalinami do środka)- reasumując tak naprawdę elektronika w nim jest do wymiany. co jest normalką D5z-F jaki ty masz i dlatego tez masz wywalony błąd pamięci.

Nie mówie że w niektórych przypadkach nie jest to wina dmuchawy ale w twoim jasno widać błąd z VAG-a.

TU MASZ OPISANY PROBLEM KLICK TU
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
(20-04-2012, 20:06)daneczek76 napisał(a): Emader miałem ten sam problem ze spalinami w samchodzie jesli chcesz że by spalin było mniej odkręć nie tłumik od dogrzewacza a tą drugą rurkę która idzie do progu auta ona zasysa powietrze (z wewnątrz samochodu) do dogrzewacza. Niestety dzieje się tak dlatego że masz błęd pamięci w swoim dogrzewaczu - co skutkuje nie zawsze włączającym się szczególnie przy zgaszeniu silnika silniczkiem który dmucha powietrzem a także wydmuchuje spaliny.(co skutkuje cofajacymi się spalinami do środka)- reasumując tak naprawdę elektronika w nim jest do wymiany. co jest normalką D5z-F jaki ty masz i dlatego tez masz wywalony błąd pamięci.

Nie mówie że w niektórych przypadkach nie jest to wina dmuchawy ale w twoim jasno widać błąd z VAG-a.

TU MASZ OPISANY PROBLEM KLICK TU


trzeba bylo tak odrazu, a nie ktos wczesniej mi o jakims sitku pisal Tongue

czyli krotko mowiac wywalic ta rurke ktora wchodzi do srodka kabiny, a z ta elektronika to ktos sie orientuje jaki to koszt jest???

Odpowiedz
o wszystkich tych rzeczach było na forum. W zwiazku z tym problem leżał raczje w niewłaściwym przeszukiwaniu zawartosci poszczegolnych działów.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,489 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Jaki tłumik do Eberspacher Hydronic 2-F D5S-F ? necik 3 1,153 26-10-2021, 08:42
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 20,031 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,184 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,065 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,882 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,590 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,841 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,583 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,299 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości