Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency.
#1
Tongue 
Może ktoś wie dlaczego kierunkowskaz tylko w prawym lusterku tak się zachowuje? Mruga jak w limuzynie BORu.

https://www.youtube.com/watch?v=Vl2zYb7QjOI
Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz




#2
Witam.

Wilgoć Panie kolego, wilgoć Wink najprawdopodobniej. Kierunkowskazy w lusterkach są bodajże sterowne przez moduł drzwiowy i po can, a to powoduje, że każde zawilgocenie "odstawia cyrki", kiedyś to przerabiałem, co nie oznacza, że u Ciebie to samo będzie. Weź sobie parę metrów przewodu i przepnij lewe lusterko na prawe drzwi i odwrotnie i będziesz wiedział gdzie dokładnie leży problem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Prawy kierunkowskaz mam .Elektronika ( diody) sprawna . Jeno sam klosz na końcu jest przytarty . Do prób i zabaw a może i do przełożenia by sie nadawał .
Odpowiedz
#4
Ja bym zaczął od sprawdzenie kabli w przelotce w drzwiach . Miał kolega podobny problem jak kable mu zaśniedziały na wtyczce .
Odpowiedz
#5
Dziękuję za podpowiedzi. Będę szukał przyczyny jak przestanie padać. Pewnie w najbliższy weekend.
Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
#6
Miałem to samo, po wymianie kierunkowskazu ustało. Myślę że powodem jest (jak ktoś wyżej napisał) wilgoć.

Po takim mruganiu przestał w ogóle świecić. Po zdemontowaniu i podłączeniu samej płytki na krótko (o dziwo) wszystko działało.
Odpowiedz




#7
Dwa ostatnie tygodnie byłem na urlopie. Po powrocie zauważyłem, że kierunkowskaz sam się naprawił Big Grin

Odpoczywając nad nadzwyczaj ciepłym Bałtykiem zakupiłem na forum Fabii dwa lusterka z Octavii III, które na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak w Sharanie i posiadają światełko oświetlające przestrzeń na zewnątrz.
Sprawdzę czy dół lusterka da się przełożyć i czy kierunkowskaz będzie pasował.

Za dwa lusterka zapłaciłem 50 zł
Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
#8
Pierwotnie te lusterka są z Tiguana bo mają kod 5N..... . Może skodzinowe podpasują . Bo teraz VW to wszystko klepie z jednej matrycy .
Odpowiedz
#9
Kierunkowskaz całkowicie padł. Będę próbował wymienić na ten z Octavii III.
Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
#10
Aaaaaaa próbuj , Kod kierunkowskazu jest 5N0949102C . Nie występuje w skodzie - co nie znaczy , że może podpasuje .Huh
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości