Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=97)
+---- Wątek: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. (/showthread.php?tid=11506)

Strony: 1 2


Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - koleś - 16-07-2018 11:02

Może ktoś wie dlaczego kierunkowskaz tylko w prawym lusterku tak się zachowuje? Mruga jak w limuzynie BORu.

https://www.youtube.com/watch?v=Vl2zYb7QjOI


RE: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - tolus24 - 16-07-2018 18:42

Witam.

Wilgoć Panie kolego, wilgoć Wink najprawdopodobniej. Kierunkowskazy w lusterkach są bodajże sterowne przez moduł drzwiowy i po can, a to powoduje, że każde zawilgocenie "odstawia cyrki", kiedyś to przerabiałem, co nie oznacza, że u Ciebie to samo będzie. Weź sobie parę metrów przewodu i przepnij lewe lusterko na prawe drzwi i odwrotnie i będziesz wiedział gdzie dokładnie leży problem.

Pozdrawiam


RE: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - Maciej_F - 18-07-2018 11:10

Prawy kierunkowskaz mam .Elektronika ( diody) sprawna . Jeno sam klosz na końcu jest przytarty . Do prób i zabaw a może i do przełożenia by sie nadawał .


RE: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - rafi.zafi - 18-07-2018 12:58

Ja bym zaczął od sprawdzenie kabli w przelotce w drzwiach . Miał kolega podobny problem jak kable mu zaśniedziały na wtyczce .


RE: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - koleś - 19-07-2018 07:38

Dziękuję za podpowiedzi. Będę szukał przyczyny jak przestanie padać. Pewnie w najbliższy weekend.


RE: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - szczyku - 13-08-2018 20:15

Miałem to samo, po wymianie kierunkowskazu ustało. Myślę że powodem jest (jak ktoś wyżej napisał) wilgoć.

Po takim mruganiu przestał w ogóle świecić. Po zdemontowaniu i podłączeniu samej płytki na krótko (o dziwo) wszystko działało.


RE: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - koleś - 13-08-2018 21:58

Dwa ostatnie tygodnie byłem na urlopie. Po powrocie zauważyłem, że kierunkowskaz sam się naprawił Big Grin

Odpoczywając nad nadzwyczaj ciepłym Bałtykiem zakupiłem na forum Fabii dwa lusterka z Octavii III, które na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak w Sharanie i posiadają światełko oświetlające przestrzeń na zewnątrz.
Sprawdzę czy dół lusterka da się przełożyć i czy kierunkowskaz będzie pasował.

Za dwa lusterka zapłaciłem 50 zł


RE: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - Maciej_F - 14-08-2018 19:39

Pierwotnie te lusterka są z Tiguana bo mają kod 5N..... . Może skodzinowe podpasują . Bo teraz VW to wszystko klepie z jednej matrycy .


RE: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - koleś - 05-09-2018 20:47

Kierunkowskaz całkowicie padł. Będę próbował wymienić na ten z Octavii III.


RE: Kierunkowskaz w lusterku w trybie emergency. - Maciej_F - 06-09-2018 08:59

Aaaaaaa próbuj , Kod kierunkowskazu jest 5N0949102C . Nie występuje w skodzie - co nie znaczy , że może podpasuje .Huh