Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: pojemność baku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Ja zaś tankuje na Ukrainie, na pusty zbiornik wlewam ok 12l i mam 142km na stacje na UA. Wskazówka od paliwa już mija mi rezerwe i leży na tej pierwszej kresce hehe Big Grin
Jak mu cały tył na klinach postawie to wleje bez mała 83l Smile Myślę że faktycznie absolutne max z odpowietrzeniem to ok 86l. Do T4 najwięcej wlałem 99,8l heh Big Grin
Tam tez jezdza dieslami Big Grin. To co zaoszczedzi na paciarce moze w remoncik pojsc.
XySieK też najeżdżałem na kołki i wlewałem tyle samo co bez najazdów. Więc nie wożę już i leję max 87l.
Pretor tam w Rosji czy Ukrainie mają jeszcze lepsze wózki niż u nas i leją swoje paliwo nie nasze. Zgadzam się że benzyna 92-oktanów to badziew ale do 95-oktanów nie mam uwag.
Chłopaki - byliście, tankowaliście?? robiliście remont silnika i postawił ktoś diagnoze: ZŁE PALIWO!!?? czy tylko słyszeliście że sąsiadka stryja kuzynki słyszała że....?? Otóz zmartwie Was - większy syf lejecie w Polsce do swoich Sharanów i to mogę potwierdzić bo kolega wziąl do badania ichniejsze paliwo do rafinerii w jedliczu i nie jest tak zasiarczone jak nasze polskie Smile
Owszem - ktoś kto kupi paliwo od handlarza co jeździć co 24h, kupuje chrzczone i dlatego dzieje się czasem jak dzieje. Benzyne tam prawie wszyscy tankują 92, więc wszyscy w polsce narzekają że słaby, dużo pali, beznadziejnie jeździ.... Ja tam tankowałem zarówno diesla jak i benzynkę i rzekłbym ze nawet jest lepsza niż nasza Smile
musze kolege poprzec chco nigdy nei tankowalem tego paliwa bo mieszkam na drugim koncu Polski. W wiekszosci to mity o tych paliwach. Mozna nawet i zalozyc dwa filtry paliwa i lac tylko z markowanych stacji z atestami itp a i tak moze sie okazac ze wtryski siądą.
Ostatnio leje tylko ON z Rosji i zauważyłem że auto dużo "ładniej" pracuje na tym paliwie. Poza tym rosyjska ropa jest bezbarwna Smile
Dokładnie frik, jestem tego samego zdania Smile
A jak dzis zatankowalem Sharana do pelna i powiem szczerze ze z odpowietrzaniem weszlo sporo. Ok.85litrow tak na oko. Bylo jeszcze paliwka na 230km i weszlo 70litrow. Wiec to mi sie podoba. Ale teraz jak jest Full to mi pokazuje ze zrobie tylko 780km,wiec chyba cos nie tak,jutro jade sie przejechac do miasta wiec moze w trasie pokaze wiecej ze zrobie ,bo to co pokazuje na biegu jalowym ale na pracujacym silniku to rewelacji nie ma.
to umowne wskazania nie sa miarodajne. TO tak na okolo bys wiedzial ze nie na 100 km tylko na 500 km.
Panowie tankuje u wschodnich sąsiadów swojego sharana od 3 lat i paliwo jest bardzo dobre . Do baka wcisnąłem z odpowietrzaniem raz 90 litr . W rosji są różne stacje paliw nawet tzw. krzaki gdzie ropa smierdzi czuć ją strasznie . Ja tankuje na lukoil albo rosfnet i ropka jest super . W zime nie trzeba żadnych dodatków wlewać samochód odpala bez problemu nawet w największe mrozy.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie