Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: pojemność baku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Ten pstryczek to jest właśnie odpowietrzenie.
Trzymasz go wciśnięty bagnetem podczas tankowania i 90l wchodzi - sprawdzone Wink prawie 1500km na jednym baku wtedy zrobiłem (trasa).
Niektóre auta mają tak a inne inaczej rozwiązane sprawę odpowietrzenia i raczej tego nie przerobisz.
nie bylo mnie 40godzin i zrobilem w tym czasie 2600km.gdyby baki byly takie jak w tirach to nie jeden by się zabił przez jazdę bez przerwy)
Bak ma 70l.
A jak na rezerwie zatankuje 20 litrów to wskazówka pokazuje prawie polowe baku.
Czy to zamierzone? (gdzie czytałem ze to tak jest specjalnie ze od polowy "bardziej szczegółowo" pokazuje i jest większy ten zakres...
U mnie od połowy ku rezerwie wskazówka szybciej się przemieszcza niż od pełnego do środka.
powiem szczerze ze nawet sie temu nie przypatrywalem, choc umnie rezerwa sie nigdy nie zapala. Smigam na pelnym baku i jak jest juz polowa lub góra 1/4 baku to tankuje. Na poczatku jak zakupilem auto to zalalem odrazu na fula i wyszlo ze bak ma napewno wiecej jak 70 litrów. Tak gdzies 90-95 L.
Bak ma 70l normalnego zbiornika, a jeszcze jest przelewowy więc tam spokojnie pomieścisz do tych 95l, w passacie b3 również 70l był i lało się sporo więcej. Fakt faktem, od połowy zbiornik szybciej spada niż od samej góry, również to zauważyłem Wink.
W długich trasach to widać. W Transicie też tak miałem.
jaki duzy zbiornik ma sharan 1.9 tdi z 99r. ?
słyszałem ze ma 70 l . ale nie wiem .
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...ak#pid2910
i tak cię tam przeniosą-) ... i tak też się stało Wink
mi się udało zmieścić 89L z czego 13 od pierwszego odbicia po korek a na rezerwie miałem już zrobione 60km
po tym tankowaniu zrobiłem 1400km.
trasa, wrocław-hamburg,dwa tygodnie po hamburgu.
wskaźnik drgną dopiero po 400km, już myślałem że się zawiesił-)
testy trwają-)
ok dzięki .
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie