Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czym zastąpić windę koła zapasowego?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Taki mam plan, tylko czy to się da (jak?), gdy koło jest "na aucie"?
Moja winda jest strasznie skorodowana więc myslę o jakims fajnym zaczepie i tyle, moze jakas obejma z hakiem, lubie proste rozwiazania.
Trudno powiedzieć jak to przesmarować bez odkręcania. U mnie w momencie opuszczania koła pękła zębatka ale było już na tyle nisko koło ze dało się odkręcić mechanizm. Ja bym poluzował trochę śrubę i lał WD z góry. I ryzyk - fizyk, jak ma się urwać to i tak się urwie
Nie ma opcji nasmarowania. Trzeba sciagnac kolo i potem cala winde.
(27-04-2017 15:02)wesol napisał(a): [ -> ]Nie ma opcji nasmarowania. Trzeba sciagnac kolo i potem cala winde.

Czy samo ściąganie można zrobić lepiej lub gorzej? Powoli i ostrożnie?
Zdaje się, że pisał tu ktoś, że odkręcał kluczem pneumatycznym i chyba za szybko i za mocno było...
Linka caly czas naprezona ma byc i zeyklym kluczem odkrecamy. W razie blokowania sie poprostu przykrecamy i tak do skutku raz w lewo raz w prawo. Nic na chama.
Czy naprawiał ktoś z Was linkę w windzie, mozna wymienić w tym plastiku który kolo trzyma?
widzę, że odbiegliście od tematu posta.
To może ja wrócę do niego, zakupiłem "szarika" mk1 jakieś 2 lata temu.
I tam już nie było widny, ale za to zrobiony dobry patent.
Wyglada to mniej więcej jak na wykonanym przeze mnie super obrazie w paincie Smile
Do nas na firmę przyjeżdżają busami typu Ducato Transit itp klienci. I też pytałem czasami czemu mają zapasy na pace, czasem luzem czasem pasem parcianym przypięte zamiast w ori miejscu. Ano bo pręt zardzewieje i koła nie ściągniesz.

Chyba żeby zastosować jaki pręt nierdzewny nie też taką nakrętkę. Pewnie troszkę niewygodne to podwieszanie koła jest. Takie rozwiązanie zrobiłem w swojej przyczepce tyle że koło jest do boku burty przykręcone. Nakrętka ma dospawana rączkę ala śmigło i do pręta dociągam koło ta nakrętka. Pręt gwintowany zrobiony ze starej szpilki od przykręcania głowicy. Musi to być mocne by się nie urwało.
Witam.

Odnośnie Ducato, to była nawet akcja serwisowa na darmową wymianę windy koła zapasowego ale nie wiem czy te poprawione lepiej się spisywały ale to chyba i tak jedyna firma z "takim gestem".

Pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie