Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nie działa wentylator nagrzewnicy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Najprościej podmienić przekaźnik/sterownik bo to trochę skomplikowane urządzonko. Kabel sprawdzisz multimetrem, ciągłość od pinu 9 przekaźnika 453 do 86 przekaźnika 449. A multifunkcja fabryczna czy dorabiania?
Oryginał.
Eliminuj po kolei. Jak do tej pory może być kabelek via 453 do 449, sam przekaźnik 453 kabloteka od taśmy do przekaźnika, taśma, wiązka kierownicy, włącznik klaksonu ;-)
Pin 3 w 449 jest szeroki, natomiast pin 9 w 453 jest cienki. Wg Ciebie te gniazda tych pinów mają być ze sobą połączone przewodem, ale u mnie miernik pokazuje, że tak nie jest, jest przerwa.
(14-11-2020 14:24)adamsaba1 napisał(a): [ -> ]U mnie jest zainstalowany przekaźnik 1K0951253, który ma styki robocze o nr 3 i 5 oraz styki sterujące o nr 1 i 2. Może teraz opisz mi ten przekaźnik.

Jeśli stwierdziłeś, ze u Ciebie piny 1 i 2 to piny sterujące to po cholerę sprawdzasz połączenie z pinem 3 (roboczy) jeśli wiesz, ze sterowanie odbywa się masą ? Sprawdź z pinem 1 tu powinno być połączenie. Pisałem wcześniej ze wyszły różnice w połączeniach przekaźnika 404 a 449.
Cała sprawa sprawdzenia kabloteki zajmuje na spokojnie ok pół godziny. Niebawem minie miesiąc a dalej nie wiesz czy to kable, przekaźnik, taśma, wiązka kierownicy czy włącznik.
Informuję, że sprawa została załatwiona już jakiś czas temu i winowajcą braku klaksonu był przekaźnik 453 o nr 7m5907487, po jego wymianie klakson wrócił, dzięki za podpowiedzi szczególnie koledze kalamb. Życzę pomyślności w Nowym Roku.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie