Ocena wątku:
Ukradli mi światła DRL
28-11-2016, 20:11
Post: #1
Ukradli mi światła DRL
Witam wszystkich serdecznie. W sobotę rano zastała mnie niemiła niespodzianka przy aucie. Łupem złodzieja podły moje światła do jazdy dziennej (NSSC 523HP). Zostały dosłownie wyrwane, pozostała mi jedynie instalacja. Najprościej będzie zamontować takie same, ale myślę jak wykonać pancerne mocowanie, chyba nie obędzie się bez demontażu zderzaka. Proszę o sugestie.
   
   
   



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
Reklama

28-11-2016, 21:14
Post: #2
RE: Ukradli mi światła DRL
Czyli duch w narodzie nie ginie.... co ja sie znaczków do merca nie namontowalem, szerokiej listwy, wkładów lusterek....
Proponuję Ci zamontować moduł świateł dziennych w światłach długich. Mało legalne ale nie zwraca uwagi, pobiera tylko 20% mocy długich a jak lubisz te ledy to moze coś co montować i demontować da sie od wewnątrz zderzaka...



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
28-11-2016, 23:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2016 23:22 przez ULTRA.)
Post: #3
RE: Ukradli mi światła DRL
O karwa ..... te ludzie to jednak pojeb@ne są .... Angry
Jeśli nie chcesz, żeby tak rzucały się w oczy te DRL, to kup okrągłe NSSC 510HP i zamontuj zamiast halogenów ja tak mam, zajebiście mocno świecą.

[Obrazek: 1cd9cdd6500fc698682dab7a0cd6f7.jpg]
28-11-2016, 23:34
Post: #4
RE: Ukradli mi światła DRL
Kratki halogenow tez ostro kradna z tego co pamietam.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-11-2016, 09:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 09:46 przez Czerwony.)
Post: #5
RE: Ukradli mi światła DRL
Wychodzi na to, że więcej wydasz na te światła niż zaoszczędzisz na nich.
Szkoda świateł, szkoda samochodu i wnerwienie na pewno to powoduje. Kara publicznej chłosty na goły zad zlikwidowałaby takie zjawiska "o niskiej szkodliwości społecznej".
29-11-2016, 09:51
Post: #6
RE: Ukradli mi światła DRL
(29-11-2016 09:43)Czerwony napisał(a):  Wychodzi na to, że więcej wydasz na te światła niż zaoszczędzisz na nich.
Szkoda świateł, szkoda samochodu i wnerwienie na pewno to powoduje. Kara publicznej chłosty na goły zad zlikwidowałaby takie zjawiska "o niskiej szkodliwości społecznej".

a teraz jeśli sie nie mylę to tylko wykroczenie do 1 tyś zł.... żeby policja miała lepszą wykrywalnosć przestepstw...



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
29-11-2016, 16:19
Post: #7
RE: Ukradli mi światła DRL
Kratki od halogenów kradną u mnie na potęgę. I jak z takimi recydywistami walczyć? :/



Pielęgnacja cery tłustej - zobacz, jak to robić.
29-11-2016, 20:51
Post: #8
RE: Ukradli mi światła DRL
Szkoda twojej pracy i pieniążków. Dlatego nie bawię się w tego typu rzeczy. Oszczędności żadnych, a koszty jeszcze większe.

Dużo nocą podróżuje i halogeny się przydają bardziej. Mam tam żółte Phlipsy włożone i podczas opadów robią robotę.

Mojej żonie ostatnio pod zakładem pracy celownik wyrwli na hama w biały dzień i zostawili na jezdni. A myślałem że polowanie na tego typu fanty przeszło do historii. Angry



"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
30-11-2016, 00:08
Post: #9
Music RE: Ukradli mi światła DRL
(28-11-2016 21:14)PAMONIUSZ napisał(a):  Czyli duch w narodzie nie ginie....

Big Grin

(28-11-2016 21:14)PAMONIUSZ napisał(a):  Proponuję Ci zamontować moduł świateł dziennych w światłach długich.... Mało legalne ale nie zwraca uwagi, pobiera tylko 20% mocy długich a jak lubisz te ledy to moze coś co montować i demontować da sie od wewnątrz zderzaka...

No właśnie lubię, a i instalacja mi została. Muszę tylko porządnie zamontować i może jakiś mocniejszy prąd na obudowę podać coby w rączki zapiekło Wink

(28-11-2016 23:21)ULTRA napisał(a):  O karwa ..... te ludzie to jednak pojeb@ne są .... Angry
Jeśli nie chcesz, żeby tak rzucały się w oczy te DRL, to kup okrągłe NSSC 510HP i zamontuj zamiast halogenów ja tak mam, zajebiście mocno świecą.

Myślałem o nich pierwotnie, ale musiałbym kratki pod halogeny jeszcze dokupić. Teraz zostały mi te już wycięte. A co do świecenia, to rzeczywiście NSSC to najwyższa półka, nocą oświetlają lepiej niż niejedne reflektory. P's fajnie to u Ciebie wygląda Smile

(29-11-2016 09:43)Czerwony napisał(a):  Wychodzi na to, że więcej wydasz na te światła niż zaoszczędzisz na nich...

Zdecydowanie wolałbym przepić tą kasę Wink

(29-11-2016 09:51)PAMONIUSZ napisał(a):  a teraz jeśli sie nie mylę to tylko wykroczenie do 1 tyś zł.... żeby policja miała lepszą wykrywalnosć przestepstw...

Oczywiście pojechałem na komisariat zgłosić kradzież, tak o, żeby sobie emocje upuścić chociaż wiedziałem, że to tylko wykroczenie. Pan "POLICJANT" wysłuchał mnie i kazał przyjść w inny dzień "bo teraz nie mają czasu" Angry
Do tej pory do nich nie wróciłem i nie wiem czy wrócę.

(29-11-2016 20:51)Bino napisał(a):  Szkoda twojej pracy i pieniążków. Dlatego nie bawię się w tego typu rzeczy. Oszczędności żadnych, a koszty jeszcze większe.

Założyłem LEDy właśnie po to by oszczędzić sobie pracy i pieniędzy.
Wymiana wypalonych odbłyśników w ksenonach to koszt 200zł i kilka godzin roboty, Do wymiany żarników też potrzeba trochę pracy, a ich koszt to blisko 400zł (używam firmówek, bo mam doświadczenie z chinolami). Jakość oświetlania drogi nocą zregenerowanych lamp jest nieporównywalnie lepsza niż w lampach zużytych, mniej więcej taka, jakbyś miał światła lub ich nie miał. Biorąc pod uwagę te fakty, uważam za niezasadne poruszanie się za dnia na światłach mijania Tongue



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
30-11-2016, 09:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2016 10:04 przez Bino.)
Post: #10
RE: Ukradli mi światła DRL
Masz racje tylko co ile te lustra zmieniamy? Sam zmieniałem za twoją poradą lustra, nie przewiduje już raczej ich wymiany. A mam swojego już ponad 9 lat. Żarnik 1szt zmieniałem, a bardzo dużo jeżdżę i zawsze na światłach. Te wszystkie świata dziennie z Chin mają tak mało światła a po roku czy dwóch to jeszcze słabiej świecą przez co nieraz z widmem się mijam. Albo doganiam auto które widzę dopiero jak jest w zasięgu moich świateł, ciemno prawie albo leje na dziennych u mnie sądzą i to plaga jakaś. Ja rozumiem jak jest słoneczny dzień. Nie twierdzę że wszyscy są tacy. Nie wiem co miałeś założone, ale wolę za te pseudo dzienne z żonką na kolacje iść do dobrej knajpki nad morzem. Pożytek jaki i przyjemność większa. Pozdrawiam.



"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dzisiaj ukradli mi paliwko z Alhambry! owczar 12 6,139 26-02-2013 20:59
Ostatni post: pamor

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name