Ocena wątku:
Opony zimowe
03-11-2016, 08:07
Post: #11
RE: Opony zimowe
A ja polecam Pirelli. W innych tematach napisałem dlaczego. Tak w ogóle to temat powielony. Do skasowania lub przeniesienia...



"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
Reklama

03-11-2016, 08:08
Post: #12
RE: Opony zimowe
Tak samo Dunlop czy Pirrelli itd. To już tez niekoniecznie prawda.
03-11-2016, 17:11
Post: #13
RE: Opony zimowe
Ale jeśli chcemy mieć opony samouszczelnialne, to w grę wchodzi tylko dwóch producentów: Conti i Pirelli i chyba tylko dwa modele zimówek...



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
03-11-2016, 22:57
Post: #14
RE: Opony zimowe
Wielkie dzięki za pomoc!
Co do umiejscowienia wątku, to jeśli admin uzna to za stosowne, to zapewne go przeniesie albo i wyrzuci.
W każdym razie faktycznie poczytałam to i owo o rozmiarze felg i moja decyzja jest taka:
zostaje przy 17' - alu, a zamowilam Nokian WR D4 225/50 R17 98 H XL - ze względu na Wasze opinie, cenę i przede wszystkim parametry.
pozostaje jeszcze kwestia zużywalności, ale jak na razie konkretów nigdzie się nie doszukałam.
po sezonie podzielę się opinią.
dzięki!
ps. baby też czasem potrafią wykazać się wiedzą motoryzacyjną Smile))
03-11-2016, 23:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2016 23:28 przez kalamb.)
Post: #15
RE: Opony zimowe
Nie powiedziałem ze to niemożliwe :-)
Mary jeszcze jeden szczegöł. Nokian ma fabryki w Finlandii i Rosji. Sprawdź miejsce produkcji
04-11-2016, 07:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2016 09:14 przez wesol.)
Post: #16
RE: Opony zimowe
Watek moze byc spoko jak cos to sie przeniesie podczepi czy zmieni tytul.

Pirelki jakies zimowe nadal mam chyba i zlego slowa nie powiem na nie. Mam tez falkeny japonskie i te sa rewelacyjne. michalki chyba alpain a2 tez mam i rewelacji nie ma tak jak chyba jakies fuldy czy cos w ten desen.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-11-2016, 08:21
Post: #17
RE: Opony zimowe
Mój kolega w Volvo V70 Cross Country założył kormorany. I sobie chwali. Także zależy kto co oczekuje. Wolno nie jeździ. I tak sobie myślę pomijając że ma 4x4 to jego opony dużo sprawniej będą się spisywać w większym śniegu. Ja robię duże przebiegi. Po roku na zimowych pirellkach bieżnika mam mniej jakieś średnio 1,5 mm. Przebieg 32 tys.km.Jak wytrzymają 2,5 do 3 lat to będę zadowolony i zakupie następny komplet opon na kolejne około 3 lat.

W niemcach bardzo dużo aut jeździ cały rok na zimowych. I wolą co 2 lata zmieniać i mieć świeże gumy. A trakcja szczególnie na mokrym podłożu jest to niebo a ziemia na świeżych kapciach. Nie wspominając o kosztach.

Jak pojadę na wyważenie do zakładu ja, mój brat czy paru moich znajomych co po moich namowach założyli Zimowe kapcie Pirelli na cały rok to gumiarze kręcą nosem bo im siano ucieka.



"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
04-11-2016, 09:42
Post: #18
RE: Opony zimowe
No wlasnie ostatnio dyskutowalismy ze znajomymi o jezdzeniu na zimowkach caly rok... I nie jest to chyba glupie, na mokrym o wiele lepiej, jedyny minus to jak dla mnie to szybsze zuzycie. Na halas nie zwracam uwagi, bo dzieci z tylu zawsze beda glosniejszeWink
Do yej pory w innuch autach mialam continentala i spisywaly sie calkiem ok. Teraz bede testowac nokiany i mam nadzieje ze zdzadza egzamin a opinie o nich sie pptwierdza.Jedyne co mnie martwi, to to, ze to auto zupelnie inaczej (gorzej)zachowuje sie na blocie i mokrym niz moje poprzednie, az boje sie pomyslec co bedzie na sniegu, ale jak ktos chcial 'autobus' to teraz ma Wink
04-11-2016, 10:36
Post: #19
RE: Opony zimowe
Ja na zimę zakładam Nokian Hakkapelitta teraz będą nr 7. Z tym, że ja kupuje opony z kolcami bo tu na innych trochę ciężko się jeździ Tongue
04-11-2016, 10:58
Post: #20
RE: Opony zimowe
Polska to nie Hiszpania czy Francja żeby miały się tak szybko zdzierać. A ja dlatego używam pirellek bo wolno się zużywają. Pirelli zawsze miał twardsze opony od konkurencji. I być może wytrzymują lato bez najmniejszych problemów. Ja latam regularnie co 3-4 tyg. Antwerpen -Słupsk. I zużycie opon po roku uważam za niskie.



"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Sharan 7N] Opony zima 225/60R18 piotrek-s 6 1,253 15-08-2022 22:41
Ostatni post: popo666
  ścięte opony tył billykrakow 1 524 24-07-2022 19:50
Ostatni post: turek
  Opony letnie GRZECHOO72 10 2,492 31-08-2021 21:00
Ostatni post: wesol
  Opony 235/45/17 jakie ciśnienie Archirt 3 1,362 27-08-2021 23:29
Ostatni post: Archirt

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name