Ocena wątku:
Zwolnienie lekarskie - kontrola
19-10-2016, 12:07
Post: #1
Zwolnienie lekarskie - kontrola
Ktoś miał może kontrolę zwolnienia lekarskie z ZUS-u? Jak to wygląda w praktyce?



Reklama

19-10-2016, 14:34
Post: #2
RE: Zwolnienie lekarskie - kontrola
Sam nie korzystalem ale zdazaja sie kontrole w domu.Wszystko zalezy od szczescia.Najlepiej popytaj delikatnie czy jak pojdziesz na pierwsze zwolnienie czy mozesz spodziewac sie kontroli z ZUS-u. Nawet lekarza zawsze cos powie.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
19-10-2016, 16:01
Post: #3
RE: Zwolnienie lekarskie - kontrola
Sama kontrola jest raczej mało sympatyczna i przeważnie podnosi kontrolowanemu ciśnienie.
Byłem kilka razy na zwolnieniu lekarskim powyżej miesiąca. Konkretnie trzy razy na tak długich.
Natomiast byłem kontrolowany tylko raz.
Dlaczego?
Ponieważ dwukrotnie byłem na operacji - drobiazgi, ale byłem hospitalizowany i miałem zwolnienia ze szpitala przedłużane dwa razy po miesiącu.
W takich przypadkach nie czepiano się.
Natomiast w trzecim przypadku miałem kontrolę po ok. trzech tygodniach, gdy zwolnienia lekarskie wystawiane były w okresie dwutygodniowym od lekarza nie związanego ze szpitalem -> nie było wystawiane w samym szpitalu.
Smutna pani doktor, bez oznak uczuć i współczucia na licu, popatrzyła kilka minut w moja dokumentację, nie racząc zerknąć na płytę CD, która zawierała wszystkie zdjęcia z pracowni RTG, raczej ironicznym głosem oświadczyła, ze nie uznaje zasadności zwolnienia lekarskiego od dnia - tu podaje datę - i odłożyła teczkę na bok mówiąc "dziękuję".

Jednak pociesze Ciebie nieco Smile

Nie zawsze i nie wszędzie są osoby, które maja takie podejście do "petenta". W moim ZUS jest/był lekarz, który podchodził do rzeczy profesjonalnie i takich trzeba więcej.
Czy Ty będziesz miał szczęście trafić na takiego...?

Inna sprawa, że orzecznicy są ustawieni przez Centralę ZUS do ostrego filtrowania, tzn. gęste sito odrzucające 99 procent zwolnień lekarskich z wiadomych powodów - pieniądze Angry



Pozdrawiam, Darek.
19-10-2016, 16:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2016 16:32 przez buba.)
Post: #4
RE: Zwolnienie lekarskie - kontrola
kontroli można się spodziewać jak na zwolnieniu ma tak zwaną jedynkę czyli osoba musi leżeć jak możesz chodzić to raczej nikt się tym nie zainteresuje bo nigdy nie wiadomo czy jesteś w domu natomiast jak musisz leżeć i przyjdzie kontrola a Ciebie nie będzie to trzeba wtedy udowadniać że było się np. na badaniach lub w szpitalu.
21-10-2016, 10:13
Post: #5
RE: Zwolnienie lekarskie - kontrola
Wiesz, sporo jest takich sytuacji, że ktoś idzie na L4, a nie powinien - bo np nie chce mu się do pracy iść.

Zobacz te wszystkie sytuacje związane z jakimiś przestępstwami po których od razu oskarżony idzie na L4. Czy taka osoba jest chora? Nie wydaje mi się. A wystarczyłoby wynająć taką jak ta firmę: http://www.conperio.pl/ raz, dwa, trzy zweryfikowałaby o co kaman.
21-10-2016, 20:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2016 20:17 przez PAMONIUSZ.)
Post: #6
RE: Zwolnienie lekarskie - kontrola
(19-10-2016 16:31)buba napisał(a):  kontroli można się spodziewać jak na zwolnieniu ma tak zwaną jedynkę czyli osoba musi leżeć jak możesz chodzić to raczej nikt się tym nie zainteresuje bo nigdy nie wiadomo czy jesteś w domu natomiast jak musisz leżeć i przyjdzie kontrola a Ciebie nie będzie to trzeba wtedy udowadniać że było się np. na badaniach lub w szpitalu.

nie rozkminiam tutaj uczciwości osoby na L4 ale na jakiej podstawie ktoś ma wejść do mnie do domu? podstawą jest art 305 KPK ale dotyczy on tylko uprawnionych organów a nic nie slyszalem aby inne poza organami ścigania mialy takie uprawnienia.. tymbardziej, że KPK jak nazwa wskazuje dotyczy postępowań z zakresu prawa karnego... Jeśli administracyjne to muszę zostać skutecznie powiadomiony o kontroli... list polecony... min 7 dni itp.... uważam, że obecne regulacje w tym zakresie sa martwe chyba że podpisujesz np. w umowie o pracę, regulaminie pracy obowiązek poddawania się takim kontrolom... w przeciwnym wypadku możliwość zakwestionowania Twojego L4 może wystapic jeśli ktos Ci udowodni, że nie byłeś chory... np. miałeś leżeć a pilecialeś na Malediwy samolotem, masz stempel w paszporcie i na fejsie sweetfocie z pieknym. pejzażykiem w tle...
mogr się mylic bo nie zglebialem tematu ale tzw. naruszenie miru domowego to nie bulka z. masłem i nie wszystkie instytucje. mają uprawnienia...
Jeśli jednak ktos zna podstawe prawną wejscia do prywatnego domu takiej kontroli to chetnie ją poznam. nie korzystam z L4 ale chętnie się dowiem.



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
21-10-2016, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2016 20:30 przez bialekmleko.)
Post: #7
RE: Zwolnienie lekarskie - kontrola
Słusznie prawisz Pamoniusz. Nawet komornik mając sądowy nakaz jeśli chce wejść do domu a ty go nie wpuszczasz to woła policje bo sam nie ma takich uprawnień. Tylko ludzie nie wiedzą i wpuszczają oraz pozwalają się zastraszać.
22-10-2016, 11:07
Post: #8
RE: Zwolnienie lekarskie - kontrola
no tak kontroli wpuścić do mieszkania nie musisz ale jak tego nie zrobisz to musisz im w inny sposób udowodnić że chory faktycznie tam jest a nie np. na wycieczce, jeśli tego nie zrobisz to mogą nie uznać tego L4 i wstrzymać wypłacenie kasy za pobyt na tym zwolnieniu.
22-10-2016, 13:54
Post: #9
RE: Zwolnienie lekarskie - kontrola
Wstrzymac jak wstrzymac ale nakaza zwrot wyplaconego juz plus ewentualnie kare. Choc coprawda wine trzeba udowodnic a nie z jakich domyslow ale to kraj "wielkich mozliwosci".



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name