Ocena wątku:
7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
07-08-2016, 11:17
Post: #1
7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Witam, jako że za jakiś czas dołączy do nas nowy członek rodziny aktualne a4 b5 kombi będzie troszkę przymałe, dodatkowo czasem zabieramy teściów dlatego chce coś 6-7 osobowego. Rozważam zakup Sharana najchętniej w automacie i raczej benzyna. Jazda głownie po mieście aczkolwiek raz dwa razy w miesiącu wypady poza miasto. Biorę pod uwagę:
-Sharana,Alhambrę, Galaxy w 1.8T, 2.8,
- Toyotę Avensis Verso tutaj raczej manual i D4D(benzynę ciężko znaleźć)
- Opel Zafira.

Ktoś może miał doświadczenie z tymi autami, Toyotę ma wujek i jest pojemna lecz niekoniecznie mi się podoba.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Reklama

07-08-2016, 11:46
Post: #2
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Jeśli chodzi o te silniki benzynowe 1.8 T czy 2.8 to mają trochę zwiększoną konsumpcję benzyny. Są jak na gabaryty auta dosyć żwawe. Wink Jak dużo zamierzasz jeździć to raczej instalacja LPG. Co do automatu to raczej unikaj tego ponieważ sporo tego pada. Ja wolę silniki TDI w tych modelach.
Nie chcę straszyć tylko zwracam uwagę na usterki trapiące te modele ale przecież ludzie jeżdżą takimi autami i jest ok tylko trzeba szukać sprawdzonego auta.Wink

Co do Opla Zafiry to jest mniejsza od trojaczków( 5 dorosłych i 2 dzieci w ostatnim rzędzie)



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
07-08-2016, 12:35
Post: #3
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Zafira ma ten duży plus, że 3 rząd siedzeń jest chowany w podłogę bardzo duża wygoda, w SGA niestety trzeba taszczyć te fotele do środka i zakładać - chyba, że chcesz z nimi jeździć na stałe to ok.

Benzynowce w SGA są znacznie mniej zmęczone niż diesle, ja też szukałem 1.8T jednak nic ciekawego nie znalazłem dużo golasów(wyposażenie) a jak coś ciekawszego to te 15k raczej nie starczy.
Szukaj, wklejaj linki na forum, coś doradzimy. Big Grin
07-08-2016, 13:07
Post: #4
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Bierz mojego 1.9 tdi. Coprawda 5 siedzeń ale dokupisz sobie za grosze i po sprawie. Będziesz miał pewne autko i 200 koni pod maską.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-08-2016, 13:23
Post: #5
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Od zawsze jeżdżę Dieslami i nie było problemów, jedyny minus dłużej się grzeje w zimie, ale do kolejnego już zakładał bym Webasto Smile Ostatnie siedzenia będą używane sporadycznie, właśnie w zafirze mi to pasuje że się chowają. Czy skrzynie automatyczne w SGA są takie same jak w Pasku?
07-08-2016, 13:46
Post: #6
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Zafira to gabarytami odbiega od sga. To bliźniak do tourana.
Skrzynia może i dawać rade w pasku ale sga w automatach to raczej problem gwarantowany. Zresztą tu auta mają przebiegi juz dawno ponad 500 tys km. Webasto a raczej dogrzewacz ebera masz w dieslu w standardzie. Tu ciepło w zimę będzie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-08-2016, 14:04
Post: #7
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Co powiecie na ten egzemplarz http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-shar...736d1a0ee1

Czy tu jest silnik 90KM na zwykłej pompie i turbinie bez zmiennej geometrii i jednomasie?
Czy zawieszenie jest zwykłe we wszystkich SGA czy szły wielowahacze?
07-08-2016, 14:20
Post: #8
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
To auto ma silnik 90KM z pompowtryskami. W SGA wszystko na zwykłym zawieszeniu - brak wielowahacza.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
07-08-2016, 22:03
Post: #9
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Witam.Napiszę jedno Zafira nie ma porównania z Sharanem-syn ma Zafirę z 99 roku -ja mam sharana z 97 r a za tydzień będzie odwrotnie biorę od syna zafirę i daję mu mojego Sharana i jedno wam powiem -Zafira z 99 roku to już kupa złomu-dziurawe blachy-korozja wyłazi z każdego elementu-dziury w klapie bagażnika,dziury w drzwiach-zgnity przedni prawy błotnik, tylko tyle że mechanicznie jest jeszcze OK pomimo tego że ma 400 tys.km nalatane-natomiast mój sharan w porównaniu do tej zafiry to auto igła-zero rdzy-elektryka w pełni sprawna,mechanicznie też wszystko OK pomimo przebiegu -ja nim osobiście zrobiłem 150 tys.km- w tej chwili ma na szafie 301.tys.km co jest oczywistą bzdurą- na pewno ma jakieś 500-600 tys.km-ale silnik OK-oleju nie bierze-cały czas full syntetyk a przy okazji całkiem inny komfort jazdy-Sharan płynie po drodze natomiast Zafira jest dużo twardsza na zawieszeniu a dodatkowo dużo mniejsza i ciaśniejsza wewnątrz.
10-08-2016, 22:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2016 22:05 przez leoanne.)
Post: #10
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Witam Smile

Dołączam się do pytania...od kilku dni szperam za samochodem o właśnie takich parametrach czyli 7 osobowe do 15 tys.
Dopuszczam myśl że poza SAG i Zafirą są jeszcze inne auta godne uwagi.

W tej chwili jeżdżę VW Polo Kombi z '98. 1.4 benzyna + LPG.
Samochód jest używany przeze mnie, dwojke malutkich dzieci i sporego psa...no i czasami partner jeździ Wink Do tego mamy jeszcze mercedesa w124 kombi i mitsubishi L300 - ale każde z nich wiekowe i zawsze im coś "dolega" Wink. Postanowiłam że kupię jakieś spore auto które jak polo (może nie aż tak) ale będzie "taniowozem".

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-shar...e0498f6c32

Znalazłam takiego Sharana (w mojej okolicy), ale obawiam się, że to będą same problemy Smile
Widzę że stosunkowo sporo tych 2.8 6vr sprzedają.

Liczę że wątek się ożywi Smile




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name