Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ramiona wycieraczek z przegubowych na bezprzegubowe - kolizja
#11
Ja u siebie też założyłem bezszkieletowe 700 mm. Delikatnie przestawiłem prawą wycieraczkę na wieloklinie - w momencie kolizji wycieraczek wyłączyłem kluczyk i wycieraczki stanęły, dzięki temu wiedziałem jak ją przestawić. Latają już 2 lata i się nie stukają.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




#12
(04-08-2016, 13:40)wesol napisał(a): Wydaje mi się ze to nie ma znaczenia. OS obrotu obraca się mniej więcej 80-90 stopni i wraca. Jakie ramiona by nie założył powinno działać. Problem leży w luzach na mechanizmie.

Tez. Luz na ciegnach i na oście silnika potrafi tak zepsuc sprawe ze szok. U siebie zlikwidowalem luz na ciegnach ale na oście silnika jest,mam drugi na podmiane ale sa rożne wtyczki pinowe i tak jest namieszane ze szok.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#13
A ten na ośce silnika luz raczej nie powinien wpływać na kolizje... Też ustawiłem tak jak pisałeś w najbliższym możliwym momencie spotykają się wycieraczki czasami stukną, wymienię pióra na nowe może będą miały lepszy poślizg i nie będzie problemu stare są 07 Wink A co do piór to jakie polecacie oryginalne boscha, których długość szkielet w rzeczywistości jest 71 cm ?
Odpowiedz
#14
To ja podpowiem. Na prawej wycieraczce, a dokładniej na ramieniu mechanizmu napędzającej ją jest śruba regulacyjna położenia przegubu kulowego - ustawia się go mimośrodowo. I można tym zmienić położenie prawej wycieraczki (domyślnie obu) o ok. 3-4 cm mierząc na końcu pióra.

U mnie też doszło do kolizji piór - winnym jest pęknięty i rozsypany plastik ustalający położenie jednego z przegubów - ma teraz ok. 4 mm luz w ramieniu. I wycieraczki się blokują w połowie szyby (już nie, bo awaryjnie skróciłem prawą o 7 cm).
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz
#15
Da się to jakoś zrobić bez wyciągania mechanizmu? Byś mógł wskazać miejsce? Na dole załączyłem zdjęcie z zaznaczonym wymiarem. Wymiar ten podobno jest inny od 2001 r... być może to ma związek z wycieraczkami bezprzegubowymi, które były montowane w nowszych autach.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#16
@rodzynek, ta prawa wycieraczka, to patrząc od kierownicy czy od maski ?

Też jestem ciekaw o którą śrubę chodzi, jeszcze tego nie rozbierałem ale niedługo muszę już to zrobić.
Odpowiedz




#17
Prawa, czyli z patrząc z miejsca kierowcy. Zawsze w ten sposób podaje się strony auta.

Na obrazku powyżej regulacja jest na najniższym przegubie - łączący drążek z ramieniem ośki wycieraczki.

Tak jest w latach 95-00, czyli w wersjach z ośkami wycieraczek obok maski (chyba do 97) i pod maską (od 97). Wydaje mi się, że po lifcie też tak powinno być.

Postaram się zrobić jutro zdjęcie.
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz
#18
Mówisz o tym miejscu to jest na mimośrodzie ? (Zdjęcie w załączniku)


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#19
Tak. Kręcąc tym zwiekszasz jakby promień obrotu tego sworznia. Tym samym pole jakie zamiata pióro ma większą lub mniejsza powierzchnie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#20
O właśnie. Takiego zdjęcia nie umiałem znaleźć w necie, a nie miałem dziś czasu zrobić.

Między skrajnymi położeniami tego przegubu wycieraczka zmienia położenie o o ok 4 cm (na końcu pióra).
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak wycieraczek i centralny zamek kaminski97 4 1,549 04-04-2016, 13:05
Ostatni post: kaminski97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości