Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ramiona wycieraczek z przegubowych na bezprzegubowe - kolizja
#1
Witam założyłem ramiona wycieraczek z przegubowych na bez przegubowe razem z wycieraczkami i mam wrażenie że ciężko je wyregulować wchodzą w kolizję przy normalnym ustawieniu w poziomie. Czy mechanizmy wycieraczek były inne w modelu z wycieraczkami bez przegubowymi?
Odpowiedz




#2
Mam to samo, wycieraczki będę kupował jak najkrótsze i chyba jedną przytnę na końcu jak się dalej nie zmieści.
Tutaj jest mój temat: http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic,2155.0.html
Zmierz swoje wycieraczki, bo niby mają mieć 70 mm a w rzeczywistości zazwyczaj maja 71 mm i ten 1 cm robi chyba różnicę.
Odpowiedz
#3
(04-08-2016, 11:07)him2k napisał(a): Witam założyłem ramiona wycieraczek z przegubowych na bez przegubowe razem z wycieraczkami i mam wrażenie że ciężko je wyregulować wchodzą w kolizję przy normalnym ustawieniu w poziomie. Czy mechanizmy wycieraczek były inne w modelu z wycieraczkami bez przegubowymi?

A co się reguluje w wycieraczkach? Jeżeli poprzednie chodziły poprawnie, to i następne powinny. Przyłóż nowe do starych, porównaj długość.
Odpowiedz
#4
tak mierzyłem powierzchnia ścierna ma faktycznie 70 a obudowa 71. Też przełożyłeś ramiona czy masz nowszy model i po prostu tak się zaczęło dziać? Na allegro są mechanizmy wycieraczek od 95 do 01 i od 01 do 10. Ja mam sharana z 2001
@Czerwony Ja przełożyłem całe ramiona z piórami z przegubowych na bezprzegubowe...
Odpowiedz
#5
Mam Sharan I z 1999 roku i dokupiłem całe kompletne ramiona z wycieraczkami typu Aero. Moje stare chodziły dobrze i nie miały żadnych luzów, ale po założeniu ramion z Sharana poliftowego wycieraczki spotykają się w jednym punkcie i to mimo testowania rożnych ustawień ramion. Mierzyłem parę różnych wycieraczek do Sharan i jedne maja 70 cm a inne rożnie: 70.50 cm i 71 cm. Trzeba mierzyć a jak to nie pomoże to można lekko podgiąć ramię wycieraczki która haczy i ramie będzie troszkę krótsze. Rozwiązaniem ostatecznym jest skrócenie tej haczącej wycieraczki o 1 cm i wtedy nie powinno już być problemu. Mam zamiar się tym zając za parę dni, a przede wszystkim zakupić nowe wycieraczki bo jeszcze bazuje na tych kupionych z ramionami.
Odpowiedz
#6
Witam.Miałem ten sam problem-przestawiłem delikatnie ramiona wycieraczek na wieloklinach i już jest O.K.
Odpowiedz




#7
(04-08-2016, 12:47)Jędrek Z napisał(a): Witam.Miałem ten sam problem-przestawiłem delikatnie ramiona wycieraczek na wieloklinach i już jest O.K.
Jeśli piszesz o wieloklinie na które mocuje się ramię wycieraczki, to niestety u mnie nic to nie daje. Co zresztą widać na zdjęciach.

Odpowiedz
#8
Witam.

W Sharanie MKI FL mechanizm dla wycieraczek przegubowych i bez przegubowych jest inny, mało tego dla wycieraczek przegubowych występują dwa rodzaje mechanizmów. W przedliftowych z przegubowymi były chyba nawet trzy rodzaje. Kiedyś szukałem do Swojego i ktoś mnie uświadomił.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Wydaje mi się ze to nie ma znaczenia. OS obrotu obraca się mniej więcej 80-90 stopni i wraca. Jakie ramiona by nie założył powinno działać. Problem leży w luzach na mechanizmie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
Tak to wygląda na allegro a jak w etce to nie wiem. Ciekawy jestem czy ten jeden z dłuższych elementów ma wpływ na późniejszy powrót i przyspieszony start wycieraczki od kierowcy...

Kod:
http://allegro.pl/mechanizm-wycieraczek-galaxy-sharan-alhambra-2002-i5018656795.html

Przedmiot: mechanizm wycieraczek
Numer OE: 7M1955603A
Wymiar między śrubami: 95 mm (patrz zdjęcie)
Samochód:

    Ford Galaxy, rok produkcji: 1995-2001
    VW Sharan, rok produkcji: 1995-2001
    Seat Alhambra, rok produkcji: 1995-2001

---------------------------


http://allegro.pl/mechanizm-wycieraczek-galaxy-sharan-alhambra-95-01-i5018656835.html
    Przedmiot: mechanizm wycieraczek
    Numer OE: 7M3955603E
    Wymiar między śrubami: 110 mm (patrz zdjęcie)
    Samochód:
        Ford Galaxy, rok produkcji: 2002-2006
        VW Sharan, rok produkcji: 2002-2010
        Seat Alhambra, rok produkcji: 2002-2010
    Silniczek: nie ma w komplecie
    Producent: zamiennik
    Stan techniczny: przedmiot jest fabrycznie NOWY, nieużywany, nieuszkodzony i niezniszczony
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak wycieraczek i centralny zamek kaminski97 4 1,549 04-04-2016, 13:05
Ostatni post: kaminski97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości